The Mermaid And The Horseman (singiel)

Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 74 razy
Podziękowano: 53 razy

The Mermaid And The Horseman (singiel)

Postautor: Luna » 29 października 2017, 16:05

Obrazek

A1. I'll Come Back To Love You - Moscow
B1. Fighter – Warsaw

The Mermaid And The Horseman, to podwójny singiel, czy też może minialbum, skoro doczekał się własnego tytułu, wydany na winylu w limitowanym nakładzie pięciuset sztuk.

Polujemy :mrgreen:
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 17 razy

Re: The Mermaid And The Horseman (singiel)

Postautor: DarkMoonlight » 30 października 2017, 12:12

Nawet nie słyszałem o tym singlu, co dopiero, żeby usłyszeć same piosenki. Przeszukałem cały internet i nic nie znalazłem. Nawet na lastfm nikt nie słuchał tych piosenek. Jakby ktoś znalazł to podzielcie się:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 52 razy
Podziękowano: 75 razy

Postautor: Vinlett » 30 października 2017, 17:21

Z tego co zrozumiałam to singiel nie jest przeznaczony do sprzedaży, tylko do promocji. I jest to płyta winylowa, a więc dla amatorów analogów. Za dzieciaka miałam gramofon (wtedy to się nazywało adapter), ale teraz nie znam nikogo, kto nadal słucha muzyki z winyli. Musimy więc poczekać aż ktoś np. wygra singiel w konkursie, przerobi muzykę na mp3 i wrzuci do sieci. Boję się, że może to trochę potrwać. Utworu "Notthemostprettygirl" nie udało się upolować, dopóki Annie nie wydała go na CD.
Ostatnio zmieniony 31 października 2017, 23:53 przez Vinlett, łącznie zmieniany 1 raz.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: Natta » 30 października 2017, 19:59

Tytuł singla ładnie pasuje do herbów miast, którym Anneke poświęciła utwory :) Zresztą i na okładce jest syrenka i święty Jerzy na koniu :)
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 30 października 2017, 21:35

Vinlett pisze:Boję się, że może to trochę potrwać.

Też się tego obawiam... Ale cieszy mnie sama myśl, że Anneczka wyróżniła Polskę :) Po opublikowaniu tracklisty było mi troszku smutno :D

Natta pisze:Tytuł singla ładnie pasuje do herbów miast, którym Anneke poświęciła utwory :)

Rzeczywiście, w ogóle tego nie skojarzyłam :)
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 01 listopada 2017, 13:31

Natt, dzięki za te spostrzeżenia. Ja również niczego nie skojarzyłam :oops:

Nie mam jeszcze tych piosenek, na razie mam tył winyla (jeśli kogoś obchodzą credits :D):
Obrazek

Chciałabym chociaż przeczytać teksty do tych utworów. Ciekawa jestem, czy "Fighter" może nawiązywać np. do powstania warszawskiego, czy też do czegoś innego jeszcze.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: DarkMoonlight » 01 listopada 2017, 16:29

Może urządzimy sobie konkurs "kto pierwszy ten lepszy". Haha, nagrodą będzie satysfakcja i uciecha forumowiczów;)
Kto znajdzie tekst, samą piosenkę lub singiel fizycznie wygrywa:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 05 listopada 2017, 01:43

Vinlett pisze:Z tego co zrozumiałam to singiel nie jest przeznaczony do sprzedaży, tylko do promocji. I jest to płyta winylowa, a więc dla amatorów analogów.

Ale sam utwór z Warszawą w tytule jest też faktycznie bonusem na japońskiej edycji, co daje pewną nadzieję :)

DarkMoonlight pisze:Może urządzimy sobie konkurs "kto pierwszy ten lepszy".

Challenge accepted :mrgreen: Czarno to widzę, ale chociaż będziemy się pocieszać myślą, że wszystkim ta sprawa leży na sercu :lol:
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 05 listopada 2017, 10:48

Luna pisze:Ale sam utwór z Warszawą w tytule jest też faktycznie bonusem na japońskiej edycji, co daje pewną nadzieję :)
Racja :) Ciekawe, dlaczego Japonię co rusz spotyka taki zaszczyt, że dostają bonusy. Zawsze mnie to zastanawiało. Ich rynek jest jakiś bardziej wymagający czy jak?

Może VUUR zagra w Krakowie utwór o Warszawie? A byłoby już super, gdyby można było podczas tego koncertu kupić winyla. Kurde, kupiłabym :D. Mimo, że moja stara wieża może już nie nadawać się do odtwarzania takich rzeczy :lol:
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 05 listopada 2017, 16:57

Vinlett pisze:Ciekawe, dlaczego Japonię co rusz spotyka taki zaszczyt, że dostają bonusy. Zawsze mnie to zastanawiało. Ich rynek jest jakiś bardziej wymagający czy jak?

Też mnie to kiedyś zastanawiało i wyszperałam informację, że w Japonii płyty są bardzo drogie i Japończykom bardziej opłaca się zamawiać je z zagranicy. Dlatego właśnie często dostają coś ekstra, żeby kupowali albumy pochodzące od krajowego dystrybutora. Doświadczeni artyści sami zapewne wiedzą, że muszą przygotować coś dodatkowego, jeśli zależy im na japońskim rynku, bo japońscy sprzedawcy (zwłaszcza detaliczni), nie będą chcieli towaru, na który nie mają popytu. A artystom zależy, bo Japończycy przywiązani są do fizycznych nośników i kupują dużo płyt :)

Vinlett pisze:Mimo, że moja stara wieża może już nie nadawać się do odtwarzania takich rzeczy :lol:

Ach, ale cóż znaczy trzymanie tego małego winyla w garści i wyobrażanie sobie, co jest w środku :lol: Też mi przyszło do głowy, żeby kupić i zapytać kolegi, który słucha płyt winylowych, czy nie miałby możliwości zgrania tego na kompa. Na szczęście już nie musimy się tym martwić :mrgreen:

Przekopałam internety, napisałam do dwudziestu Holendrów i oto, co wskórałam:

- winyl można kupić w komplecie z In This Moment We Are Free tutaj, tutaj lub tutaj, ale nie mam pojęcia, czy wysyłają do Polski. Jeśli Was to interesuje, to sobie sprawdzicie.

- był również dostępny na imprezie w Rotterdamie, zorganizowanej z okazji premiery

- samodzielnych tekstów raczej nie zdobędziemy, dopóki ktoś się nie porwie na spisanie ich ze słuchu, ponieważ nie były dołączone do winyla (opakowanie, to tylko kartonowa kieszonka)

- to nic, bo są proste, klarowne i prawie wszystko można wychwycić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak, dobrze widzicie - mamy to! :lamaskok: Musiałam błagać i wstydzić się podżegając, ale dla Was wszystko :lol: :lol: :lol: W końcu znalazł się ktoś, kto zrozumiał naszą miłość :mrgreen:

Moje pierwsze wrażenia: kawałki są super i dziwię się, że nie znalazły się na regularnym wydawnictwie. Jeszcze nie jestem osłuchana, ale na razie mam wrażenie, że "I'll Come Back To Love You - Moscow" mogłabym umieścić w czołówce najlepszych utworów Vuur. Utwór "Fighter - Warsaw" może być o powstańcu, ale nie jest to jednoznaczne. W każdym razie nie dla mnie - ciekawa jestem, co Wy o tym sądzicie. Na pewno jest piękną laurką dla Polski, niezależnie od znajomości historii :)

Wróć do „VUUR”