Ratunku, pomocy!

Gry i inne komputerowo-techniczne sprawy.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Ratunku, pomocy!

Postautor: Natta » 12 lutego 2011, 15:31

Komputer odmawia posłuszeństwa? Nie wiesz, jak coś skonfigurować, znaleźć, skopiować? Facebook zawodzi? :lol: Potrzebujesz jakiegoś przydatnego programu? Nie możesz odpalić gry? Telefon się zawiesza? Operator nabił Ci opłaty na rachunku telefonicznym, wg Ciebie niesłusznie?

Nie wiesz, jak sobie z tym poradzić? Nie martw się, może ktoś z forum będzie wiedział - wystarczy, że podzielisz się swoim problemem.
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Re: Ratunku, pomocy!

Postautor: wisdom_tooth » 12 lutego 2011, 18:30

To ja z pierwszym pytaniem, dotyczącym last.fm. W jaki sposób dodaje się etykiety stron na swoim profilu...macie np BLD...nie wiem jak sobie poradzić. Pomóźcie ;-)
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Natta

Postautor: Natta » 12 lutego 2011, 18:51

1. Logujesz się na Last.fm
2. Wchodzisz na http://www.lastfm.pl/settings
3. Zwróć uwagę na rubryczkę "Informacje osobiste":

Obrazek

Na powyższym obrazku są tam kody, które w moim profilu widać jako sygnaturki różnych for. Zasada jest taka sama jak na forum, bo wszystko opiera sie na znacznikach BBCode. Dla przykładu, sygnatura BLD to kod:

Kod: Zaznacz cały

[url=http://www.bld.heavymusic.pl][img]http://img13.imageshack.us/img13/3185/974152375.jpg[/img][/url]

Przeklej go do swojej rubryczki "Informacje osobiste" i będziesz miał tam naszą forumową sygnaturkę ;)
Awatar użytkownika
wisdom_tooth

Postautor: wisdom_tooth » 12 lutego 2011, 18:54

:oops: Dziękuję Ci bardzo Natto, bo własnie pozadrościłem innym takich ładnych obrazków. Już próbuję... :)

Edit:
Natto, podwójne dzięki :) bo załapałem o co chodzi....Nie używałem do tej pory BBCode, u nas jest to prostsze, ale łapię już o co biega, a efekty radosnej tfurczości widać na laście
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2011, 19:27 przez wisdom_tooth, łącznie zmieniany 2 razy.
O wiele więcej Okien -
Awatar użytkownika
Natta

Postautor: Natta » 12 lutego 2011, 19:02

Do usług. Powodzenia!
Awatar użytkownika
Domin

Postautor: Domin » 24 marca 2011, 16:22

Mam do Was pytanie z kręgu Archiwum X. Otóż... do dziś mój net działał dzięki modemowi Sagem (ksywa gówno), dziś zrujnowałem się i zakupiłem router. Poleciła mi ten zabieg obsługa techniczna linii, gdyż zdiagnozowali u mnie posiadanie słabego kabla łączącego sieć z komputerem (także wymieniłem) oraz słabego modemu (wymiana jak wyżej pisałem na router). Prędkość mego łącza to 6 Mb/s. Wcześniej dzięki temu kiepskiemu sprzętowi jaki posiadałem wahała się od 2,5/4 w porywach do 5 Mb/s. Teraz wszystko jest pięknie i hula aleeeeeeeeee.... problemem jest pobieranie. Na "sklepach" internetowych takich jak rapidshare, filesonic, filesever czy hotfile prędkość pobierania przy 6 MB/s u mnie wynosi 250kb/s !! W "sklepie" megaupload wynosi 730kb/s, w sklepie torrentowym 730kb/s.... teraz mam pytanie czym jest spowodowana taka rozbieżność?
Awatar użytkownika
wisdom_tooth

Postautor: wisdom_tooth » 24 marca 2011, 18:37

Pewnie nie uważają Cię za dobrego klienta w tych sklepach. Może nie zapłaciłeś ostatnio abonamentu? Inne prędkości są w sytuacji wykupienia sobie dostępu, np RapidPro...pocieszę Cię, że takie prędkości jak napisałeś sa dla mnie marzeniem ;-))
O wiele więcej Okien -
Awatar użytkownika
Natta

Postautor: Natta » 24 marca 2011, 18:48

To wszystko zależy od serwera. Skoro masz łącze 6 megabitów/s, to maksymalnie uciągnie Ci prędkość pobierania około 750 kilobajtów/s . I przybliżoną prędkość z tego co piszesz masz na torrentach czy megaupload. Widocznie rapid, hotfile, filesonic i fileserver mają wolniejsze serwery i mogą Ci mniej "wysłać" za jednym zamachem, mimo tego że Ty masz możliwość szybszego zasysania. Ja też tak mam i to całkowicie normalne.
Awatar użytkownika
Domin

Postautor: Domin » 24 marca 2011, 21:15

Wis tu nie chodzi o wykupienie abonamentu ;)
Natta kurde a to dziwne jest bo mój kumpel ma 4 Mb/s i z filesonic i hotfile mu jedzie 520 kb/s bez wykupionego abonamentu, no jako darmowy użytkownik ;) Kurde pojebane to strasznie, w sumie nie robi mi to wielkiej różnicy bo nie ściągam niczego na potęgę, ale lekko irytuje że pomimo takiej prędkości łącza, download tak szwankuje ;)

Trudno dzięki za odpowiedź. ;)
Awatar użytkownika
Macbeth

Postautor: Macbeth » 14 lipca 2011, 00:51

Dwa dni temu gra left4dead2 zaczęła mi się zacinać. Łapie cholerne lagi uniemożliwiające normalną, a w zasadzie jakąkolwiek grę. Zresztą samo wycofanie się do menu też nie jest proste. Początkowo myślałem, że to wina netu, bo trochę zmulał, a gra jest przeznaczona pod rywalizację online. Ale nie! W signle player jest dokładnie to samo. Mało tego, w tym samym czasie metro2033 (podobne, jeśli nie wyższe wymagania) działa w dalszym ciągu bez zarzutu. Pytanie tylko jak to możliwe? Dodam tylko, że nic nie gmerałem. Macie jakieś pomysły?

Wróć do „Gry”