O Anneke pokrótce

Czyli po prostu Anneke
Awatar użytkownika
Luna
Lokalizacja: Elliðaey
Podziękował: 87 razy
Podziękowano: 38 razy
Płeć: Kobieta

O Anneke pokrótce

Postautor: Luna » 05 marca 2009, 00:46

Holenderska wokalistka i kompozytorka, Anneke van Giersbergen, urodziła się 8 marca 1973 roku w niewielkim mieście Sint-Michielsgestel. Ogromny świat muzyki otworzył się przed nią w momencie, kiedy w wieku 22 lat została członkinią zespołu The Gathering i wraz z nim nagrała w 1995 roku album zatytułowany Mandylion. Od tamtego czasu współpraca z rodakami zaowocowała kolejnymi, pięcioma studyjnymi krążkami: Nighttime Birds (1997), How To Measure a Planet? (1998), if_then_else (2000), Souvenirs (2003) oraz Home (2006). Dzięki wybitnemu głosowi Anneke oraz budzącym szacunek umiejętnościom pozostałych muzyków The Gathering stał się znaną i respektowaną w licznych kręgach marką, a styl granej przez niego muzyki niesamowicie ewoluował na przestrzeni lat.

W 2007 roku Anneke van Giersbergen postanowiła zwolnić tempo, poświęcić więcej czasu rodzinie i tym samym rozstać się z The Gathering. Jednakże od razu udowodniła, że nie zamierza spocząć na laurach. Mniej więcej w tym samym czasie założyła solowy projekt Agua de Annique (hiszp. Woda Anneke) i pod jego szyldem wydała dwa albumy: Air (2007) oraz jego akustyczną wersję Pure Air (2009).

Anneke jest niezwykle charyzmatyczną wokalistką, współpracującą z zespołami światowej sławy (m.in. Ayreon, Napalm Death, Moonspell, Anathema). Opanowała umiejętność grania na gitarze i keyboardzie, a jej charakterystyczny, liryczny sopran rozpoznawalny jest niemalże na całym świecie.

Jest żoną Roba Snijdersa, grającego w jej solowym projekcie Agua de Annique na perkusji, a od 2005 roku szczęśliwą mamą synka o imieniu Finn.

Wróć do „Come wander with Annie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość