Bieżące wiadomości i wywiady

Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 56 razy
Podziękowano: 81 razy

Re: Bieżące wiadomości i wywiady

Postautor: Vinlett » 09 marca 2017, 21:58

Pomyślałam, że tutaj się odniosę do wypowiedzi Anneke o VUUR. Dzięki Tomol za przepisanie tego cytatu :)

Tomol pisze:Tematem którym może nas tu najbardziej zainteresować to pytanie czy nad materiałem na Vuur pracuje sama ?

cyt:
"Większość piosenek napisałam z Joostem van den Broekiem,byłym klawiszowcem TGS.....Nie jest on członkiem Vuur ale zajął się produkcją naszego debiutanckiego krążka.Piosenki piszemy razem.....Stworzyłam tez kawałki z Esą Holopainenem z Amorphis i Markiem Holcombem z Periphery - dwóch całkowicie odmiennych kapel metalowych (śmiech) .Ale jakoś to wszystko pasuje do mego ogólnego zamysłu czym ma być Vuur.Wiadomo,że Mark gra swój Djent bardzo melodyjnie,ale gdy nagrał partię gitary na mój album,dodał do tego wszystkiego odpowiednią dawkę epickości.Na pokładzie pojawił się również Daniel Cardoso,z którym wcześniej pracowałam przy EIC.Także miałam tu kilku pomocników (śmiech) ." :)
Zatem Joost van den Broek, Esa Holopainen, Mark Holcomb i Daniel Cardoso będą najprawdopodobniej współodpowiedzialni za muzykę VUUR, nie licząc Anneke oczywiście. Nie tego się spodziewałam, kiedy pisałam kilka miesięcy temu, że muzyka VUUR może być dziełem całego zespołu. Jeżeli chodzi o współpracę z producentem, to nie jest to takie nietypowe. Zlaya Hadzich był przecież współautorem utworów na "Souvenirs". Co do reszty to jestem zaskoczona tymi nazwiskami, a jednego z nich - Cardoso - chętnie bym się pozbyła :D Nic, pozostaje czekać, a potem wsłuchać się w to, co wymyślili.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 54 razy

Re: Anneke - VuuR

Postautor: Luna » 11 marca 2017, 08:49

Vinlett pisze:Niedawno Anneke wytypowała swoją ulubioną dziesiątkę utworów Metalliki. Niestety nie korzystam ze Spotify, więc nie wiem, które wskazała, a jestem ciekawa.

Ojoj :( Dopiero teraz dopatrzyłam się, że miałam Ci odpowiedzieć i tego nie zrobiłam :sciana: Jeśli jeszcze nie dotarłaś do tych informacji, to podaję utwory wytypowane przez Anneke:

"For Whom the Bell Tolls" (remastered)
"Master of Puppets"
"Wherever I May Roam"
"Sad But True"
"Fight Fire With Fire" (remastered)
"My Friend of Misery"
"One"
"Battery"
"Seek & Destroy" (remastered)
"Creeping Death" (remastered)

Tomol pisze:Jeszcze raz odnośnie wymowy VuuR ;) w pigułce :).
https://www.youtube.com/watch?list=PLDh ... -r7CAbSGT4

Urocze :D
Btw. BackStage Hotel, to najwyraźniej dobrze znane Anneczce miejsce. I nam trochę też, zwłaszcza ten pokój:

Obrazek

Vinlett pisze:No i dowiedziałam się, że Marcela zna holenderski ;)

Marcela od bardzo dawna mieszka w Holandii, a Johan van Stratum jest jej mężem :)

Vinlett pisze:Zatem Joost van den Broek, Esa Holopainen, Mark Holcomb i Daniel Cardoso będą najprawdopodobniej współodpowiedzialni za muzykę VUUR, nie licząc Anneke oczywiście. Nie tego się spodziewałam, kiedy pisałam kilka miesięcy temu, że muzyka VUUR może być dziełem całego zespołu.

