Pytania i uwagi dotyczące forum oraz skargi

Narcisse

Re: Pytania i uwagi dotyczące forum oraz skargi.

Postautor: Narcisse » 16 stycznia 2010, 12:37

Po pierwsze: nie dodawaj załączników! Jak masz jakieś zdjęcie, które chcesz wstawić, to wytarczy zrobić tak:
1. Klikasz prawym przyciskiem myszki na zdjęcie.
2. Klikasz na "właściwości"
3. W środku okienka znajduje się napis "Adres (URL)" (czy jakoś tak; nie mam polskiego komputera).
4. Adres masz skopiować i wrzucić do postu, w miejscu, w którym ma się znajdować.
5. Potem zaznaczasz i link i klikasz przycisk IMG widoczny pod tematem postu.
6. Link powinien wyglądać tak:
[img]TU%20JEST%20TWÓJ%20LINK.%20DODAWAJ%20BEZ%20SPACJI[/img]
7. Obrazek

:)

Jeżeli zdjęcie, które chcesz dodać jest bardzo duże i może rozciągnąć forum...
1. Kliknij na obrazek i zapisz go na komputerze.
2. Potem wejdź TU.
3. Pod tekstem 'UPLOAD' znajdziesz mały, biały prostokąt. Obok niego jest takie szare coś, z napisem "BROWSE". Kliknij na to.
4. Wybierz obrazek i naciśnij enter.
5. Naciśnij na niebieskie pole z napisem "UPLOAD NOW" i czekaj, aż się załaduje.
6. Gdy zdjęcie się załaduje, wyświetli Ci się dana fotografia i cała masa liknów pod spodem. Szósty od góry jest link z napisem "FORUM THUMBNAIL". Masz zaznaczyć linka, skopiować i wkleić na forum.
7. Wystarczy kliknąć, by powiększyć. xd

Obrazek
"Przestań mowić Bogu, jak ma sie zachowywać!"
Niels Bohr
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: Natta » 16 stycznia 2010, 12:38

Wstawiasz bezpośredni link do zdjęcia (musi być ono w Internecie, adres z końcówką .jpg - link ma wyglądać np tak: http://www.whale-images.com/data/media/ ... al_359.jpg ) gdzie tylko chcesz. Musisz tylko otoczyć go znacznikami [img] [/img]

[img]http://adres.pl/zdjęcie.jpg[/img]

I zadziała ;)

EDIT: Nie ma to jak pośpieszne wstawianie posta, nie zauważyłam że Narcisse chwilkę wcześniej zamieściła swojego :oops: Mój jest zbędny, jej wskazówki są bardziej obszerne :)
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2010, 15:18 przez Natta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 16 stycznia 2010, 12:59

Dzięki bardzo :? , rozumiem, że tak trzeba robić ze zdjęciami z neta, a zdjęcia, które mam na dysku??
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Narcisse

Postautor: Narcisse » 16 stycznia 2010, 13:05

Po prostu załaduj przez imageshack.us i wstaw linka na forum.
"Przestań mowić Bogu, jak ma sie zachowywać!"
Niels Bohr
Awatar użytkownika
wisdom_tooth

Postautor: wisdom_tooth » 16 stycznia 2010, 13:08

Dzięki raz jeszcze, będę próbował :)

I udało się, jeszcze raz dzięki
Obrazek
O wiele więcej Okien -
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: Natta » 20 stycznia 2010, 01:14

Ja mam prośbę do użytkowników. Czy nie można by ograniczyć na forum docinków, drwin, podjazdów czy upierdliwego rozpatrywania każdej wypowiedzi pod względem poprawności czy sensu (subiektywnie rozumianego?) Czytanie takich postów jest dla mnie bardzo nieprzyjemne, w końcu dochodzi do wulgaryzmów, nadmiaru wykrzykników czy innych wyrażających frustrację rzeczy. Przez ile postów można się czepiać jednej pierdoły? Zapewne potraficie, ale w pewnym momencie traci związek z tematem. A jak kto bardzo lubi, to proponuję założyć osobny wątek i tam sobie wrzucać takie dyskusje. Przynajmniej będę wiedziała, czego się spodziewać, wchodząc w ten temat, i nie popsuję sobie nastroju bez powodu.

Nie, nie jestem przewrażliwiona. Szanuję prawo do posiadania odmiennej opinii niż moja/czyjaś i prawo do dyskusji, sama czasem rzucam mięchem czy się wkurzam, nie zamierzam cenzurować Waszych opinii. Ale w pewnym momencie staje sie to już denerwujące, wkurzające, nie mające żadnego związku z tematem i generujące złe nastroje.. Przecież wiecie, że da się poprowadzić ciekawą, pełną odmiennych zdań dyskusję, w miłym tonie, niekoniecznie "ugrzecznionym", i nie skakać sobie nawzajem do oczu przez nieodpowiednie podejście do tematu.

A z drugiej strony, też troszkę więcej dystansu, zlać i tyle.. Czasem się nie da, ale jak się da to czemu tego nie zrobić i nie skończyć generowania złego nastroju :)
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 75 razy
Podziękowano: 53 razy

Postautor: Luna » 20 stycznia 2010, 13:21

Podpisuję się pod tą pięknie sprecyzowaną prośbą ;). Nie jako upierdliwa administratorka, tylko jako zwykła użytkowniczka, którą zwyczajnie denerwuje bałagan. Żeby forum istniało musimy wspólnie o nie dbać, wszyscy się starają, pilnują, a tu nagle wpadają dwie osoby i robią rozpierduchę. Piszę ogólnie, niekoniecznie o dominiku i Ivanhoe, bo takie sytuację zdarzały się już nieraz i, wiadomo, zdarzać się będą. Forum żyje dzięki interesującym, burzliwym dyskusjom, ale proszę, pilnujcie miejsca, w którym je wszczynacie - tylko tyle.
Awatar użytkownika
wisdom_tooth

Postautor: wisdom_tooth » 25 stycznia 2010, 16:32

Dziś jest jakieś święto, zarejestrowały się dwie osoby :D .
O wiele więcej Okien -
Awatar użytkownika
Siemowit

Postautor: Siemowit » 25 lutego 2010, 17:52

Ja mam pytanie: kiedy wreszcie pojawi się shoutbox? Wnoszę, iż jest to narzędzie potrzebne. Dzięki niemu można wiele, między innymi trochę kopnąć w dupę niektórych aby pisali. I nie tylko. Co na to władza ? Co na to lud ?
Awatar użytkownika
wisdom_tooth

Postautor: wisdom_tooth » 25 lutego 2010, 17:57

Shoutbox ma plusy i minusy- plus taki, że dynamizuje kontakty interpersonalne :) , minus taki, że chyba nikomu się nie będzie chciało postów pisać???
Ja jestem ostrożnie przeciw.
O wiele więcej Okien -

Wróć do „Forum”