Sleepy Buildings - A Semi Acoustic Evening

Only silence is the sound of an angel.
Awatar użytkownika
Bastet

Sleepy Buildings - A Semi Acoustic Evening

Postautor: Bastet » 04 marca 2009, 15:12

Obrazek

1. Locked Away
2. Saturnine
3. Amity
4. The Mirror Waters
5. Red is a Slow Colour
6. Sleepy Buildings
7. Travel
8. Shrink
9. In Motion Part II
10. Stonegarden
11. My Electricity
12. Eleanor
13. Marooned
14. Like Fountains

Nie Tak Do Końca akustyczny koncert, zarejestrowany w Lux Theatre (w Nijmegen, Holandia) w 2003 roku, wydany w 2004. Przy okazji drobne "the best of", gdyż na akustyczne przerobiono utwory z każdego etapu twórczości zespołu. Na szczególną uwagę zasługują numery z pierwszych płyt, które w wykonaniu Anneke nabierają zupełnie innego wyrazu.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Matt

Re: Sleepy Buildings - A Semi Acoustic Evening

Postautor: Matt » 26 maja 2009, 20:26

"Sleepy Buildings" to zdecydowanie moje ulubione wydawnictwo zespołu, bije na głowę każde inne. The Gathering akustycznie spisuje się rewelacyjnie, nowe aranżacje utworów z "Almost A Dance" i "Always..." porwały mnie totalnie. Cudowna muzyka, cudowny głos, cudowny klimat, po prostu kocham tę płytę. ;)
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Viento » 28 maja 2009, 13:27

Wolę The Gathering w wersji z prądem, ale na Sleepy buildings głos Anneke jest pięknie wyeksponowany, bardziej wyrazisty. To właśnie dzięki tej płycie pokochałam na dobre jej głos i muzykę TG.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 28 czerwca 2009, 22:36

W Sleepy Buildings wyeksponowane jest to, co kocham najbardziej, czyli głos Anneke i właśnie dlatego słucham tego wydawnictwa z przyjemnością. Mimo wszystko nie powala mnie na kolana i z pewnością nie należy do moich ulubionych. To kawał dobrej roboty, ciekawostka i nowe światło rzucone na znane nam utwory, ale po dłuższym czasie mnie "zamula" i właśnie dlatego przesadnie nie ekscytuję się tym koncertowym albumem. Mimo wszystko znajduje się na nim coś, co rozkłada mnie na łopatki, przeszywa smutkiem i wywołuje niemy zachwyt - nowa wersja "Like Fountains", śpiewana przez Anneke. Odbieram ją, jak całkowicie nowy utwór, bo tak naprawdę to nieziemski, nasycony emocjami głos Van Giersbergen nadał mu wyrazu i wielkiego znaczenia. Ta wersja jest jednym z moich ulubionych numerów The Gathering.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Viento » 13 listopada 2010, 10:06

Od kilku dni słucham tej płyty i miłością bezkrytyczną kocham Saturnine i Like Fountains.
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 13 listopada 2010, 10:53

Takoż i ja (chociaż teraz akurat nie słucham) ale przebijam jeszcze Travel...
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 29 listopada 2010, 21:46

The Mirror Waters - Like Fountains - Sleepy Buildings

Nie mam pojęcia, które lepsze. W ogóle kocham ten album w całości.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
misiek14

Postautor: misiek14 » 30 listopada 2012, 17:44

Bardzo lubię tę płytkę ;) Fajnie mi się przy niej zasypia :) Zdecydowanie wolę "Saturnine" w wersji '03 :D Playlista bardzo mi odpowiada, tylko szkoda, że nie było nic z Souvenirs, bo ta koncertówka była nagrywana w 2003 a wydana rok później, więc ja na miejscu zespołu wstrzymałbym się kilka miesięcy i nagrał ją (Sleepy Buildings) później ;)
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 30 listopada 2012, 18:31

misiek14 pisze:(...) tylko szkoda, że nie było nic z Souvenirs, bo ta koncertówka była nagrywana w 2003 a wydana rok później, więc ja na miejscu zespołu wstrzymałbym się kilka miesięcy i nagrał ją (Sleepy Buildings) później ;)
Materiał na Sleepy Buildings został właśnie nagrany później, już po wypuszczeniu Souvenirs, dokładnie 21. i 22. sierpnia 2003 roku (Souvenirs został wydany w lutym 2003). Jednak nie o terminy tutaj się rozchodzi, a o słynny już konflikt z Century Media. Souvenirs został wydany przez wytwórnię Psychonaut Records, którą Holendrzy sami powołali do życia, by stać się niezależnym od wielkich firm, ale mieli jeszcze jedną zakontraktowaną płytę dla Century Media. Firma chciała wypuścić coś na zasadzie 'the best of'. Muzycy woleli więc nagrać akustyczny live, skoro i tak już coś miało zostać wydane. Nie wiem czy na tych koncertach zagrali jakieś numery z Souvenirs, wszak krążek był już w sprzedaży, ale ponieważ nowa płyta powstawała dla CM, to trafiły na nią numery sprzed Souvenirs.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 30 listopada 2012, 18:41

I fajnie wyszło, bo zestaw na tej płycie jest naprawdę powalający. Zwłaszcza utwory z pierwszych płyt z udziałem Anneke wiele zyskują ;)

Wróć do „The Gathering”