Warhammer 40 000: Dawn Of War

Gry i inne komputerowo-techniczne sprawy.
Awatar użytkownika
Domin
Płeć: Mężczyzna

Warhammer 40 000: Dawn Of War

Postautor: Domin » 12 lutego 2011, 14:09

Warhammer 40 000: Dawn Of War to gra która powstała na bazie gier hmmmm planszowych (?) pod tym samym tytułem. Przeniesieniu tego dość dziwnego świata gry na ekrany monitorów podjęły się firma THQ oraz Relic Ent. Gra to RTS, typowy RTS, gdzie mamy do czynienia z połączeniem strategii z elementami RPG. Do podstawowej wersji "Dawn Of War"
Obrazek

wypuszczono 3 dodatki:
Obrazek

Obrazek

Oraz "Soulstorm", ale jego pomijam, gdyż nie miałem przyjemności w niego zagrać ;/

Nie bedę zdradzał fabuły gry bo to bez sensu, nie chce zepsuć przyjemności tym którzy się zdecydują zagrać.

W grze dysponujemy 7 "rasami":
Obrazek
Space Marines (Wszystkie części)
Obrazek
Orkowie (Wszystkie części)
Obrazek
Necroni (Dark Crusade)
Obrazek
Imperial Guards (Winter Assault)
Obrazek
Eldarsi (Wszystkie części)
Obrazek
Chaos Space Marines (Winter Assault, Dark Crusade)
Obrazek
TAU Empire (Dark Crusade)

Każda rasa ma inne jednostki. Tylko Space Marines i Chaos Space Marines mają dość podobne jednostki, budynki itp, ale tylko dlatego iż Chaos SM są złym odpowiednikiem Space Marines. Masło maślane wyszło ale chyba kapujecie. Straż Imperialna i Orkowie to dwie rasy która jak w czasie II Wojny Światowej Armia Czerwona polegają na liczebności, Orków może być na planszy nawet kilkadziesiąt, ale koszt za to jest dość wysoki. Mają słabą wytrzymałość i dość przeciętne uzbrojenie. Eldarsi to znowu bardzo dziwna rasa. Ich walka opiera się głównie na rozproszeniu po całej mapie teleportów, z których wychodzą coraz to liczniejsze grupy Eldarów oraz na niewidzialności. Trzeba wyszkolić specjalne jednostki w pozostałych rasach by takich ukrytych wrogów dostrzec i móc zniszczyć. Oba rodzaje Marines to chyba najlepsze rasy w grze. Nie są liczne, ale za to bardzo wytrzymałe oraz potężnie uzbrojone. Najzwyklejszy skład Marines może dysponować żołnierzami wyposażonymi w miotacze płomieni, granatniki, działka plazmowe oraz ciężkie karabiny maszynowe. Kilka takich składów, zawartych idących na wroga to kurewska zagłada hehe. Necroni to znowu rasa która jest strasznie powolna. Bazująca na energii. Chyba najbardziej wytrzymała rasa w całej grze. Jej minusem jest wspomniana przeze mnie powolność, gdyż dobrze ufortyfikowana baza jest w stanie zatrzymać ich ataki, gdyż zanim dojdą celu połowa ich jednostek zginie. Natomiast rasa TAU jest najciekawsza wg mnie w całej grze. To połączenie robotów z post apokaliptycznymi stworzeniami. Jest to mieszanka zabójcza i ma chyba największą konfigurację jeśli chodzi o budowle i jednostki militarne.

Każda z ras ma swojego, swoich bohaterów. Dowódców. Którzy mają specjalne umiejętności, większą wytrzymałość i siłę rażenia. Jedna taka jednostka może powstrzymać skutecznie atak sporej grupy żołnierzy wroga. Z biegiem gry te specjalne jednostki sie ulepszają, czy to za punkty otrzymane w boju (Dark Crusade) czy to z biegiem fabuły (Dawn Of War, Winter Assault).

I tak na zakończenie. Polecam gorąco tą grę. Jest do kupienia za kilka złotych. Tak już potaniała, mimo iż ostatni dodatek jest z 2008 roku.

Wróć do „Gry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość