Sleepy Buildings - A Semi Acoustic Evening

Only silence is the sound of an angel.
Awatar użytkownika
misiek14

Re: Sleepy Buildings - A Semi Acoustic Evening

Postautor: misiek14 » 30 listopada 2012, 20:05

OK, dzięki za info Vin :) Słaby powód imo, bo przecież piosenki z pierwszych dwóch płyt też były wydane pod inną wytwórnią ;) Ale to pewnie taki symbol, że się odcinają ;) W każdym razie szkoda, bo pomyślcie - np. takie "Golden Grounds", "Souvenirs", "You Learn About It" czy "These Good People" w wersji (pół)akustycznej, mmmmm :D
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 30 listopada 2012, 21:46

misiek14 pisze:Słaby powód imo, bo przecież piosenki z pierwszych dwóch płyt też były wydane pod inną wytwórnią ;)

No jak? Przecież to są akustyczne aranżacje utworów z dwóch pierwszych płyt (Like Fountains, The Mirror Waters, Stonegarden), nie wydane nigdzie indziej, tylko na Sleepy Buildings. No fakt, zagrali też "Like Fountains" na DVD "A Sound Relief" ale to było rok później.
Awatar użytkownika
misiek14

Postautor: misiek14 » 30 listopada 2012, 21:53

Natta pisze:No jak? Przecież to są akustyczne aranżacje utworów z dwóch pierwszych płyt (Like Fountains, The Mirror Waters, Stonegarden), nie wydane nigdzie indziej, tylko na Sleepy Buildings.
Chodziło mi o to, że oryginalnie były na pierwszych płytach, a na SB je przearanżowali, więc tak samo mogliby zrobić z piosenkami z Souvenirs, tylko przearanżowując je trochę mniej ;)
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 30 listopada 2012, 23:10

misiek14 pisze:Słaby powód imo, bo przecież piosenki z pierwszych dwóch płyt też były wydane pod inną wytwórnią ;)
Słaby czy nie słaby ten powód, to wydaje mi się, że tą akustyczną płytą chcieli zakończyć pewien etap, przy jednoczesnym niemieszaniu CM w ich aktualną na tamten czas działalność, tę którą zaczęli prowadzić na własną rękę. No nie chcieli po prostu, aby ludzie z CM położyli również łapy na ich nowych piosenkach :lol:. Tak mi się wydaje, bo faktyczne nie wiem jak to wszystko wygląda od strony prawnej ;). W każdym razie wcale to nie oznaczało, że olali fanów, bo dali nam stare, niegrane od lat utwory w zupełnie nowych aranżacjach (The Mirror Waters, Stonegarden, Like Fountains- do tego dopisano nawet nowy refren) plus zupełnie premierowy utwór tytułowy. Ośmielę się zaryzykować i postawić tezę, że te kawałki są najbardziej smakowitymi kąskami na płycie ;).

misiek14 pisze:W każdym razie szkoda, bo pomyślcie - np. takie "Golden Grounds", "Souvenirs", "You Learn About It" czy "These Good People" w wersji (pół)akustycznej, mmmmm :D
Sądzę, że byłoby to nieco niezręczne, gdyby piosenka o tych-'dobrych'-ludziach z Century Media trafiła na płytę wydaną przez Century Media lol, ale masz rację. Te utwory w wersjach półakustycznych wypadają świetnie. Dlategóż muzycy z TG poprawili się :D i na DVD A Sound Relief można usłyszeć kilka utworów z Souvenirs. Choć z kolei mnie na A Sound Relief brakuje These Good People, ale wtedy zawsze mogę sobie włączyć ten koncert. Jest na nim też moje ukochane Spirits ;).
I am the FBI.
Awatar użytkownika
misiek14

Postautor: misiek14 » 30 listopada 2012, 23:15

Vinlett pisze:(...) W każdym razie wcale to nie oznaczało, że olali fanów, bo dali nam stare, niegrane od lat utwory w zupełnie nowych aranżacjach (The Mirror Waters, Stonegarden, Like Fountains- do tego dopisano nawet nowy refren) plus zupełnie premierowy utwór tytułowy. Ośmielę się zaryzykować, że te kawałki są najbardziej smakowitymi kąskami na płycie ;).
Ale czy ja narzekam? :D :D :D :D

Vinlett pisze:Sądzę, że byłoby to nieco niezręczne, gdyby piosenka o tych-'dobrych'-ludziach z Century Media trafiła na płytę wydaną przez Century Media lol,
Ooooo, a ta piosenka jest o tym. Kurde... o.O A ja na miejscu zespołu bym chyba celowo ten jeden utwór tam nagrał, specjalnie im na złość :lol:

Wróć do „The Gathering”