Warszawa, 03.10.10; Kraków, 04.10.10 - Anneke van Giersbergen

Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 56 razy
Podziękowano: 81 razy

Re: Anneke w Polsce! - Warszawa, 03.10.10; Kraków, 04.10.10

Postautor: Vinlett » 06 października 2010, 12:54

Luna pisze:Próbuję sobie wyobrazić, jak brzmi krystaliczny głos Annie niosący się po klubie, swobodnie, bez ograniczeń, jakie narzucają nagrania

Jest czysty, przejrzysty, klarowny, mocny, piękny. Wibruje w powietrzu i przenika na wskroś.

Jeszcze takie filmiki z krakowskiego koncertu znalazłam na YouTube. Sorry, ale muszę wrzucić. Tak sobie zbieram, co znajduję, żeby mieć na pamiątkę :D :

Yalin
My Electricity
I am the FBI.
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 06 października 2010, 13:00

Ja też...na razie zbierałem z Tarji, teraz czas na Anathemę...nagram na płytę i będzie co wspominać.
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Natta » 06 października 2010, 21:56

Luna pisze:"The Sound of You and Me" - pięęękne... Próbuję sobie wyobrazić, jak brzmi krystaliczny głos Annie niosący się po klubie, swobodnie, bez ograniczeń, jakie narzucają nagrania, ale zdaję sobie sprawę, że choćbym się skichała wytężając wyobraźnię, to i tak nie będzie to tym samym, czym jest w rzeczywistości...

Jak Annie wyszła w "The Sound of You and Me" na scenę i zaczęła śpiewać w pierwszym refrenie to mi łzy w oczach stanęły, to było takie piękne.. Ona jest nieziemska *^^* A potem emocje się we mnie kumulowały, i na One Last Goodbye w końcu się rozryczałam jak bóbr. Tyle wrażeń..

Edit:
Przypomniało mi się co Anneczka grała jak pochrzaniła "Not the most pretty girl". To było "Locked Away" z repertuaru TG.. pięknie to zagrała i zaśpiewała.
Setlista z Wawy (żeby nie skłamać, nie jestem pewna czy nie było jaiegoś jeszcze kawałka na wstępie, prawie jestem pewna że tak, że grała go na pianinie, że chyba był z Air, ale nie jestem pewna...)

1. ????
2. Wonder
3. Shrink
4. Beautiful One
5. Not the Most Pretty Girl
6. Locked Away
7. My Electricity

(cholera, a może było coś jeszcze.. nie pamiętam, ona mi wodę z mózgu zrobiła)
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 07 października 2010, 00:37

Natta pisze:Setlista z Wawy (żeby nie skłamać, nie jestem pewna czy nie było jaiegoś jeszcze kawałka na wstępie, prawie jestem pewna że tak, że grała go na pianinie, że chyba był z Air, ale nie jestem pewna...)

Nattuś, a nie było to przypadkiem "Trail of Grief"?

Tymczasem sympatyczny Petter Carlsen, napisał parę słów na swoim majspejsowym blogu o koncercie w Warszawie i o Anneke ;) :
poniedziałek, października 04, 2010

Fragile dreams in Poland - Tour Blog 3

Hi!

Great adventures! We’re in Poland. Last night we visited Warsaw and suddenly I was on stage together with Anathema on their encore and last song for the night, Fragile Dreams.I have no idea of how many times I have heard this song over the years. The chorus is really simple right? Not many words;

maybe I always knew, my fragile dreams would be broken, for you.

Still I managed to get it wrong in front of 700 die hard fans. I went; Might be I always knew hehe. Sorry! I only did that mistake once though, in that second chorus. I guess I instantly got a little nervous. But it was great! I hit the notes and all that and the guys were satisfied with my contribution. Then everything is good I guess.

The guys are great. When we rigged up in Oslo, and we were running short of time, Vincent helped us get things on stage in time for a short sound check. I guess that tells it all about how great I and Anneke have been treated. And every night one of the Cavanagh brothers introduce me before I get on stage. That is highly appreciated.

