Bieżące wiadomości i wywiady

Awatar użytkownika
Tomol
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 14 razy

Bieżące wiadomości i wywiady

Postautor: Tomol » 22 listopada 2016, 11:10

Zastanawia mnie pewna rzecz,otóż:
Na biletach na Masters of Rock 2017 (na oficjalnej stronie MOR tego nie ma) i na "wydarzeniu" Masters of Rock 2017 na fb pojawia się nazwa:
Anneke van Giersbergen VuuR !!! (?)
VuuR to po holendersku ogień,czyżby to zapowiedź nowej ognistej :) płyty (projektu) Anki ?
Z niecierpliwością czekam na rozwiązanie tej "zagadki" ;).
Awatar użytkownika
Tomol

Re: Anneke - VuuR

Postautor: Tomol » 01 grudnia 2016, 16:20

Sytuacja "nieco" się rozjaśniła :) .
Będzie to zupełnie nowy zespół Anneke grający :
Heavy progressive metal :head2: !!!.

"An introduction to VUUR - Anneke van Giersbergen's new bandRenowned Dutch vocalist Anneke Van Giersbergen has announced the formation of a brand new band under the name of VUUR, created as a vehicle for the heavy progressive metal side of her career.Look out for the first live announcements coming soon, with a debut full length due in the fall of 2017."

Skład:
Anneke Van Giersbergen - lead vocals
Ed Warby - drums
Johan Van Stratum - bass
Ferry Duijsens - guitars
Marcela Bovio - vocals
Jord Otto - guitars

https://www.youtube.com/watch?v=xtrkfkTM3Wk :o
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 52 razy
Podziękowano: 75 razy

Postautor: Vinlett » 01 grudnia 2016, 16:53

Jestem zaskoczona, bo nie sądziłam, że Anneke znowu kiedyś stworzy band. Po Agua de Annique dojrzała na tyle, żeby nagrywać pod własnym szyldem, ale może nie da się łoić metalu nie mając zespołu. Dobrze, niech będzie VUUR :). Spoko nazwa, łatwa do zapamiętania. Skład jest już ze sobą ograny, sprawdzony, więc może wyjdzie z tego coś fajnego.

Fun fact. Chyba nie znam jednej kolaboracji Anneke wymienionej w filmiku :lol:

A tak Annie przygotowywała nas na przyjęcie tego newsa: klik
BIG news in a couple of hours!!!
Anneke - mistrzyni suspensu :mrgreen:
I am the FBI.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: DarkMoonlight » 01 grudnia 2016, 17:13

Ha, wszystko się wyjaśniło... Szkoda, że nie uderzyli z kopyta i nie dali jakiegoś singla od razu. Cieszę się, że Anneke wraca do cięższej muzyki. Oby to było dobre:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Tomol

Postautor: Tomol » 03 grudnia 2016, 14:37

Vinlett pisze: Fun fact. Chyba nie znam jednej kolaboracji Anneke wymienionej w filmiku :lol:

Przyznaje,że ja też, w 1:03 po Anathemie,a przed Paskalem Jakobsenem :o .
Choć -siłą rzeczy wiele też jest pominiętych ;) np:
Giant Squid ,Farmer Boys,Globus,Lawn,The Fading,Novembers Doom.
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 03 grudnia 2016, 17:00

Tomol pisze:Przyznaje,że ja też, w 1:03 po Anathemie,a przed Paskalem Jakobsenem :o .
To jest Guus Meeuwis, o którym Luna kiedyś napisała, że ma szczękościsk :lol:
"Need You Now" 1 2

Ja nie kojarzyłam kolaboracji z panem Paskalem Jakobsenem z zespołu BLØF. Wiem, że Anneke czasami wykonywała piosenki tego zespołu, jednak występów, w których Annie śpiewa z obrazu, nie znałam ;)
"Mijn bloedmooie Zeeland"

Tomol pisze:The Fading
Niestety nie udało mi się nigdy dotrzeć do utworu "A Moment of Insight", żeby go usłyszeć. Może na Spotify się da, ale ja nie mam tam konta.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Tomol

Postautor: Tomol » 06 grudnia 2016, 11:00

Vinlett pisze: To jest Guus Meeuwis, o którym Luna kiedyś napisała, że ma szczękościsk :lol:

Tak,ten szczękościsk coś mi się kojarzy ;).

