Black Isle

Gry i inne komputerowo-techniczne sprawy.
Awatar użytkownika
Bastet

Black Isle

Postautor: Bastet » 11 lutego 2011, 14:36

Chciałam założyć topic osobno o każdej z tych gier, ale chyba nie ma sensu. Wszystko, co wyszło spod ręki nerdowskich magów z Czarnej Wyspy to kult nad kulty.

A są to - oba Fallouty, wszystkie Icewind Dale i, w mojej skromnej opinii, najlepszy komputerowy RPG wszech czasów czyli PLANESCAPE:TORMENT. Czyli najlepsza fabuła od stworzenia Ziemi, najdziwniejszy świat i absolutnie doskonała grafika. Grałam w Tormenta jakiś czas temu i nawet po tylu latach w ten świat zapada się jak w bagno.
Morte na prezydenta, Pani Bólu na papieża.

A Anna i Nie-Sława do mnie do łóżka xD xD
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Re: Black Isle

Postautor: wisdom_tooth » 12 lutego 2011, 11:38

Nie wiem czemu nigdy nie spodobał mi się żadna gra RPG...mam wrażenie, że coś tracę w ten sposób, może trzeba spróbować tego Planescape torment?? może Diablo II??
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 12 lutego 2011, 11:55

To chyba zależy od oczekiwań. Jeżeli teraz zaznajesz rozkoszy najnowszych odkryć technologii, grafiki i oczekujesz tego po grach, to stare RPG-i mogą zmęczyć. Wszystko w izometrii, średnio płynne sterowanie itd.
Natomiast polecam gorąco Tormenta, jeśli poza walorami wizualnymi (choć Planescape nadal daje radę, nie ma co czarować) szukasz niesamowitej, wciągającej fabuły i masz inklinacje do własnoręcznego eksplorowania świata gry. Trzeba się sporo nagłówkować (ale jest solucja) i sporo nabiegać, żeby to przejść - naprawdę warto.

Zresztą, jak to powiedział Borsuk - jak ktoś nie czai kultu Tormenta to jest niegodny xDDD
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 12 lutego 2011, 12:13

Jestem niegodny, ale przyznaję, że zainteresowany. Spróbuję połazić w świecie Tormenta...muszę skołować grę, można ją całkiem niedrogo kupić, została wydana w serii Klasyki. Nie oczekuję od gry niesamowitej grafiki, pięciokanałowego dźwięku czy co tam innego...przede wszystkim liczy się grywalność, a tej na razie nie odkryłem w RPG. Z pięć razy podchodziłem do Diablo...do Neverwintera i jakoś nie zagrało.
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson

Wróć do „Gry”