Blueprints (2016)

Only silence is the sound of an angel.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Blueprints (2016)

Postautor: Natta » 08 grudnia 2016, 18:26

The Gathering dzisiaj zaskoczyli wszystkich informacją o ukazaniu się dwupłytowego wydawnictwa "Blueprints". Składa się z 24 outtake'ów, wersji demo i niepublikowanych nagrań z lat 2002-2005, z okresu "Souvenirs" i "Home". Do albumu ma być załączona 16-stronicowa książeczka z uwagami od Franka, Hansa, Anneke i René. Okładkę zaprojektowała Gema Perez.

Obrazek

Tracklista:

CD 1

1. Blister
2. Alone (demo)
3. Waking Hour (demo)
4. Converted Shuffle
5. Shortest Day (demo)
6. Fatigue (demo)
7. A Noise Severe (demo)
8. In Between (demo)
9. Silent Hymn
10.Forgotten (demo)
11.Inner Combat
12.Box (demo)

CD 2

1. Mokaka
2. Monsters (rough mix)
3. Zion (early ‘In Between’ version)
4. The Intangible
5. These Good People (rough mix)
6. Disarm (demo version of ‘You Learn About It’)
7. We Just Stopped Breathing (rough mix)
8. A Life All Mine (demo)
9. Oil
10.Debris (rough mix)
11.Film Glass
12.Out Of Breath (‘We Just Stopped Breathing’ live jam)

Można posłuchać utworu "Blister" tutaj: KLIK.

Co o tym sądzicie? Mnie jest troszkę szkoda, że nie słychać nic o nowym materiale, ale dobre i to. To bardziej gratka dla fanów niż pełnoprawny materiał, bo pokazuje troszkę "od kuchni" proces twórczy i kreatywność muzyków w tym konkretnym wycinku czasowym. Najbardziej jestem chyba ciekawa demówek i surowych miksów, żeby zobaczyć jak ewoluowały te utwory.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Re: Blueprints (2016)

Postautor: Luna » 08 grudnia 2016, 19:00

Strasznie fajne wydawnictwo. Nie jakieś tam remastery, tylko poruszający wycinek z przeszłości. Z uwagi na brak Annie w zespole, wyjątkowo atrakcyjny, bo jednak każde wspomnienie jej imienia w kontekście TG przyspiesza bicie serca :) Chyba najciekawsza będzie ta książeczka. No i w sumie sporo tych całkiem starych - nowych utworów :) "Blister" przyjemne jak wszystko z tego okresu.

Wiadomo, wolałabym jakiś nowy materiał, ale fajnie, że zespół w ogóle daje oznaki życia :)
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 08 grudnia 2016, 21:01

Fajne wydawnictwo. Jasne, że to tylko gratka dla największych fanów, ale za to z Anneke, więc nie narzekam. Na nowy materiał też przyjdzie czas, mam nadzieję ;)

Natta pisze:Zion (early ‘In Between’ version)
Tak! Kurczę, jak ja zawsze żałowałam, że utwór "In Between" nie znalazł się na "Souvenirs" w jego surowszej wersji. Wreszcie będę mogła wysłuchać go całego w dobrej jakości, jak na to zasługuje ta świetna kompozycja.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 08 września 2017, 21:23

Słuchał ktoś z was tego wydawnictwa. Ja jestem w trakcie i muszę przyznać, że to są naprawdę (w większości) niepublikowane wcześniej numery. Moim zdaniem wersje demo brzmią bardziej surowo, brudno a ja to kocham najbardziej na świecie. Momentami jest więcej elektroniki, przesterowany wokal, przyjemne pejzaże muzyczne.
Ciekawe ile kosztuje to cudo:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/

Wróć do „The Gathering”