Symphonized (2018)

Solowa działalność Annie
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 48 razy
Podziękowano: 83 razy

Symphonized (2018)

Postautor: Vinlett » 03 września 2018, 19:00

Anneke ogłosiła wydanie albumu koncertowego z utworami zarejestrowanymi z Residentie Orkestr. Krążek "Symphonized" ukaże się 16 listopada.

Obrazek

1. Feel Alive
2. Amity (originally released by The Gathering)
3. Your Glorious Light Will Shine - Helsinki (originally released by VUUR)
4. Two Souls (originally released by Lorrainville)
5. When I Am laid In Earth (aria by Henry Purcell)
6. Travel (originally released by The Gathering)
7. Zo Lief (unreleased song in Dutch)
8. You Will Never Change
9. Freedom - Rio (originally released by VUUR)
10. Forgotten (originally released by The Gathering)
11. Shores Of India (originally released by The Gentle Storm)
I am the FBI.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 16 razy

Re: Bieżące wiadomości i wywiady

Postautor: DarkMoonlight » 04 września 2018, 19:41

To jest wspaniała wiadomość... Kocham Anneke z orkiestrą. Ta płyta będzie wspaniała. Ja to wiem. Czekam z wypiekami na twarzy.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 87 razy
Podziękowano: 38 razy

Re: Symphonized (2018) - premiera 16 listopada

Postautor: Luna » 02 listopada 2018, 19:17

Tutaj jest trailer nadchodzącego wydawnictwa i dwa oficjalne nagrania:

"Your Glorious Light Will Shine" i "Zo Lief" z teledyskiem.

Jest jeszcze "Freedom - Rio" z holenderskiego programu Podium Witteman.

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony, to w końcu Anneke z orkiestrą, więc ŁAŁ. Z drugiej, zastanawiam się, czy w ogóle dam radę przesłuchać ten album w całości i nie usnąć, bo aranżacje są takie biedne, smętne i jasne. Trochę mnie to złości i smuci, ale może niepotrzebnie. Zobaczymy za kilka dni.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 16 razy

Postautor: DarkMoonlight » 02 listopada 2018, 20:10

Wiesz Luna to nie jest Metrpole Orchestra... Anneke w wywiadzie w Teraz Rocku powiedziała, że zawsze marzyła o nagraniu albumu z orkiestrą symfoniczną. Wiąże się to z ogromnymi kosztami i nie było jej do tej pory na to stać. Jednak los się do niej uśmiechnął i sama została zaproszona przez tę orkiestrę, by pokoncertowała z nimi. Ja czekam na ten album z wypiekami na twarzy. Mam sentyment do smyczków, orkiestrowych rozwiązań i słuchając tych trzech singli - zadowala mnie efekt końcowy.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 17 razy
Podziękowano: 5 razy

Re: Symphonized (2018)

Postautor: Viento » 03 listopada 2018, 08:20

Super sprawa, też się nie mogę doczekać :)
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 25 razy

Postautor: Natta » 05 listopada 2018, 08:18

Luna pisze:Mam mieszane uczucia. Z jednej strony, to w końcu Anneke z orkiestrą, więc ŁAŁ. Z drugiej, zastanawiam się, czy w ogóle dam radę przesłuchać ten album w całości i nie usnąć, bo aranżacje są takie biedne, smętne i jasne. Trochę mnie to złości i smuci, ale może niepotrzebnie. Zobaczymy za kilka dni.

Mam bardzo podobne odczucia, aranżacje są patetyczne i mało porywające, nie czekam jakoś na tę płytę - z jednym wyjątkiem. Chcę usłyszeć "Travel" - widziałam wcześniej fanowskie nagrania na jutubie i myślę, że to może być dobre - bo dobra kompozycja obroni się zawsze :mrgreen:

Klip do "Zo Lief" bardzo ładny, i bardzo nudny. :lol:
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 87 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Luna » 17 listopada 2018, 01:03

DarkMoonlight pisze:Wiesz Luna to nie jest Metrpole Orchestra...

A co konkretnie masz na myśli? Residentie Orkest ma ponad sto lat, doświadczenie, tradycję, wykształconych muzyków, instrumenty, czyli wszystko to, co potrzebne do tworzenia cudów :) Jeżeli aranżacje są mało porywające, to zawinił raczej jeden zachowawczy człowiek, a nie cała orkiestra i jej brak jazzowo-rozrywkowego zacięcia ;)

Ale zapoznałam się dzisiaj z Symphonized i nie jest tak źle jak się spodziewałam :) Anneczkę pięknie ta orkiestrowa przestrzeń ponosi i bardzo dobrze się tego słucha. Trochę szkoda, że nie znalazł się ktoś, kto by te aranżacje tylko odrobinę podkręcił, docisnął. Żeby było mniej jasności i słodkości, a więcej mroku.

"Shores of India" jest na razie moim faworytem ze względu na sposób, w jaki Annie go zaśpiewała <3

Natta pisze:Klip do "Zo Lief" bardzo ładny, i bardzo nudny. :lol:

Prawda :lol: Ja rozumiem, że to jest chilloutowa piosenka, ale żeby cały teledysk przeleżeć w dwóch miejscach i zrobić z tego cztery ujęcia, to już naprawdę trzeba mieć złą wolę :lol:
Dobrze kombinowali, bo przez chwilę dałam się nabrać, że Anneke tarza się po czarnej, islandzkiej plaży, a to chyba jakaś zwykła plaża w Holandii :)
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 48 razy
Podziękowano: 83 razy

Re: Symphonized (2018)

Postautor: Vinlett » 18 listopada 2018, 18:14

Luna pisze:Trochę szkoda, że nie znalazł się ktoś, kto by te aranżacje tylko odrobinę podkręcił, docisnął. Żeby było mniej jasności i słodkości, a więcej mroku.
No właśnie, wokal Anneke jest na tyle jasny i pogodny, że można by go ciekawie skontrastować z mroczniejszymi brzmieniami. Dałoby to piorunujący efekt.

Nie słuchałam jeszcze "Symphonized". Znam tylko single, więc trudno mi coś więcej powiedzieć. Zgadzam się z Wami co do teledysku do "Zo Lief". Odnoszę wrażenie, że w dzisiejszych czasach sztuka kręcenia klipów polega na tym, żeby jak najmniejszym kosztem zrobić cokolwiek, co by można było potem mieć na promocję (z kilkoma chlubnymi wyjątkami). Chyba już lepiej, żeby te klipy w ogóle nie powstawały, albo chociaż wypuszczać lyric video. Przynajmniej by sobie człowiek teksty utworów poczytał.
I am the FBI.

Wróć do „Anneke van Giersbergen”