Bieżące wiadomości i wywiady

Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 34 razy

Re: Anneke - VuuR

Postautor: Natta » 11 grudnia 2016, 14:07

Ja to odbieram tak, że widocznie na tyle dobrze im się grało razem, że nie chcieli tego przerywać :) Mam nadzieję tylko, że ktoś pomoże Anneke w komponowaniu materiału, żeby to nie były miałkie i płytkie kompozycyjki takie jak w jej solowych projektach. Pociesza fakt, że ma być to progresywny, ciężki metal. Progmetal sam w sobie wymaga bardziej złożonego podejścia do kompozycji i wyłamywania się ze schematów, więc jestem dobrej myśli.

Nie wiem, jak ze zdolnościami kompozytorskimi innych artystów, od tej strony znam tylko Marcelę, ale ona skomponowała swój solowy album na kwartet smyczkowy, więc ciężko to przenieść na progresywne klimaty ;)
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Sushi » 11 grudnia 2016, 14:14

Zaciekawiłam się. Jestem ostatnio do tyłu z dokonaniami Anneke, ale może to dlatego, że sam jej piękny głos nie wystarcza, aby mnie przyciągnąć... Mam nadzieje, że dadzą nam coś dobrego do słuchania, bo ile można czekać na coś, co nie jest papką...

Ja nie kojarzyłam kolaboracji z panem Paskalem Jakobsenem z zespołu BLØF. Wiem, że Anneke czasami wykonywała piosenki tego zespołu, jednak występów, w których Annie śpiewa z obrazu, nie znałam ;)
"Mijn bloedmooie Zeeland"

Pomijając Anneke w obrazie.... :wtf: Bardzo piękny kawałek. Lubie takie subtelne klimaty (jeśli po holendersku może coś subtelnie brzmieć ;) ). Jakobsen ma bardzo przyjemny głos i przyciąga gębą ;)
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 75 razy
Podziękowano: 53 razy

Postautor: Luna » 02 stycznia 2017, 02:00

Sushi, lepiej nadrób zaległości, bo Annie chyba już dawno nie nagrała nic, co można by nazwać papką ;)

Podczas fan weekendu Anneke potwierdziła, że Vuur powstał z jej inicjatywy, co raczej nie jest zaskoczeniem. Zespół ma już 80 minut muzyki do opracowania :) To dosyć sporo i dosyć szybko, dlatego znów się zastanawiam, czy to przypadkiem nie materiał, który Annie pisała dla siebie. Chociaż, z drugiej strony, cholera wie, kiedy oni ten zespół powołali. W każdym razie nad ostatecznym kształtem i tak pracować będą wszyscy :)
Awatar użytkownika
Tomol
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Tomol » 09 stycznia 2017, 00:38

Jeszcze raz odnośnie wymowy VuuR ;) w pigułce :).
https://www.youtube.com/watch?list=PLDh ... -r7CAbSGT4
Awatar użytkownika
Samon

Postautor: Samon » 19 stycznia 2017, 21:20

Nie mogę doczekać się kiedy poznamy pierwsze efekty pracy Vuur :D
Awatar użytkownika
Tomol
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 15 razy

Re: Bieżące wiadomości i wywiady

Postautor: Tomol » 21 lutego 2017, 18:36

Odrobinka świeżych informacji odnośnie VUUR :).
w tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=BUFJHiabs9o
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 17 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: ecia » 22 lutego 2017, 18:35

Właśnie się zorientowałam, że Jord Otto był członkiem ReVamp - zespołu Floor Jansen. Szukałam trochę informacji czy maczał palce w komponowaniu, okazało się, że miał jakiś tam wkład w drugi ich album "Wild Card", ale niestety ja się za wiele nie osłuchałam z tą płytą, bo jakoś nie mam już serca do takich rytmów. Płyta jest jakaś nijaka, cała na jedno kopyto. Gościnnie występuje tam Devin, Marcela Bovio i Mark Jansen z Epiki, ale to niczego nie zmienia.
Mam nadzieję, że Vuur nie będzie w takich klimatach. :roll:
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: DarkMoonlight » 22 lutego 2017, 21:11

Ciężko cokolwiek powiedzieć o tej muzyce po takich fragmentach ale czuję w tym potencjał. Jest moc, jest perkusja, są gitary. Mam nadzieję, że nie będzie to taka pop-rockowa papka albo numery metalowe proste jak budowa cepa. Czekam na więcej:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 56 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: Vinlett » 04 marca 2017, 00:04

Fajny ten filmik. Cieszę się, że wszyscy muzycy się w nim wypowiedzieli, nie tylko Anneke. To daje nadzieję, że VUUR będzie prawdziwym bandem, a nie tworem pt. lider plus reszta. No i dowiedziałam się, że Marcela zna holenderski ;)

Obrazek
Anneke pisze:Back in black! New band, new guitar #omg #SGmyfav Gibson
Ha, no pewnie :D
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Viento » 06 marca 2017, 12:01

Jestem ciekawa tego zespołu i płyty jaką nagrają. Na pewno będzie ciekawsza niż ostatnie lukrowate utwory Anneke.

Wróć do „VUUR”