The Gathering live (od 2009)

Only silence is the sound of an angel.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Re: The Gathering live (od 2009)

Postautor: DarkMoonlight » 23 stycznia 2013, 09:48

Właśnie miałem dawać linki do tych nagrań, wchodzę na forum, patrzę a tu Natta mnie wyprzedziła. Piękna Silje, naprawdę jakoś tak odświeżyła się. Wykonania fantastyczne. Heroes for Ghost to już oficjalnie mój ulubiony numer The Gathering i moim marzeniem jest usłyszeć go na żywo (może przyjadą do Polski). Kawałki z nowej płyty na żywo brzmią genialnie. Aż sobie zatęskniłem za tym krążkiem i włączam.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 04 marca 2013, 23:52

Missing Seasons

Ale Silje ma teraz długie włosy, ładnie jej. I Marjo na klawiszach, nice ;).
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 04 marca 2013, 23:57

Bardzo ładne wykonanie. Marjo jak widać jest instrumentalistką, i to taką konkretną. I na basie dobrze gra, i na gitarze, i na klawiszach ;)
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 05 marca 2013, 08:38

Wykonanie ładne. Ale śmiać mi się chce z tego jak to wygląda, gdzie oni grają. Chyba w jakimś sklepie muzycznym. Wiele miejsca to oni nie mają. Teraz sobie tak myślę, że gdyby zespół nie wziął Silje do The Gathering to by się dziopina marnowała w Octavia Sperati. A tak to może nas raczyć tak pięknymi wykonaniami ballad i nie tylko:)
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 24 kwietnia 2013, 21:09

Filmik zawierający Meltdown live z klubu Ziggo w Amsterdamie (18.04.2013) oraz króciutki wywiad z Silje i Frankiem. Silje jest w dobrej formie.
Ostatnio zmieniony 24 kwietnia 2013, 21:20 przez Vinlett, łącznie zmieniany 1 raz.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 24 kwietnia 2013, 21:19

Właśnie słucham... Frank nie śpiewa ładnie, tak samo chórki damskie są tak piskliwe, że trudno się tego słucha, no i nawet Silje bez szału. Może miała jakieś gardło chore, czy coś. Za to muzycznie super;)
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 25 kwietnia 2013, 04:01

Mnie tam się wszystkiego słuchało bardzo dobrze ;). Frank się tak znowu nie naśpiewał, tylko pomruczał trochę, a głos ma łagodny i przyjemny. Jak dobrze znów zobaczyć buzię Silje i usłyszeć jej piękny głos :).
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 26 kwietnia 2013, 12:15

Mamy kolejne nagranie. Tym razem Heroes For Ghosts
Nie wiem, co ta piosenka ma w sobie ale chyba nigdy w życiu mi się nie znudzi. Wspaniała jest i kropka. Ten klimat... Ta trąbka... Marzę, by usłyszeć to na żywo.
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 27 kwietnia 2013, 11:40

To u mnie jest na odwrót. Silje bardziej podobała mi się w "Meltdown" niż w "Heroes For Ghosts". Bardzo mało jest dobrej jakości filmików live z udziałem Norweżki, dlatego chyba dopiero teraz dostrzegłam, co jeszcze różni wokalnie Silje od Anneke. Zachowam to dla siebie raczej :D.

Muzycznie jest pierwszoligowo, ale to nie dziwota, że muzycy są ze sobą tak dobrze zgrani. Ten band gra już prawie ćwierć wieku ;).
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 28 kwietnia 2013, 04:00

Vin, Ty paskudo niedobra, zamilcz na wieki :D :D :D.

W "Heroes for ghosts" słyszę, że faktycznie coś tam zgrzyta. Silje jakby jakaś nierozgrzana, czy cuś? Potrafi o wiele piękniej to zaśpiewać. Inna sprawa, że to też kwestia nagrania. Wokal nie jest dobrze scalony z muzyką i za bardzo się wysuwa, takie mam wrażenie, a nie jest to zbyt korzystne dla całości.

Wróć do „The Gathering”