Zamieszczanie zdjęć

Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 7 razy

Zamieszczanie zdjęć

Postautor: ecia » 22 października 2014, 21:26

Mam takie pytanko:
czy ktoś wie jak wrzucić na forum miniaturkę zdjęcia? Napisałam wreszcie parę słów o Chorwacji i chciałam dodać do tekstu zdjęcia, ale w oryginalnym rozmiarze, w jakim mam je wrzucone do albumu, to mogą rozjechać forum, a nawet jeśli nie, to post będzie mega długaśny.
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Re: Pytania i uwagi dotyczące forum oraz skargi

Postautor: Vinlett » 22 października 2014, 21:46

Ja korzystam z tego serwisu:

http://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie/krok-1

Po wrzuceniu zdjęcia pokazuje się kilka linków do niego, m.in. do miniaturek ;).

Wydzieliłam Wasze posty, bo problem dotyczący wstawiania zdjęć od czasu do czasu powraca :). Luna
I am the FBI.
Awatar użytkownika
ecia

Re: Zamieszczanie zdjęć

Postautor: ecia » 23 października 2014, 17:25

Mam już foty wrzucone na picase, więc nie chce mi się tego wszystkiego ładować jeszcze raz - ostatnio mój internet chodzi jak mu się podoba ;]
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 23 października 2014, 18:13

Przy każdym zdjęciu po prawej stronie powinnaś mieć linki i kody, między innymi: "Umieść obraz na stronie". Podaj mi jeden przykładowy kod (nie korzystam z Picasy), to pokażę Ci, jak go przerobić na miniaturkę. Jeśli będę umiała, bo na razie tylko tak mi się wydaje XD.
Awatar użytkownika
ecia

Postautor: ecia » 23 października 2014, 21:21

Niestety na picasie nie ma czegoś takiego. Imageshack miał takie opcje, ale niestety zrobili go płatnym, więc nie mam już tam konta.
Znalazłam pewien sposób, ale to potrwa trochę, bo muszę ręcznie kopiować do każdego zdjęcia 2 adresy(do oryginału jako url i do miniatury jako img) ;] Ale chcę żeby wszystko miało ręce i nogi i zdjęcia się odnosiły do tekstu, więc jutro wieczorem będę miała czas żeby to skończyć.
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 23 października 2014, 21:48

Musi być, poszukaj jeszcze :). Kiedyś było :). To był kod html, który nie nadawał się do wstawienia na forum, ale w nim znajdowały się dwa odnośniki potrzebne do stworzenia miniaturki w BBKodzie. Chociaż podejrzewam, że taka metoda jest niewiele mniej upierdliwa od tej Twojej, bo też trzeba to robić ręcznie ;).

Wróć do „Forum”