Dawno, dawno temu... czyli krótka historia The Gathering.

Only silence is the sound of an angel.
Awatar użytkownika
Sushi
Lokalizacja: Mordor
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 7 razy
Płeć: Kobieta

Dawno, dawno temu... czyli krótka historia The Gathering.

Postautor: Sushi » 01 marca 2009, 23:00

Czyli jak to wszystko się zaczęło. Krótka biografia The Gathering :mrgreen:
Roku Pańskiego 1989 Hans i Rene Rutten wraz z Bartem Smitsem założyli zespół, do którego po krótkim czasie przyłączyli sie Jelmer Wiersma, Hugo Prinsen Geerligs oraz Frank Boeijen. To właśnie oni na samym początku tworzyli zespół The Gathering. W roku 1990 nagrali pierwsze demo, "An Imaginary Symphony" który został rozesłany wszędzie, gdzie się tylko dało. Zespołowi udało się zagrać kilka koncertów. Na wiosnę 1991 roku ukazało się kolejne demo, zatytułowane "Moonlight Archer".
W kolejnym roku zespół nagrał swój debiutancki album "Always", gdzie swojego wokalu udzieliła Marike Groot. Album cieszył się popularnością. Niestety zespół opuścili Bart i Marike.
Kolejny album został wydany w 1993 roku, nosił on wdzięczną nazwę "Almost A Dance". Swych głosów udzielili Niels Duffhues i Martine van Loon. Niestety, album nie odniósł sukcesu. The Gathering potrzebował tego jedynego głosu...
... i znalazł go w roku 1994. Na drodze podupadającego zespołu stanął człowiek o głosie nie z tego świata, a mianowicie Anneke Van Giersbergen.
Wraz z nową wokalistką pod pachą zespół wszedł do studia i w 1995 roku wydał album "Mandylion", który okazał się strzałem w dziesiątkę i rozsławił The Gathering.
Kolejny album "Nighttime Birds" także okazał się wielkim sukcesem. Jelmer odszedł z zespołu. Kolejny album "How To Measure A Planet?", nie odniósł ogromnego sukcesu, ale wniósł coś nowego do muzyki TG. Następnym krokiem zespołu, było założenie swojej własnej wytwórni i ponowne nagranie dwóch pierwszych albumów.
W roku 2000 wydali album "If Then Else". Po tym albumie zespół postanowił zrobić sobie przerwę. Gdy zespołowi miało stuknąć 13 lat, jego członkowie postanowili wydać mini CD "Black Night DistricT"
W roki 2003 wydany został album "Souvenirs" , a rok później akustyczny "Sleepy Buildings", który był ostatni z udziałem basisty Hugo Prinsen Geerligs. W 2005 zespół wydał DVD o nazwie " A Sound Relief". Kolejne zostało wydanę w 2007, nosiło nazwę "A Noise Severe". Rok później wydali kolejny album- "Home" i ruszyli w trasę, podczas której musieli zrobić przerwę, z powodu problemów zdrowotnych Anneke. W roku 2007 Anneke ogłosiła, że rozstaje się z zespołem, aby poświęcić się swemu własnemu projektowi o nazwie Aqua De Annique.
W chwili obecnej, oczekujemy na kolejny album The Gathering, z nowym głosem.
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."

Wróć do „The Gathering”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość