Home

Only silence is the sound of an angel.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Re: Home

Postautor: Viento » 16 sierpnia 2009, 17:33

Powściągliwość nie jest potrzebna przy słuchaniu i opisywaniu muzyki. Daj jej wolne. ;) Wiem, co przeżywasz, bo też zaczynałam moją przygodę muzyczną z TG od tego albumu i tak mnie wciągnęło, że przez długi czas nie sięgnełam po inne.

Które utwory z Home podobają ci się najbardziej?
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 16 sierpnia 2009, 21:14

Viento, jestem na etapie słuchania od początku do końca i znowu :D . Najpierw zachwycił mnie In Between i to szczególnie koncertowy, Shortest Day również. Teraz Uwielbiam (znowu brak powciągliwości- nie przy słuchaniu, raczej przy wyrażaniu uczuć podczas słuchania, niestety w domu nimi się nie mogę podzielić) A Noise Severe, Waking Hours, Solace, Forgotten, ale mogę słuchać wciąż i wciąż, wszystkiego.
Trudno płyty kupić...

Edycja postów! ;)

A Tobie Viento, które utwory The Gathering podobają się teraz najbardziej? Ja sluchanie zacząłem od płyty West Pole, a następnie rozłożył mnie Saturnine...lubię smutną muzykę.

Na dyskusje o innych albumach zapraszam do osobnych tematów :D. Mamy nawet ankietę dotyczącą ulubionych wydawnictw TG. Luna
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy

Postautor: Viento » 17 sierpnia 2009, 11:39

Z Home najbardziej kocham Alone i Waking Hour. Cenię teksty tych piosenek. Alone jest o samotności, strachu przed nią, bezsilności. A Waking Hour to coś w rodzaju mojego motta. Pisałam o tej piosence więcej tutaj
Awatar użytkownika
Antlanet

Postautor: Antlanet » 03 sierpnia 2011, 00:24

Ja wręcz kocham ten album. Jest magiczny, hipnotyzujący, cudowny pod każdym względem. Przemiły w słuchaniu, a głos Anneke jesy taki delikatny, miękki, uroczy. Moje ulubione kawałki z tego albumu to Alone, In Between, Home oraz Forgotten :)
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 16 razy

Postautor: ecia » 03 sierpnia 2011, 00:26

Viento pisze:Z Home najbardziej kocham Alone i Waking Hour. Cenię teksty tych piosenek. Alone jest o samotności, strachu przed nią, bezsilności. A Waking Hour to coś w rodzaju mojego motta. Pisałam o tej piosence więcej tutaj

Zgadzam sie w 100% - wspaniałe utwory, pięknie połączone. "Alone" był pierwszym utworem Gatheringów, który usłyszałam(właściwie, to wcześniej słyszałam już "Saturnine" gdzieś w radiu, ale nie wiedziałam, że to oni, więc chyba się nie liczy) i trafił do mnie totalnie. Wspaniała muzyka, tekst no i wokal Annie.
Uwielbiam też "Forgotten", uważam, że jest idealne na zakończenie albumu.
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 25 kwietnia 2015, 10:17

Taka ciekawostka w postaci utworu La Lutine wyskoczyła mi na fejsie. Ludzie piszą, że to pre-Home. Nie miałam pojęcia o istnieniu w internetach innej wersji tego utworu.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 25 kwietnia 2015, 20:06

Ten utwór jest świetny. Też nie miałem pojęcia, że taki w ogóle istnieje. Słychać tu echa Home. Szkoda,, że nie ma studyjnej wersji tego kawałka.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Tomol
Podziękował: 11 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Tomol » 08 stycznia 2017, 13:30

Taki ze mnie fan TG ;) ,że dopiero teraz wyczaiłęm nieopublikowany utwór "La Lutine" który był jakby wczesną wersją piosenki "Home" .
https://www.youtube.com/watch?v=aTyqY3pnFUo
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 08 stycznia 2017, 13:46

Tomol, zerknij na post Vinlett powyżej :D :D

Piękny jest ten utwór, ale nie wiem, czy jestem w stanie powiedzieć coś innego o The Gathering z Anneke :) Zwłaszcza z perspektywy czasu i kiedy Annie tak nisko śpiewa <3
Awatar użytkownika
Tomol
Podziękował: 11 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Tomol » 09 stycznia 2017, 00:34

Luna - faktycznie ,post do kasacji :)
Ja te "doły vocalne " Anki uwielbiam ale przecież obecnie też zdarza się jej to prezentować - Luna nie sądzisz (?)

Wróć do „The Gathering”