Vuur live

Koncerty i spotkania na żywo.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 50 razy
Podziękowano: 34 razy

Vuur live

Postautor: Luna » 02 czerwca 2017, 02:06

Już niedługo pierwszy występ Vuur, więc zakładam wątek. Mam nadzieję, że szybko ukażą się jakieś piękne filmiki :)
Awatar użytkownika
Tomol
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 9 razy

Re: Vuur live

Postautor: Tomol » 02 czerwca 2017, 17:05

Mnie temat niezmiernie ciekawi bo wybieram się właśnie na VUUR do Vizovic 14 lipca.
Pewnie zgrają podobny repertuar co w Leeuwarden i Helsinkach.
Prognozuję ;),że na setlistę złożą się: "Days Go By - London"+jeszcze jeden nowy numer+kawałki TGS,Devina i coś TG oczywiście :).
Awatar użytkownika
Tomol

Postautor: Tomol » 10 czerwca 2017, 11:41

1.Time
2.Sail Away
3.Storm
4.On Most Surfaces
5.Days Go By - London
6.Martyr and the Saint
7.Valley of Diamonds
8.Numbered!
9.Glorius Light
10.Freedom
11.Strange Machines

Bisy:
12.Save Me
13.Brightest Light
14.Reunite

Tak jak myślałem mniej więcej ;) ,choć zaskoczyła mnie ilość premierowych kawałków którymi są (zdaje się) te tytuły których nie znam :o !.
Awatar użytkownika
Tomol

Postautor: Tomol » 10 czerwca 2017, 20:28

Luna pisze: Mam nadzieję, że szybko ukażą się jakieś piękne filmiki :)

Niestety,Anneke prosiła żeby nie robić streamów-live i filmików z tego koncertu :? .
Moggie
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Moggie » 11 czerwca 2017, 11:30

Awatar użytkownika
Tomol

Postautor: Tomol » 30 czerwca 2017, 17:57

Na FB na profilu niejakiej Veronique Männikkö i na VUUR fanbase można usłyszeć i zobaczyć fragment utworu "Sail Away" z "Tuska Open Air" !
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 50 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: Luna » 01 lipca 2017, 05:22

Tomol pisze:choć zaskoczyła mnie ilość premierowych kawałków

Ja się tego spodziewałam, bo jednak trochę głupio zapraszać na występ nowego zespołu i odbębniać same stare kawałki, które grało się ze wszystkimi innymi projektami :)

Tomol pisze:Niestety,Anneke prosiła żeby nie robić streamów-live i filmików z tego koncertu :? .

Może to i lepiej. Nie ma nic gorszego, niż premiera przebrzmiałego albumu. W takim razie nie będę psuła sobie i Anneczce zabawy i zaczekam na coś bardziej oficjalnego ;)
Moggie
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Moggie » 16 lipca 2017, 10:33

Cały koncert z DYNAMO METALFEST

Setlista
- Time
- Sail Away
- The Storm
- On Most Surfaces
- Days Go By
- Save Me
- Glorious Light
- Strange Machines

https://www.youtube.com/watch?v=zhw09FIg5UQ&sns=fb
Awatar użytkownika
Tomol

Postautor: Tomol » 23 lipca 2017, 16:41

Dopiero teraz ochłonąłem po wrażeniach z koncertu Vuur na Masters of Rock, więc podzielę się trochę moimi wypocinami.
Setlista na tym koncercie (na który o mało co nie zdążyłbym) była taka jak pisał wyżej Moggie na Dynamo plus "Numbered" Devina (na pewno) i jeszcze zdaje się jeden lub dwa nowe kawałki (tu pewności nie mam).
"Time" wręcz doomowy (ala wczesny Cathedral) w warstwie instrumentalnej. W ogóle wydaje mi się, że zespół brzmiał ciężej, bardziej metalowo niż TGS 2 lata temu na tej samej scenie. "Sail Away" - piosenkowo-przebojowy. Początek (gitara) "Save Me" trochę Amorphisowy, przed refrenen Anneke zaśpiewała taki fragment operowym wokalem, że po prostu stałem jak zahipnotyzowany :shock: podobnie jak przy wokalizie "helooo.." w "Days Go By" o której Luna pisała "najpierw delikatna, a potem z pierdolnięciem" ;) . Reszty nowych kawałków tak dobrze nie kojarzę ale podobały mi się bardzo mimo, że zazwyczaj premier na żywo nie kupuję. W utworach TG Annka grała też na gitarze. Fajnie było usłyszeć na żywo "On Most Surfaces" który nie był chyba grany po odejściu z TG.
Podsumowując: Anneke boska, zespól ograny mimo tak krótkiego stażu, "wywalczyliśmy" ;) sobie miejsca na środku pod samymi barierkami, słuchaliśmy, podziwialiśmy i cieszyliśmy się jak dzieci hehe XD !

Aha... sorrki za tak chaotyczny tekst.

Jeszcze takie zakulisowe zdjęcie na chwilę przed koncertem:
Obrazek

ps. zapomniałem dodać, że na meet & greet spotkaliśmy Anneke i po krótkiej rozmowie - skąd przyjechaliśmy, że jesteśmy od lat fanami i takie tam ;) Annka z promiennym uśmiechem,"piękną polszczyzną" powiedziała - Dziękuję :D .

Obrazek
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 11 razy

Postautor: DarkMoonlight » 24 lipca 2017, 23:01

Tomol bardzo się cieszę, że usłyszałeś Anneke z VUUR na żywo. A jednocześnie bardzo ale to bardzo ci zazdroszczę:)
Zdjęcie z Annie - pamiątka na całe życie:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/

Wróć do „Anneke live”