Vinlett pisze:Niestety nie udało mi się nigdy dotrzeć do utworu "A Moment of Insight", żeby go usłyszeć. M

W tym kawałku rola Anni jest naprawdę epizodyczna.Jeśli chcesz posłuchać wejdź na priv :) .
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 74 razy
Podziękowano: 53 razy

Postautor: Luna » 08 grudnia 2016, 20:23

Vinlett pisze:Jestem zaskoczona, bo nie sądziłam, że Anneke znowu kiedyś stworzy band. Po Agua de Annique dojrzała na tyle, żeby nagrywać pod własnym szyldem, ale może nie da się łoić metalu nie mając zespołu.

Wydaje mi się, że po odejściu z The Gathering Anneke była zagubiona i sądziła, że koniecznie musi się jakoś określić. Padło na zespół, ale potem czuła się nim skrępowana. Teraz nabrała doświadczenia, wzięła udział w wielu projektach i wie, że może wszystko :) Że jak powoła zespół, to już nie na amen i do końca życia. Może zagrać trasę, a za chwilę wydać solowy album :)

Nie wiem, co myśleć o VuuR. Na razie chyba nic nie myślę ;) Koncertowy skład The Gentle Storm wymiatał na scenie, ale miał też z czym wymiatać. Teraz za muzykę odpowiedzialna będzie Anneke. No i... właśnie :) Będzie, co będzie. Jak zwykle jedna wielka niewiadoma :)
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 08 grudnia 2016, 20:52

Tomol pisze:
Vinlett pisze:Niestety nie udało mi się nigdy dotrzeć do utworu "A Moment of Insight", żeby go usłyszeć.
W tym kawałku rola Anni jest naprawdę epizodyczna.Jeśli chcesz posłuchać wejdź na priv :) .
Póki co nie da się odbierać na forum prywatnych wiadomości :( (przynajmniej mi), ale dziękuję bardzo za życzliwość, dobry człowieku :)

Luna pisze:Teraz za muzykę odpowiedzialna będzie Anneke. No i... właśnie :)
Może nie tylko Anneke będzie odpowiedzialna za muzykę, choć jej zdanie może być decydujące. Jednak z tego co zrozumiałam, VUUR ma być zespołem, a nie projektem skupionym wokół jednej osoby. Inni muzycy też mogą chcieć dodać coś od siebie. Nie znam ich umiejętności kompozytorskich, więc to naprawdę jest wielka niewiadoma ;)
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 74 razy
Podziękowano: 53 razy

Postautor: Luna » 09 grudnia 2016, 00:30

Masz rację! Zapamiętałam głównie to, że Anneke przedstawiała ten zespół, jako swój, no i ten skupiony na niej trailer. I faktycznie, najwyraźniej to będzie jej zespół, tzn. ona będzie frontmanką, pewnie główną decydentką. Ferry Duijsens na swoim Facebooku nazwał Vuur właśnie zespołem Anneke. Jednak i ona, i Marcela wypowiadają się o pisaniu i nagrywaniu muzyki w liczbie mnogiej :) No to musi z tego wyjść coś choć trochę fajnego :D W końcu co sześć głów, to nie jedna :)

Cieszę się, że Anneke jest taka kreatywna i aktywna zawodowo :) Ciągle myśli o nowych rzeczach. To ona wyciągnęła Arjena na scenę i ona pomyślała, żeby kontynuować życie zespołu, który dobrze się sprawdził :) Nie każdy korzysta z możliwości, które ma ;)

Wróć do „VUUR”