In This Moment We Are Free - Cities (2017)

Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

In This Moment We Are Free - Cities (2017)

Postautor: Luna » 22 października 2017, 03:01

In This Moment We Are Free - Cities

Obrazek

01. My Champion - Berlin
02. Time - Rotterdam
03. The Martyr and the Saint - Beirut
04. The Fire - San Francisco
05. Freedom - Rio
06. Days Go By - London
07. Sail Away - Santiago
08. Valley of Diamonds - Mexico City
09. Your Glorious Light Will Shine - Helsinki
10. Save Me - Istanbul
11. Reunite! - Paris

Debiutancki album Vuur jest już dostępny od piątku :) Słuchaliście? Ja niestety jeszcze nie miałam okazji, ale szybko nadrobię zaległości i podzielę się wrażeniami ;)
Awatar użytkownika
Tomol
Podziękował: 11 razy
Podziękowano: 11 razy

Re: In This Moment We Are Free - Cities (2017)

Postautor: Tomol » 29 października 2017, 14:21

Macie może dostęp do bonusa na japońskiej edycji ?
"Fighter - Warsaw" .
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 29 października 2017, 15:35

Tomol, ja nie mam, ale wielkie dzięki za informację, bo nie miałam pojęcia, że coś takiego powstało :jupi: Na pewno będę mieć baczenie ;)

A tak w ogóle, to chyba już czas wypowiedzieć się o albumie, który jest dla mnie sporym zaskoczeniem :D Czytaliście jakie były moje wrażenia po przesłuchaniu singli - raczej mieszane, a ja sceptyczna. Bo muzyka solidna, bo wokale piękne, ale całość jakoś nie chwytała za serce. Otóż, tak się jakoś nagle i niespodziewanie w In This Moment We Are Free - Cities zasłuchałam, tak mnie wciągnęło, że w końcu chwyciło i trzyma dość mocno. Jestem dumna z Anneke, że wydała taki album. Pierwszy raz od dawna słyszę, że nad czymś naprawdę ciężko pracowała, że miała czas, żeby się skupić, żeby pomyśleć. Teksty są bardzo dobre, poruszające, wokal piękny. Co ona wyprawia np. w takim "The Fire - San Francisco" łohoho :mrgreen: Sam koncept wyobrażałam sobie inaczej, ale wyjaśnienia Anneke odsłoniły wizję o wiele piękniejszą. Przewijający się przez cały album motyw: "In this moment we are free..." miał być przypomnieniem, że mamy się z czego cieszyć, bo nasi ojcowie, bracia i mężowie nie walczą na froncie, nikt nas jeszcze nie wysadza i nie głodujemy, ale przesłanie jest dla mnie jeszcze głębsze, bo słysząc te teksty i ujmujące melodie cały czas myślę o ludziach, którzy tego nie mają. Najsłabszy z całego albumu wydaje mi się chyba "Valley of Diamonds - Mexico City", zwłaszcza refreny, ale i tak jest ok, nie przeszkadza. Nattuś, już wiem co miałaś na myśli pisząc o przyspieszeniach jak w Trivium - już dwa razy weszłam do pokoju, kiedy leciał album Vuur i przez sekundę myślałam, że to Trivium właśnie :D

A, jeszcze mam takie pytanko - czy tylko mnie ostatnie sekundy "The Martyr and the Saint - Beirut" się z czymś kojarzą? :D To w sumie prosty motyw, może mam schizy :mrgreen:
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 30 października 2017, 12:18

Moja ocena jest dosyć surowa. Czemu? Bo dla mnie za dużo na tym albumie patosu. Jakaś taka pompa, Anneczka też jakoś tak mocarnie śpiewa. Oczywiście momentami jest przepięknie. Taka różnorodność wokalna, moc gitar i klimat najlepszych metalowych zespołów. W teksty się nie zagłębiałem jakoś bardzo. Może one mi pozwolą lepiej ocenić ten krążek. Nie wiem, może za dużo mi tej rockowej pani Van Giersbergen z pazurem, bo i u Devina i z Arjenem a brakuje mi tej melancholijnej, pięknie wyśpiewującej każdy melizmat. Czekam zatem na coś w takim akustycznym, pięknym duchu:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 31 października 2017, 01:10

Oj Darku, Darku... Ty chyba nie wiesz, czego chcesz. Anneke przez wiele lat czarowała melizmatami, choć często rozczarowywała, kiedy sama brała się za spokojniejszą muzykę. Na szczęście zwieńczyła te czasy wydawnictwem ambitnym, wysmakowanym, perfekcyjnie zagranym i zaśpiewanym. Chodzi mi o album nagrany z Árstíðir - to powiedziałeś, że nudne. Jak się dziewczynie w końcu udało i coś cięższego, to niedobre, bo za dużo ciężkiego. Że patos, że pompa - ok, to są argumenty, ale nie pisz, że surowo oceniasz (przez co, jak rozumiem, miałeś na myśli ocenę niską, bo surowo można ocenić w obie strony ;)), bo gatunek Ci się nie podoba.