We also play together on a few songs, me, Anneke, Vincent and Danny. Anneke is singing the duet with me; The Sound of You and Me. It’s fun to sing together with such a good singer. She is for those of you who don’t know, the former singer of The Gathering. I’ve got a few albums. Had to walk down memory lane here, and listen to Nightime Birds. Good album that I used to listen to a lot in the late 90’s.

The other day I told Vincent that this is the best thing ever. He just looked at me for a while, forming a serious face and said You really need to get out more. Funny hæ?

Now it's all about Studio Club in Krakow!

Petter z Anneke:
Obrazek
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Natta » 07 października 2010, 06:42

vinlett pisze:Nattuś, a nie było to przypadkiem "Trail of Grief"?

Ano właśnie. Dziękuję, teraz już pamiętam raczej cały występ ;)

Miło się czyta słowa Pettera, widać że jest trochę onieśmielony i szczęśliwy, że współpracuje z TAKIMI muzykami. Ale co tu dużo mówić, on prezentuje podobny poziom. I to zdjęcie! Jakie uśmiechnięte miśki :)
Awatar użytkownika
Tomol
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Tomol » 07 października 2010, 12:34

W temacie krakowskiego koncertu napisano tu już sporo,więc dodam tylko od siebie,
że wystarczył mi głos Anneke i gitara akustyczna żeby mieć przez Pól godziny ciarki na plecach i łzy wzruszenia w oczach.Dla takich chwil w ogóle interesuję się i słucham Muzyki ! :D
Odnośnie Anathemy-świetny koncert (a widziałem już ich lepsze i gorsze występy),niestety w połowie musiałem wyjść żeby zdązyć na ostatni pks :evil:
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 07 października 2010, 14:37

Tomol pisze:Odnośnie Anathemy-świetny koncert (a widziałem już ich lepsze i gorsze występy),niestety w połowie musiałem wyjść żeby zdązyć na ostatni pks :evil:

Naprawdę szkoda, Tomol, że nie widziałeś całego koncertu Anathemy, bo to jak zagrali, to było mistrzostwo świata. O ich występie możesz przeczytać w relacjach Wisdoma i mojej tutaj: KLIK
Nie reklamuję swojej kiepskiej relacji :lol: . Chcę tylko powiedzieć, że może gdybyś został do końca, uznałbyś ten koncert za jeden z ich najlepszych ;) .

Fotki z Krakowa: LINK

Annie tego dnia wyglądała przepięknie:)
Obrazek
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Matt

Postautor: Matt » 07 października 2010, 15:42

Występ Anneke w Krakowie był rewelacyjny. To naprawdę niesamowite przeżycie, móc ją zobaczyć i usłyszeć z bliska. Pozostał jednak wielki niedosyt, 30 minut to zdecydowanie za mało. Mam nadzieję, że uda jej się szybko do nas wrócić, ale już ze swoim zespołem. ;)

Zdecydowanie bardziej podoba mi się warszawska setlista! 3 utwory z repertuaru The Gathering, w tym "Locked Away"... Szkoda, że nie mogłem jej zobaczyć i tu i tu.
Awatar użytkownika
Tomol
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Tomol » 07 października 2010, 17:09

vinlett pisze:Naprawdę szkoda, Tomol, że nie widziałeś całego koncertu Anathemy, bo to jak zagrali, to było mistrzostwo świata. O ich występie możesz przeczytać w relacjach Wisdoma i mojej tutaj: KLIK
Nie reklamuję swojej kiepskiej relacji :lol: . Chcę tylko powiedzieć, że może gdybyś został do końca, uznałbyś ten koncert za jeden z ich najlepszych ;) .

Dzięki,bardzo ciekawe relacje.No to teraz szkoda mi tej "drugiej połówki" jeszcze bardziej.
Wiem,że zapodałaś już linka do "All I want is you" z Krakowa,ale zalazłem
ten kawałek (napisano,że HD quality) z innego ujęcia i krótką zapowiedzią:
http://www.youtube.com/watch?v=B_Vs5EEgDBk
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 07 października 2010, 17:11

Niesamowite, że nie ma ciągle nagranego Sunny Side Up, ucieszyłem się jak usłyszałlem ten kawałek...jeden z lepszych na In Your Room...
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson

Wróć do „Anneke w Polsce”