Drive (2013)

Solowa działalność Annie
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Re: Drive (2013)

Postautor: Vinlett » 18 lipca 2013, 21:15

Luna pisze:Nie ma to, jak podśpiewywanie podczas robienia makijażu :lol:.
Niby sobie tylko podśpiewuje, ale i tak brzmi to lepiej niż u niektórych na scenie :D.

Ten minidokument jest uroczy. Niby takie nic, a cieszy.

Ciekawe, czy to She będzie tym singlem, który poznamy w sierpniu :?:
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 22 lipca 2013, 17:27

Elektronika mi nigdy nie przeszkadzała, u Anneke co innego jest odwiecznym problemem. Sekcja rytmiczna, umpa-umpa. I te skrawki z filmiku też są takie umpa-umpa, wesołkowate, proste jak kalifornijski punk. Kurde, czasami proste i wesołe kawałki są fajne, nie ma nic złego w nich. Można przy nich tańczyć, bawić się, ćwiczyć, sprzątać, poprawiać sobie nastrój. Tylko że TAKIE głosy i takie muzyczne umysły jak Anneke nie powinny ograniczać się do umpa-umpa, do prostej wesołkowatości, do trywialnych rytmów i tematów muzycznych. Ona powinna robić coś ambitniejszego, bardziej złożonego - niekoniecznie smutnego czy akustycznego, ale jednak nie tak trywialnego jak to, co teraz robi. Może Anneke już nie chce się bawić w ambitną muzykę? Nie mam do niej wielkiego żalu, bo cały czas robi poboczne projekty, występuje z innymi artystami i to całkiem nieźle zaspokaja mój głód na głos Annie w ciekawych rzeczach. No cóż, ile można o tym gadać :lol:
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 28 lipca 2013, 11:33

W wywiadzie po Castle Party Anneke opowiada o nowym albumie. Ten wywiad uświadomił mi, że wszystko czego się obawiam znajdzie się na tej płycie.

Teksty generalnie dotyczą życia i miłości. Napisałam też piosenkę o moich rodzicach. To jest jedyna ballada na tym albumie.
Nowy materiał jest bardziej popowy, piosenki są krótsze, ale są znacznie ciężej wyprodukowane niż na poprzednim albumie. „Everything Is Changing” jest bardziej nastrojowy, wolniejszy, a nowy jest bardziej energetyczny. To jednak nadal rockowy album. Postawiliśmy jedynie krok do przodu, także ta płyta nie rożni się bardzo od poprzedniej.
A tutaj cały wywiad
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Viento » 28 lipca 2013, 12:18

Cóż, dobrze to nie wróży.
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 28 lipca 2013, 20:47

Widzę, że dziennikarze nadal pytają o porzucenie nazwy Aqua de Annique i o bycie jedną z pierwszych wokalistek w szeroko pojętym metalowym świecie. Litości, ileż można. Biedna Anneke. Wciąż te same pytania.

Nie rozumiem tego w jaki sposób nowy materiał może być jednocześnie jeszcze bardziej popowy, ale wciąż rockowy. Dla mnie to sprzeczność. Ale przynajmniej dobrze, że nie produkował go Cardoso.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 28 lipca 2013, 22:49

Całość przeczytam w nocy :). Co do tego fragmentu - myślę, że nie musi o niczym świadczyć (pewnie świadczy, sądząc po fragmencie "She" :D). Anneke zazwyczaj pisze o swoich odczuciach związanych z muzyką - choćby to, że jest super rockowa, ciężka i wspaniała, a rzeczywistość pokazuje coś innego. Tak więc myślę, że dopiero po przesłuchaniu albumu dowiemy się, z czym to się tak naprawdę je. Mnie się wydaje, że album faktycznie będzie bardziej popowo-rockowy, ale w takim prostym, radiowym stylu, jak Good Charlotte i tego typu popierdółki. Mimo wszystko fragment: Nowy materiał jest bardziej popowy, piosenki są krótsze, ale są znacznie ciężej wyprodukowane niż na poprzednim albumie. jest dla mnie pozytywny. Tak, jak powiedziała Vin - dobrze, że nie ma Cardoso. Produkcja, to bardzo dużo. Ma duży wpływ na odbiór muzyki. Kiepska może zmienić kiepską muzykę w kupę, a dobra uczynić ją nawet słuchalną ;) ;).
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 30 lipca 2013, 18:15

Dokładnie tak jest. Wprawdzie kompozycje na EIC były słabiutkie, ale to imo ich produkcja sprawiła, że stały się niestrawne do słuchania.

Obrazek
Oh, I'm so proud! A beautiful photo book will be released simultaneously with the new album! Photography: Raymond van Olphen, Book design & editor: Paul Terry.
XxX
I am the FBI.
Awatar użytkownika
leosia
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: leosia » 31 lipca 2013, 13:25

Mnie się nie za bardzo ta sesja podoba ale to przez efekty "prześwietlenia" , wygląda jak anemiczka trochę ;)
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 11 sierpnia 2013, 04:56

Mnie się podoba i z chęcią bym taką książeczkę dorwała :D.

O, tak powinna wyglądać okładka tej płyty!!!

Obrazek

Tzn. mniej więcej tak :D :

Obrazek

A tu Anneczkowa prezentacja:

http://instagram.com/p/cwT8bPr8Sj/ :lol: :D
arqie

Postautor: arqie » 21 sierpnia 2013, 17:04

Oto, co pojawiło się w dziś w sklepie na stronie Anneke:

Obrazek

Tylko, że za...47,50€... chętnie bym taki zestaw przytuliła, ale nie stać mnie ;(

Natomiast pierwsze skojarzenia odnośnie próbki piosenki z nowego albumu... przywołują mi na myśl Paramore... Szybkie to, do tuptania, wpadające w ucho, proste, żeby nie powiedzieć... płytkie... W czymś takim Anneke nie wykorzystuje w pełni swoich możliwości... to nie dla niej... Słucham właśnie Pure Air i tam od razu to widać, że to jest to co ona powinna robić... a ten popowy rock niech zostawi dla innych "artystów"...

Wróć do „Anneke van Giersbergen”