The West Pole

Only silence is the sound of an angel.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

The West Pole

Postautor: Luna » 13 marca 2009, 02:53

Obrazek

1. When Trust Becomes Sound
2. Treasure
3. All You Are
4. You Promised Me A Symphony
5. The West Pole
6. Capital Of Nowhere
7. No Bird Call
8. Pale Traces
9. No One Spoke
10. Constant Run

Jak zapowiada Hans The West Pole będzie niezwykle barwnym, ekstrawertycznym, pełnym żywiołowej atmosfery, rockowym albumem. Trzy wstawione na MySpace utwory z pewnością nieco przejaśniły wszystkim wyobrażenie o nim. Wiadomo, że do konstruktywnej oceny potrzebujemy całego albumu, jednakże możemy sobie wstępnie podyskutować. Czy tego się spodziewaliście?

Edit: Niezwykle cieszy mnie fakt, że West Pole nie będzie kontynuacją Home pomimo tego, iż bardzo lubię ten album. Dzięki temu zespół radykalnie odetnie się od twórczości Anneke - skądinąd klimatem bardzo przypominającej Home. Przy jego produkcji wiele pomysłów z pewnością należało do pani Van Giersbergen i stąd podobieństwo. Jakoś nie mogę się przyzwyczaić to tego, że te radosne, ciepłe i gitarowe dźwięki, to właśnie The Gathering. Mimo wszystko cieszę się, że taki album powstał pod ich szyldem.

Zakochałam się w riffie z "All You Are"! Ten początek jest fantastyczny. Taki wiosenny i pełen radości!
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Re: The West Pole

Postautor: Natta » 13 marca 2009, 09:15

Bardzo bałam się, że lubię The Gathering tylko ze względu na Anneke. Bo nie podchodzi mi szczególnie okres sprzed Mandylionu. I miałam pewne obawy, czy bez Anneke ich twórczość mnie przyciągnie. Ciężko wydawać opinię na podstawie trzech usłyszanych utworów, ale jeżeli ukazują one przekrojowo cały album, to bardzo mi się spodoba. Od wczoraj przesłuchałam utwory już kilkakrotnie - i to jest to, czego poszukuję w muzyce. Coś innego niż Souvenirs, niż Home, ale zachowujące cały charakter TG. I głos Slije zdaje się temu bardziej pomagać, niż przeszkadzać.

The West Pole, tytułowy utwór, już zdążył mnie zaczarować. Nastrojowy, klimatyczny utwór z przyjemnym rytmem i eterycznym wokalem. Nie mogę się doczekać całego albumu ; )
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 10 kwietnia 2009, 00:00

Kolejny utwór z West Pole już do odsłuchania! Tym razem nie na myspace, a na stronie internetowego sklepu The Gathering (lepsza jakość nagrania).

"No Bird Call"

I jak wrażenia?
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 10 kwietnia 2009, 01:26

No Bird Call jest bardzo przyjemne dla ucha. Takie ambientowe klimaty trochę na początku, śliczny głos Silje, czasami bardzo podobny do Anneke;)
Kocham słowa: Cacophony of wonderful sounds is replaced by silence
Ogólnie to ta piosenka dla mnie bardzo na plus;) dałbym 4,5/6
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Viento » 10 kwietnia 2009, 09:14

Cudowny kawałek - dynamiczny, pogodny, Silje pięknie śpiewa i doskonale pasuje do TG.
Piotrjajko

Postautor: Piotrjajko » 12 kwietnia 2009, 11:23

Nie miałem okazji jeszcze przesłuchać (SIC!)
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 13 kwietnia 2009, 16:48

Pierwsze trzy utwory pokazały, że The Gathering w pewnym sensie rozpoczął nową erę (źle mi się to kojarzy - ciekawe, dlaczego? ;)). "No Bird Call", wręcz przeciwnie. To niezwykle klimatyczny i piękny utwór, niezwykle gatheringowy. Już po pierwszych dźwiękach słychać, że to w dalszym ciągu stary, dobry The Gathering.
Piotrjajko

Postautor: Piotrjajko » 15 kwietnia 2009, 21:22

Ta płyta pachnie wiosną!
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 15 kwietnia 2009, 23:58

Zdaję sobie sprawę, że The West Pole wyciekło już dawno temu, ale trzymajmy się oficjalnej wersji. Póki co, to cztery kawałki pachną wiosną ;). Reszty niestety nie znamy!
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 18 kwietnia 2009, 15:05

Jak do tej pory nadal najbardziej podoba mi się tytułowy utwór. Często do niego wracam i działa na mnie po prostu kojąco. Piękna, melodyjna kompozycja i łagodny głos Silje - oto, co tygryski lubią najbardziej. :D :D
You're always so perceptive about everyone but yourself.

Wróć do „The Gathering”