Ogłoszenia parafialne

Awatar użytkownika
Bastet

Ogłoszenia parafialne

Postautor: Bastet » 05 marca 2009, 19:20

Tutaj administracja będzie ogłaszać rożne ważne rzeczy.

Ogłaszam, że obecny skład GTW wygląda następująco:

Administrator z Bożej Łaski Generallissimus Major Jeszcze Większy Bastet
Administrator Bez Łaski Generallissimus Major Trochę Zmniejszony Luna

Dzisiaj do składu dołączyła Nadmoderator I Viento.
Wybrałyśmy ją na to odpowiedzialne i niewdzięczne stanowisko, gdyż już raz sprawdziła się w tej roli i uważamy, że w trudnych sytuacjach zachowa zimną krew. Poza tym jest osobą miłą i pomocną, dzięki czemu na linii moderator-użytkownicy będą panować dobre stosunki.

Serdecznie współczujemy xDD

Gdy forum się rozrośnie, ustanowimy drugiego moderatora.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Re: Ogłoszenia parafialne

Postautor: Viento » 10 marca 2009, 07:24

Proszę wszystkich, abyście nie podkreślali linków kolorem niebiskim, tylko jakimkolwiek innym, bo niebieskim robię czasami dopisy moderatorskie i potem jak widze niebieski to myślę, że to ja napisałam ;) Jeszcze różowy i filoetowy są zarezerwowane dla adminek.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 26 kwietnia 2009, 16:52

Ja pewnie zauważyliście mam inny nick. Gwoli ścisłości zmieniła mi go Bastet, a nie ja sama, bo modzi nie mają do tego dostępu. ;) Gdyby ktoś kiedyś chciał zmienić nick to technicznie jest to możliwe, proszę zwracać się z tym do Bastet lub Luny.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 30 kwietnia 2009, 21:28

Wprowadziłam drobne zmiany kosmetyczne w regulaminie. Są to rzeczy tak oczywiste, że zapomniałyśmy uwzględnić je podczas spisywania pierwszej wersji reguł panujących na forum, ale mimo wszystko proszę się z nimi zapoznać ;).

Edit: Uznałyśmy, że dział z usuniętymi postami powinien być widoczny dla wszystkich. Tak więc jest, ponieważ:
- wszyscy muszą mieć dostęp do "dowodów" zbrodni, za które przyznawać będziemy ostrzeżenia (mam nadzieję, że rzadko),
- treść postów usuniętych z jednego tematu, jako offtop może przydać się autorowi do wykorzystania w innych, odpowiednich tematach, tak więc ma prawo mieć do nich wgląd.

;)
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 30 lipca 2009, 05:46

Zapewne zauważyliście zmianę na forum. Otóż dyskusje na tematy kontrowersyjne są w waszym wydaniu tak ciekawe i rozwijają się w takim tempie, iż uznałyśmy, że przyda się na nie odpowiedni dział, coby nie walały się między innymi głupstewkami. Teraz na wszystko jest osobne miejsce i każdy śmiało może poruszać takie tematy, na jakie ma ochotę, bez wygrzebywania postów z otchłani tematu ogólnego ;). Na razie w topicach jest troszkę nieścisłości, gdyż w "Tematach kontrowersyjnych" swobodnie poruszaliśmy najróżniejsze zagadnienia i niezmiernie ciężko było to wszystko podzielić (nie chciałam wycinać części waszych wpisów), ale mam nadzieję, że teraz wszyscy będą się trzymać tematów przewodnich ;). Zachęcam również do samodzielnego zakładania nowych, interesujących was tematów.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 31 lipca 2009, 13:01

Z tematu "co w trawie piszczy" wydzieliłam trzy kolejne tematy do działu "tematy kontrowersyjne": legalizacja kazirodztwa, legalizacja narkotyków oraz pomoc społeczna, polityka prorodzinna i wychowanie seksualne.

Teraz jest przejrzyście na forum i nowe osoby mogą wypowiedzieć się na stare tematy. Wcześniej być może nawet by nie zauważyły, ze była mowa o tylu kontrowersyjnych rzeczach ;)
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 12 stycznia 2010, 19:27

Siemowit, przy okazji jednej z dyskusji, poprosił o tłumaczenie artykułu z angielskiego, który pojawił się w toku rozmowy. Ponieważ wielokrotnie pojawiały się takie teksty, prosiłabym osoby, które chcą je umieszczać na forum o tłumaczenie lub chociaż streszczenie zawartych w nich treści. Prośba dotyczy nie tylko angielskiego, ale, oczywiście, wszystkich języków obcych. Nawet, jeśli dla kogoś nie są obce ;)

Wprowadzimy tą sugestię do regulaminu, dla lepszej komunikacji.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 29 marca 2010, 21:59

Zainstalowałam nowy bbcode, blokujący zdjęcia przed kopiowaniem. To przydatna rzecz zwłaszcza dla tych, którzy parają się fotografią i nie chcą, aby ich zdjęcia były wykorzystywane. Wystarczy wziąć link do zdjęcia w klamerki: [blockimg][/blockimg] (wtedy rezygnujemy już z ).

A wygląda to tak:

[blockimg]http://dimkotsmusic.files.wordpress.com/2009/04/anneke.jpg[/blockimg]
Zdjęcie zablokowane.

Obrazek
Zdjęcie niezablokowane.

Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy.

Niestety bbcodu możemy używać tylko w przypadku zdjęć naturalnych rozmiarów. Nie działa na miniaturkach.
Awatar użytkownika
Siemowit

Postautor: Siemowit » 30 marca 2010, 01:16

Fajnie, chociaż ja to potrafię obejść dosłownie jednym klawiszem... :P
Nie lepiej wprowadzić blokadę widoku np. działu ze zdjęciami dla nie zarejestrowanych ?
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 30 marca 2010, 01:27

Nie ma takiej potrzeby. Ukryte działy tylko odstraszają gości, ewentualnie przyciągają na forum osoby, które rejestrują się tylko po to, aby podejrzeć niektóre tematy. Każdą blokadę można jakoś obejść. Na tę akurat są co najmniej trzy sposoby, ale nie zainstalowałam jej po to, aby odstraszyć złodziejów praw autorskich, bo tacy zawsze znajdą jakiś sposób. Ma ona sygnalizować, również nam, aktywnym użytkownikom, że właściciel zdjęcia nie życzy sobie jego kopiowania i należy to uszanować. Zobaczymy. Jeśli to nie będzie nikomu potrzebne, zawsze można usunąć.

Wróć do „Forum”