Który album TG uważasz za najlepszy?

Only silence is the sound of an angel.

Który album TG jest twoim zdaniem najlepszy i dlaczego?

Always... (1992)
0
Brak głosów
Almost A Dance (1993)
0
Brak głosów
Mandylion (1995)
7
22%
Nighttime Birds (1997)
4
13%
How To Measure a Planet? (1998)
5
16%
if_then_else (2000)
0
Brak głosów
Souvenirs (2003)
9
28%
Home (2006)
6
19%
The West Pole (2009)
1
3%

Liczba głosów: 32
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Re: Ankieta - który album TG uważasz za najlepszy.

Postautor: Natta » 15 maja 2009, 23:28

A wybacz - niektórzy głosują i zapominają uzasadnić, a ja uzasadniłam i zapomniałam zagłosować... Bład naprawiony :D
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 15 maja 2009, 23:53

Wybaczam, ale to fajnie wygląda taki słupek jedynek :) Eh... Ja napiszę tylko, że jest to bardzo niewdzięczny temat, bo tak naprawdę każdy album jest dobry lub bardzo dobry i nie ma słabych, stąd ta rozbieżność ;) Ciężko się zdecydować, może jakbym głosował jutro to byłby inny album :) Ale na dzień dzisiejszy Home ;)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Domin

Postautor: Domin » 19 maja 2009, 15:46

Chyba nikogo nie zdziwiłem zaznaczając "How To Measure a Planet?" jako mój fejworyt zespołu The Gathering. To jest wg mnie chyba album kompletny. A dowiedziałem się o tym całkiem niedawno, bo cały czas myślałem że ten najwspanialszy to "Nighttime Birds" (chyba bez błędu :D ). Wszystkie utwory na "How..." są genialne, są kompletne, delikatne i znieczulające. Anneke ma tak kojący głos że masakra!
Awatar użytkownika
Matt

Postautor: Matt » 26 maja 2009, 20:16

Muszę przyznać, że wybranie najlepszego albumu The Gathering to zadanie bardzo trudne. ;)
Po chwili namysłu zaznaczyłem "How To Measure a Planet?". Ta płyta ma niesamowity klimat i najbardziej odpowiada moim gustom. Pomimo, że łączny czas trwania utworów jest dość długi, album ten nigdy mnie nie znużył. Kocham "My Electricity", "Red is a Slow Colour" oraz "The Big Sleep", a reszta utworów nie jest za nimi daleko w tyle.

"Mandylion", "The West Pole", "if_then_else" oraz "Souvenirs" plasują się na drugim miejscu w moim rankingu. The Gathering po prostu nie nagrywa złych płyt, każda ma w sobie coś wyjątkowego i magicznego.
Awatar użytkownika
Arya

Postautor: Arya » 22 czerwca 2009, 15:48

ja głosuje na Souvenirs : )
wg mnie to album, który zmienił nieco oblicze zespołu, wkradła się elektronika (i bardzo dobrze). Głos Anneke brzmi zachwycajaco, kompozycje są różnorodne, a wszystkie na wysokim poziomie. Moja ulubiona piosenka z tego albumu to A Life All Mine - genialne połączenie dwóch róznych wokali.
jw_amigowiec

Re: Który album TG uważasz za najlepszy?

Postautor: jw_amigowiec » 31 października 2009, 22:15

Souvenirs :)
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 01 listopada 2009, 00:07

Poprosimy o jakąś argumentację :D.
Awatar użytkownika
guchosoll

Postautor: guchosoll » 13 stycznia 2010, 00:06

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy, więc pozwolę sobie powiedzieć: pozdrawiam serdecznie.

Wracając do tematu, album, który jest najbliższy memu sercu to Nighttime Birds. Był pierwszym dziełem kapeli, które przesłuchałem, w dodatku muzyka z tego albumu pomogła mi w przejściu terapii odwykowej, więc mam co do tej muzyki wspomnienia, o różnych zabarwieniach emocjonalnych. Piękna muzyka. :?
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Viento » 13 stycznia 2010, 10:33

Witaj na forum!

Był pierwszym dziełem kapeli, które przesłuchałem, w dodatku muzyka z tego albumu pomogła mi w przejściu terapii odwykowej, więc mam co do tej muzyki wspomnienia, o różnych zabarwieniach emocjonalnych.

Coś w tym jest, że często pierwszy przesłuchany album pozostaje tym ulubionym. Tak było u mnie np. z Litlle Earthquakes Tori Amos.
Mosay

Postautor: Mosay » 28 stycznia 2010, 18:53

Mój głos powędrował na Souvenirs i, jak widzę, nie jestem w tym względzie odosobniona. Z całej twórczości The Gathering najbardziej przekonuje mnie właśnie ta płyta oraz Home. No, ale to Souvenirs było pierwsze ;)
Zaraz za nimi pasują się Mandylion, if_then_else i The west pole, choć tutaj byłoby mi naprawdę trudno ustalić kolejność. Nighttime birds i How to measure a planet trafiają do mnie najsłabiej, co absolutnie nie znaczy, że są złe, bo w wypadku twórczości The Gathering trudno mówić o złych płytach.

Wróć do „The Gathering”