Ja chyba cały czas coś takiego przeczuwałam. Annie lubi wyzwania i mało kto ma takie doświadczenie jak ona. Pewnie chce zrealizować kolejny pomysł, a członków zespołu nie zaangażowała w pisanie muzyki, żeby nie stracić poczucia kontroli.
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 11 marca 2017, 18:33

Luna pisze:Ojoj :( Dopiero teraz dopatrzyłam się, że miałam Ci odpowiedzieć i tego nie zrobiłam :sciana: Jeśli jeszcze nie dotarłaś do tych informacji, to podaję utwory wytypowane przez Anneke:
Nie dotarłam. Właściwie to zupełnie o tym zapomniałam, także dziękuję :) Fajny wybór, choć dziwi nieco brak utworu w stylu "Nothing Else Matters" czy "The Unforgiven". Na mojej liście pewnie by był ;)

Luna pisze:Marcela od bardzo dawna mieszka w Holandii, a Johan van Stratum jest jej mężem :)
Jasne, wiem (to o mieszkaniu w Holandii, bo o mężu nie wiedziałam :D). Bardziej zdziwiło mnie to, że mówi płynnie po holendersku, niż że w ogóle mówi w tym języku. Oczywiście na tyle, na ile jestem w stanie to ocenić. Wydaje mi się, że w holenderskim Marceli słyszę ten sam dźwięczny akcent, który znam z wywiadów z Anneke :D

Luna pisze:Ja chyba cały czas coś takiego przeczuwałam. Annie lubi wyzwania i mało kto ma takie doświadczenie jak ona. Pewnie chce zrealizować kolejny pomysł, a członków zespołu nie zaangażowała w pisanie muzyki, żeby nie stracić poczucia kontroli.
W zasadzie to nieistotne, czy pozostali członkowie zespołu będą komponować czy nie, dopóki muzyka będzie dobra :) Tylko na tym mi zależy.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Tomol
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Tomol » 15 marca 2017, 11:35

PLAYLIST OF MY LIFE - załogi Vuur :) .

http://www.musicalypse.net/playlist-of- ... pt-1-2017/
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 17 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: ecia » 12 kwietnia 2017, 13:00

VUUR będzie jesienią supportował Epikę w ich trasie koncertowej. W ramach tej trasy 9 listopada 2017r. wystąpią w Krakowie w klubie Studio. Bilety w cenie 110 zł są już w sprzedaży.

edit:
Dlaczego nikt nie pisze, ze Marcela Bovio zrezygnowała ze współpracy z Vuur?
I'm leaving VUUR

With pain in my heart I regret to inform you that I have decided to leave VUUR. The past few months I’ve been working with Anneke the rest of the guys on what will be the band’s debut album, but it wasn’t until last week when we started the vocal recordings that Anneke and I realised that we both wanted to take very different directions when it came to the sound and approach of the vocals.

We looked for a way to make it work, a possible compromise perhaps; but the thought that one of us wouldn’t be entirely happy with the end result was unbearable. We're afraid that we will regret this in the future and that it somehow will hurt our friendship; we respect each other too much to let that happen.

I’m truly devastated, because I’m a huge fan of Anneke and every single member of the band; they’re all incredibly sweet people, as well as top notch musicians. Plus, the songs are so fantastic… this is going to be a revolutionary album! But I have to follow my heart and choose for what I think in the future will bring me (and the rest of the band) happiness, no matter how hard it feels right now.

Anneke, Fer, Jord, Johan and Ed: you guys are THE BEST. I’d wish you luck but you don’t need it, you are going to ROCK this world
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 12 kwietnia 2017, 21:01

Eciu, ja nic nie pisałam, bo nie wiem, co się na świecie teraz dzieje :lol: Starcza mi tylko sił na to, by wejść na forum i dowiedzieć się wszystkiego od Was :)

Ojojoj, to się porobiło. Tzn. nie byłoby w tym nic niezwykłego, bo muzycy cały czas rezygnują z bandów, tworzą nowe, albo idą do już istniejących. Tylko że ten konkretny band tak naprawdę jeszcze się nie zaczął, a już są w nim jakieś zgrzyty. Mimo że Marcela w oświadczeniu starała się być profesjonalna i życzyła wszystkim powodzenia, czyli powiedziała to, co się zwyczajowo mówi w takich sytuacjach, to jakiś element niesmaku pozostaje. Panie się nie dogadały i raczej nie dowiemy się nigdy dlaczego.

Tymczasem wokale na VUUR już się nagrywają i brzmią tak: https://www.facebook.com/vuurband/video ... 046895056/

Ecia pisze:VUUR będzie jesienią supportował Epikę w ich trasie koncertowej. W ramach tej trasy 9 listopada 2017r. wystąpią w Krakowie w klubie Studio. Bilety w cenie 110 zł są już w sprzedaży.
Super, postaram się tam być dla Anneke, mimo że Epica to nie moja muzyczna bajka.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Natta » 13 kwietnia 2017, 10:47

Hm, ja raczej nie pojadę na koncert z uwagi na odległość i niezbyt powalający line-up :lol: ale fajnie że VUUR będzie w Polsce :)

Vinlett pisze:Tylko że ten konkretny band tak naprawdę jeszcze się nie zaczął, a już są w nim jakieś zgrzyty. Mimo że Marcela w oświadczeniu starała się być profesjonalna i życzyła wszystkim powodzenia, czyli powiedziała to, co się zwyczajowo mówi w takich sytuacjach, to jakiś element niesmaku pozostaje. Panie się nie dogadały i raczej nie dowiemy się nigdy dlaczego.

