Bieżące wiadomości i wywiady

Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Bieżące wiadomości i wywiady

Postautor: Vinlett » 22 kwietnia 2014, 18:01

Zapowiada się kolejny wspólny projekt Anneke i Arjena. Chyba nie w ramach Ayreon, ale coś zupełnie nowego. Muzycy obwieścili to na swoich fanpage'ach:

Arjen pisze:Time has come to finally disclose my new project... it will be a collaboration between my favorite female singer Anneke van Giersbergen and me! Expect an epic concept double album, a combination of ‘classical meets metal’ and ‘acoustic folk’. More details later!

Anneke pisze:Yesch!! I'll be teaming up with the one and only Arjen Lucassen for a concept double album! It will be the two of us, a fabulous overall theme and everything between very loud & pure acoustic. This will be something special! XxX

Obrazek
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Re: Anneke & Ayreon

Postautor: Natta » 22 kwietnia 2014, 22:18

Rewelacyjna sprawa, kolaboracja Arjena z Anneke może być bardzo smakowitym kąskiem. Annie błyszczała na "binarce" jak i na "Into the Electric Castle", choć była tylko jednym z wielu wokalistów zaproszonych do projektu. A tutaj będzie na pierwszym planie.
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 24 kwietnia 2014, 20:56

Też mam nadzieję, że to będzie coś niezwykłego. Już tak dawno nic przyzwoitego nie słyszeliśmy od Anneke, że może teraz nadarzy się taka szansa. Nie wiem jak z formą Arjena w ostatnim czasie. Wciąż mam do nadrobienia ostatnią płytę Ayreon. Z tego co czytałam, to "The Theory of Everything" ma i pozytywne i negatywne recenzje.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 25 kwietnia 2014, 08:53

Ja też mam nadzieję, że to będzie coś dobrego. Anneke plus Ayreon to musi być coś dobrego.
Chciałbym już usłyszeć jakieś pierwsze dźwięki z tego albumu ale pewnie na to przyjdzie mi poczekać jeszcze długo.
Tak na marginesie, ja słuchałem "Teori..." i bardzo mi się ten krążek podoba. Ale opinie są skrajnie różne - albo się ludzie zachwycają albo "jadą po nim" strasznie. Ja należę do tych pierwszych:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
misiek14

Postautor: misiek14 » 02 września 2014, 14:10

Nowy projekt z Arjenem ma już swoją nazwę ----> https://www.facebook.com/TheGentleStorm
Awatar użytkownika
Natta

Postautor: Natta » 02 września 2014, 14:23

Jest nawet słitaśne zdjęcie z Arjenem:

Obrazek

I logo:

Obrazek

Album The Gentle Storm ma się ukazać na początku 2015 roku, a potem Arjen z Annie ruszą w trasę promującą ;) Ciekawe, bo Arjen dawno nie koncertował.
Na basie ma zagrać Johan van Stratum ze Stream of Passion, prywatnie mąż Marceli Bovio.
Awatar użytkownika
misiek14

Postautor: misiek14 » 02 września 2014, 14:30

Mam cichą nadzieję, że logo ma związek z muzyką przez nich stworzoną. ;) Albo ewentualnie z tematyką albumu.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Re: Anneke & The Gentle Storm

Postautor: Luna » 04 września 2014, 04:14

Taka kolaboracja musi zaowocować czymś ciekawym, ale nie jestem w pełni usatysfakcjonowana, bo będą folki - jak będą folki, to raczej nie ma co liczyć na elektronikę Arjena. A ja tak lubię pokręconą elektronikę Arjena :(. No i skoro to nie Ayreon, to pewnie Annuśka się bardziej rozbisurmani ze swoim pitoleniem. Mam nadzieję, że ją Arjen trzyma krótko i w kwestii muzyki ma więcej do powiedzenia :lol:.
Awatar użytkownika
Natta

Postautor: Natta » 04 września 2014, 09:50

Luna pisze:to pewnie Annuśka się bardziej rozbisurmani ze swoim pitoleniem. Mam nadzieję, że ją Arjen trzyma krótko

Brzmi przekomicznie, ale to sama prawda :lol: Też mam taką nadzieję, bo wolę jednak, kiedy Anneke zostaje przy śpiewaniu, a nie przy komponowaniu.
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 04 września 2014, 16:56

Jak to? To Wy w ogóle zakładacie, że istnieje taka możliwość, by kompozycje projektu The Gentle Storm, miały być wspólne? Mnie to w ogóle przez myśl nie przeszło wcześniej, ale teraz się boję :lol:. Jak ma z tego wyjść coś naprawdę dobrego, to zasada jest prosta: Arjren komponuje, Anneke śpiewa.

Szalona para mieszana :D:

Obrazek

Obrazek
I am the FBI.

Wróć do „The Gentle Storm”