Chociaż ja te argumenty szanuję, ale nie rozumiem. Dla mnie jest wreszcie tak, jak powinno być - energetycznie, potężnie, metalowo, bez lukru i z przejmującym przesłaniem. A najciekawsze jest to, że choć słyszę w tej muzyce wpływy różnych zespołów i inspiracje, to całość absolutnie mi się z żadnym z nich nie kojarzy. Nie słyszę tego devinowego patosu, czy gentlestormowej pompy. Tak właściwie, to album najbardziej przypomina mi poprzednie, solowe wydawnictwa Anneke, tylko o wiele lepszej jakości i może to właśnie jest ten annekowy szlif ;)

Oczywiście, że mogło być lepiej, ale lepiej może być zawsze. W tego typu gitarowej muzyce bardzo ciężko jest osiągnąć coś wybitnego (i bardzo rzadko się to zdarza), więc mnie cieszy, że jest po prostu dobrze.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 01 listopada 2017, 16:33

Oj Luna, Luna masz rację, nie wiem czego chcę. Nie napisałem nigdzie, że VUUR jest słabe. Mi tam czegoś po prostu brakuje ale czegoś jest za dużo. Nie wiem, taki przerost formy nad treścią. Widać, że Anneczka bardzo chciała i udało się jej nagrać dobrą płytę, której nie musi się wstydzić. I ja słucham tego projektu z wielką przyjemnością:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 01 listopada 2017, 19:55

Luna pisze:A, jeszcze mam takie pytanko - czy tylko mnie ostatnie sekundy "The Martyr and the Saint - Beirut" się z czymś kojarzą? :D
Te takie bardzo końcowe pyrkanie (próba odtworzenia :D): pu-pu-pu-pu-pu, pu-pu-pu-pu-pu? :D W sumie z niczym mi się to nie kojarzy, ale na upartego może to przypominać Ayreon.

Lunuś, zgadzam się z Twoją oceną tego krążka. Muzycy Ameryki nim nie odkrywają, ale czuć i słychać tu pasję i kawał wykonanej pracy, coś, czego poprzednie solowe płyty Anneke były pozbawione. Do moich absolutnych faworytów zaliczam "Time - Rotterdam" - już z sampli wiedziałam, że będę kupiona (gitary!) i "The Fire - San Francisco". Te wokalizy Annie, ale nie tylko, bo też sposób, w jaki przeprowadzono poszczególne części kompozycji, aż do zwolnienia we fragmencie "feel me", który brzmi mi tak jakoś Gatheringowo - wszystko tu się zgadza. Już dawno nie miałam takich myśli o jakiejś piosence Anneke. Inne utwory też lubię. Właściwie na tę chwilę najmniej podchodzi mi "Reunite! - Paris". Za bardzo mógłby pasować np. na "Drive" i to mnie w nim drażni, ale może to kwestia osłuchania się z nim.

Cieszę się, że Anneke w końcu nagrała płytę, która jest o czymś. Że usiadła i pomyślała. Dzięki temu nie jest to tylko zlepek przypadkowych utworów, które znalazły się na krążku, bo akurat były dostępne, jak mam wrażenie działo się na wszystkich solowych płytach Anneke. Może poza "Air".
I am the FBI.
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: ecia » 05 listopada 2017, 18:29

Luna pisze:A, jeszcze mam takie pytanko - czy tylko mnie ostatnie sekundy "The Martyr and the Saint - Beirut" się z czymś kojarzą? :D To w sumie prosty motyw, może mam schizy :mrgreen:

Mnie się kojarzą z openingiem Stranger Things :mrgreen: :mrgreen: Myślę, że to nie kwestia melodii, która się przewija przez cały utwór, ale tego instrumentu na którym jest to zagrane (jakieś syntezatory czy co toto jest?).
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 05 listopada 2017, 19:47

Ecia pisze:Mnie się kojarzą z openingiem Stranger Things :mrgreen: :mrgreen:
Ktoś pod tym utworem na YouTube miał podobne skojarzenie, więc pewnie o to chodzi :)

Btw. jest już drugi sezon "Stranger Things" jakby co. Jeszcze nie oglądałam, ale się przymierzam ;)

Ecia pisze:Myślę, że to nie kwestia melodii, która się przewija przez cały utwór, ale tego instrumentu na którym jest to zagrane (jakieś syntezatory czy co toto jest?).
Przez ten syntezator Bejrut oraz utwór o Helsinkach w zwrotkach brzmią mi tak jakoś industrialnie właśnie :)

Zmieniłam też zdanie o Paryżu. Teraz utworem najbardziej pasującym na solowy album Anneke wydaje mi się "Freedom - Rio". Chociaż w sumie to jeden pieron który bardziej, bo oba utwory skomponowała ta sama osoba, Mark Holcomb. Słychać w nich ten sam rodzaj 'piosenkowości'. Za to do moich faworytów na płycie dołączył "Save Me - Istanbul".
I am the FBI.
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: ecia » 05 listopada 2017, 21:06

Vinlett pisze:
Ecia pisze:Mnie się kojarzą z openingiem Stranger Things :mrgreen: :mrgreen:
Ktoś pod tym utworem na YouTube miał podobne skojarzenie, więc pewnie o to chodzi :)

Btw. jest już drugi sezon "Stranger Things" jakby co. Jeszcze nie oglądałam, ale się przymierzam ;)

Z pewnością to zupełny przypadek, że ta osoba ma w nicku "Luna" :lol:
Myśmy połknęli sezon 2 w weekend, ale to dyskusja do innego działu :)
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.

Wróć do „VUUR”