Głos!

Czyli po prostu Anneke
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 87 razy
Podziękowano: 38 razy

Re: Głos!

Postautor: Luna » 28 lutego 2015, 19:31

Vinlett pisze:Można dyskutować o tym, kto ma najlepszy głos porównując barwę, skalę, emisję. Jednak nigdy nie słyszałam wokalistki, która miałaby taką kontrolę nad swoim głosem jak Anneke.

Tak! To właśnie to. Ona musi myśleć dźwiękami. W dodatku struny głosowe bezwarunkowo słuchają jej myśli. Słuch absolutny po prostu. Ta jej kontrola, w połączeniu z niesamowitą punktualnością, precyzją i sercem dają niezwykle kunsztowne efekty.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 25 razy

Postautor: Natta » 28 lutego 2015, 19:33

Jest parę, ale nie na tej scenie muzycznej. Konkurencji należałoby szukać chyba wśród szkolonych jazzowych wokalistek po akademiach muzycznych. Nieliczne wokalistki śpiewające w popie/alternatywie mają podobną samokontrolę, ale Anneke z kolei przewyższa je charyzmą ;)
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 49 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: Vinlett » 01 marca 2015, 12:24

Na pewno istnieją inne ;). Tylko tych innych, hipotetycznych wokalistek posiadających niesamowitą kontrolę, nigdy nie słyszałam, więc trudno porównywać mi je do Anneke. Właściwie jak teraz się nad tym zastanawiam, to przychodzi mi na myśl jedno nazwisko. Ella Fitzgerald. Pozostałych jazzmanek nie znam, bo nie słucham jazzu. Nie wiem, które wokalistki popowe masz na myśli. Może najbliższa tego mogłaby być Mariah Carey, ale ta wcześniejsza Mariah z lat dziewięćdziesiątych, bo teraz nie jest już taka świetna. Słuchając innych topowych wokalistek popowych nie odnoszę wrażenia, by to miały.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 49 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: Vinlett » 17 lutego 2019, 14:50

Anneke Van Giersbergen LIVE Vocal Analysis! - analiza głosu Annie przez kolesia, który sam o sobie pisze, że jest klasycznie wyszkolonym barytonem. Mało jest takich filmików z reakcjami obcych ludzi (nie fanów) na głos Anneke, więc pomyślałam, że może być to ciekawe.
I am the FBI.

Wróć do „Come wander with Annie”