Silje Wergeland

Only silence is the sound of an angel.
Awatar użytkownika
Bastet

Re: Silje Wergeland - nowy głos The Gathering!

Postautor: Bastet » 19 maja 2011, 08:38

Ja się z tym nie zgodzę z prostego powodu - Anneke nawet w mizernych kompozycjach wypada świetnie z powodu wyjątkowych możliwości głosowych i interpretacyjnych. Sam fakt, jak brzmią na żywo wykonania różnych piosenek - od akustycznych ballad poprzez rockowe potupaje po prawie operowe arie o czymś świadczy.

Natomiast Silje ma na koncie kilka fajnych występów gościnnych (np. w Arcturusie), za to sporo dokonań zupełnie takich se - choćby Octavia Separati, gdzie ani wokal ani kompozycje do pierwszoligowych nie należą.

Jakkolwiek uważam, że wybór Norweżki był strzałem w dziesiątkę, to daleka jestem od przyznawania jej najwyższych not.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 19 maja 2011, 14:04

Bastet pisze:Ja się z tym nie zgodzę z prostego powodu - Anneke nawet w mizernych kompozycjach wypada świetnie z powodu wyjątkowych możliwości głosowych i interpretacyjnych. Sam fakt, jak brzmią na żywo wykonania różnych piosenek - od akustycznych ballad poprzez rockowe potupaje po prawie operowe arie o czymś świadczy.

Zgadzam się, sam głos Anneke jest już niesamowitym instrumentem i sprawdza się w każdym repertuarze. Wiadomo, że jak się ma takie warunki to chciałoby się też nagrywać dobre piosenki ale niestety na razie nie mamy szczęścia do nich. Może nowy album przyniesie coś fajnego.

Bastet pisze:Natomiast Silje ma na koncie kilka fajnych występów gościnnych (np. w Arcturusie), za to sporo dokonań zupełnie takich se - choćby Octavia Separati, gdzie ani wokal ani kompozycje do pierwszoligowych nie należą.

Wiadomo, że Octavia Sparati nie jest mega ambitnym tworem ale mi się tego miło słucha właśnie ze względu na wokal Silje.

Bastet pisze:Jakkolwiek uważam, że wybór Norweżki był strzałem w dziesiątkę, to daleka jestem od przyznawania jej najwyższych not.

NO ale w tym, co robi się sprawdza to czemu nie przyznać jej najwyższych not?
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 19 maja 2011, 14:32

Bastet pisze:JNatomiast Silje ma na koncie kilka fajnych występów gościnnych (np. w Arcturusie), za to sporo dokonań zupełnie takich se - choćby Octavia Separati, gdzie ani wokal ani kompozycje do pierwszoligowych nie należą.

Jeśli warto słuchać Octavii Sperati, to tylko ze względu na wokal, który jest najmocniejszym punktem w tym projekcie. Niestety OS ma kiepsko zmiksowane płyty i ten wokal niestety chowa się nawet za sekcją rytmiczną, ale to już nie Slije wina.

Ja bym już skończyła z tymi porównaniami do Anneke, bo jedyne co jesteśmy w stanie stwierdzić, to to że Anneke jest od o kilka klas wyżej i każdy przy niej wypada blado, nawet tak wyborna wokalistka jak Slije.
Awatar użytkownika
Antlanet

Postautor: Antlanet » 02 sierpnia 2011, 23:44

Tak jak np. w Nightwishu czy Tristanii wybór nowej wokalistki wzbudza wiele kontrowersji, owa wokalistka dużo różni się od swojej poprzedniczki i ogólnie wybór ten uznaje się za słaby, tak ja uważam, że Silje to jedno z lepszych zastępów na wokalu. Nie ma ona tego czegoś w głosie, co ma Anneke i ma także mniejsze możliwości niż ona, ale jednak idealnie wkomponowywuje się w zespół i godnie zastępuje nam Annie :) Poza tym, ona sama w sobie ma ładny, miły w słuchaniu głosik, a także jest równie sympatyczna, jak Anneke :>
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 19 marca 2012, 03:05

Silje na facebooku napisała, że nagrała wokale w jednej piosence na płycie jakiegoś dobrego zespołu. Wkrótce więcej informacji.
Happy with vocal recordings I did yesterday. I'm guesting on a new b e a u t i f u l song (new album) of one great! band. A little secret I will tell more about soon!
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: ecia » 16 maja 2012, 21:29

Nie wiedziałam gdzie o tym napisać: Slije będzie śpiewała gościnnie na nowym albumie Katatonii aaaaaaaaa :D :D :D Jaram się jak nie wiem
fejs Katatonii pisze:Remembered we revealed there would be a guest on the new album making a duet with Jonas on one of the songs? We're proud to give you her name now, our friend Silje Wergeland, currently the singer in The Gathering. A beautiful fit in every way! We suggest to like her page and check out her activity if you haven't already.

edit. To pewnie to o czym pisał Dark post wyżej
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 16 maja 2012, 21:49

Łał, to będzie COŚ! Mam nadzieję :D. Miło będzie wreszcie usłyszeć piękny głos Silje w czymś nowym :).
Awatar użytkownika
Natta

Postautor: Natta » 16 maja 2012, 22:11

Uważam, że Slije jak mało kto wpasuje się w klimat Katatonii. Nie mogę się doczekać!
Awatar użytkownika
Natta

Postautor: Natta » 21 sierpnia 2012, 16:23

Strasznie nagła informacja, Silje została mamusią!

Dear all! This is the best news of all! :)
Early morning 16th August our dear Silje and her boyfriend Mads became parents to little Marie! Everything is just fine with the little one, Silje and Mads! Here's a picture of Mads and baby Marie! Congratulations!! :) :) :)
Obrazek

A to szelma! Nic nie powiedziała że się spodziewa! Malutka jest naprawdę śliczna ;)
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: ecia » 21 sierpnia 2012, 20:05

Ładny dzieciaczek, te blond włoski, pierwsze widzę coś takiego!
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.

Wróć do „The Gathering”