A ja nie mam niesmaku, bo nic tak naprawdę jeszcze od VUUR nie wyszło i nawet nie wiemy, jak Marcela miałaby tam brzmieć. Więc nie ma czego żałować :) Wydaje mi się, że Marcela jest dużą indywidualistką muzyczną i też chciała mieć wpływ na to wszystko, a jednak nie wyszło. Wygląda na to, że VUUR to zespół nie kolektywny, a dyktatorski (tak jak wiele innych świetnych bandów na świecie i nie ma w tym absolutnie nic złego) :lol:

Anneke i Marcela się lubią, widać to było między nimi, poza tym mąż Marceli, Johan von Stratum, dalej jest w VUUR, więc nie wyobrażam sobie, żeby to rozstanie nie przebiegło w atmosferze przyjaźni i zrozumienia i naprawdę jestem w stanie uwierzyć, że Marcela napisała prawdę :)
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: DarkMoonlight » 13 kwietnia 2017, 21:11

A ja mam podobne odczucia jak Vin:) Wydaje mi się, że sprawa ta ma drugie dno... Z drugiej strony Anneke jest tak słodką, wspaniałą osobą, że nawet ciężko mi sobie ją wyobrazić w jakimś konflikcie. Marcela śpiewała w Stream Of Passion, może miała podobne oczekiwania muzyczne co do VUUR. A wydaje mi się, że Anneke chce taki typowy metal z damskim wokalem.
Nie ma co gdybać. Pożyjemy, zobaczymy.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 17 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: ecia » 14 kwietnia 2017, 18:52

Z jednej strony od początku wszędzie zespół był/jest określany jako "Anneke's VUUR", nowy zespół Anneke itp., więc już po takich zapowiedziach Marcela nie miała co liczyć, że będzie miała dużo uwagi ze strony mediów/fanów. Może wolałaby grać pierwsze skrzypce, w końcu w Stream of Passion była jedyną wokalistką, a tutaj byłaby "tą drugą kobitką w zespole Anneke" ;) No ale wiadomo - możemy sobie gdybać co było przyczyną.
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 54 razy

Postautor: Luna » 15 kwietnia 2017, 14:56

Ja nie czuję niesmaku, wręcz przeciwnie. Jestem wielce usatysfakcjonowana :mrgreen: Brak Marceli oznacza... brak Marceli i, rzecz jasna, więcej Anneke :) Marcela od początku była tam dla mnie na doczepkę. Sądząc po jej wcześniejszej postawie i pozycji (w sensie dosłownym) jaką zajmowała na scenie można spokojnie stwierdzić, że bardzo lubi być w centrum zainteresowania. A ja odnoszę wrażenie i nie ma w tym nic odkrywczego, że za sprawą Vuur Annie chciała zrealizować swój solowy materiał, tylko w oprawie zespołu. Nauczyła się dowodzić podczas koncertów The Gentle Storm i chciała to kontynuować. Tak wybitna wokalistka potrzebuje raczej wsparcia w komponowaniu, nadaniu muzyce odpowiedniego brzmienia i ostatecznego kształtu, a nie rad, kto i jak ma wyśpiewywać jej teksty. Cieszę się, że Anneke wie czego chce i album Vuur będzie efektem jej wizji, a nie jakiegokolwiek innego muzyka, za którym nawet nie przepadam.

Co do drugiego dna całej sytuacji. Nie sugerowałabym się słodkim uśmiechem Anneke, bo to człowiek jak każdy inny. Na pewno potrafi się wkurzyć i bronić swojego, a bez silnego uporu i determinacji raczej nie osiągnęłaby tyle w muzycznym świecie. Może i dziewczyny się pokłóciły, może nawet ostro, ale taka rzecz, to dla prawdziwej przyjaźni tylko chwilowy wstrząs. Wszystko zależy od tego, jaką panie faktycznie mają relację. Czy było to zauroczenie i wspólne głupawki, czy prawdziwa przyjaźń.

Wróć do „VUUR”