Blizzard

Gry i inne komputerowo-techniczne sprawy.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Blizzard

Postautor: Natta » 11 lutego 2011, 13:39

Warto poświęcić tej firmie osobny temat, bo ze stajni Blizzarda pochodzą jedne z najlepszych RTSów i RPG na rynku. Diablo, Starcraft, Warcraft i WoW - któż z graczy nie zna choćby jednego tytułu?

Ja z powyższych gier preferuję Diablo II. Powód? Nie przepadam za RTS-ami, a na MMORPGi takie jak WoW nie chce tracić połowy życia. Diablo II to świetny hack&slash, dający przyjemność nie tylko z siekaniny, ale i z kombinowania najlepszego ekwipunku wśród znalezionych artefaktów, składania słów runicznych czy opracowywania strategii dla poszczególnych postaci. Z niecierpliwością wyczekuję na Diablo III - wg przecieków ma wyjść w listopadzie tego roku, ale Blizz pewnie przełoży premierę - jak zwykle. Cóż, w tym przypadku warto czekać, gdy wiadomo że gra bedzie perfekcyjna.
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Re: Blizzard

Postautor: wisdom_tooth » 11 lutego 2011, 13:48

Ja odwrotnie, o ile znane mi są i lubiane RTS Blizzarda, to jakoś nigdy nie zapałałem sympatią i nigdy więcej nie grałem w żadne RPG czy gry typu Diablo. Nie mam pojęcia czemu?
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 11 lutego 2011, 14:30

Diablo! Diablo II! Jak znajdę sobie chwilę czasu, jest na to szansa w tej dekadzie, to sobie skradnę i zagram jeszcze raz w najbardziej liniową, najbardziej sztampową i najbardziej grywalną napierdzielankę w historii gier komputerowych...no, może poza GTA.

Oczywiście, na kodach - bo nie ma nic milszego niż stada nieumarłych koszonych jednym czarem nadobnej wiedźmy. Ha! To były czasy, teraz już takich nie robią.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Siemowit

Postautor: Siemowit » 12 lutego 2011, 16:05

Oczywiście - wszystkie części Diablo. Także czekam na nadchodzącą. Blizzard swego czasu się rozpadał na mniejsze firmy czy coś - nie wiem czy teraz znów działają razem ?
Awatar użytkownika
Natta

Postautor: Natta » 12 lutego 2011, 18:58

Z tego co wiem, Blizz nigdy się nie rozpadł. Przeciwnie, była fuzja Blizzard Entertainment z Activision i powstała firma Activision Blizzard. No a sam Blizz ma chyba kilka filii, np. jedną z nich jest Blizzard North, który produkuje nasze ukochane Diablo ;)
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 12 lutego 2011, 19:00

Wydaje się, że Blizzard raczej rósł w siłe i przejmował inne firmy. Miał kilka megaprzebojów i jeden giga przebój, zresztą zapewniający chyba do końca życia utrzymanie udziałowcom...
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Natta

Postautor: Natta » 15 marca 2012, 21:48

http://us.battle.net/d3/en/blog/4612389 ... -3_15_2012

!!!!

Pewnie i tak przełożą, ale zawsze to jakieś konkretniejsze widoki..
Awatar użytkownika
Macbeth

Postautor: Macbeth » 15 marca 2012, 22:18

A już myślałem, że nie będzie mi dane dożyć tej chwili. Ja bym się nie obraził jakby przełożyli na jesień. Wtedy miałbym szansę oddać pracę mgr w terminie, znaleźć prace, odświeżyć kompa i zakupić grę ;)
Awatar użytkownika
Natta

Postautor: Natta » 17 maja 2012, 23:32

I jak tam Diablo? Kto ma? Kto gra?

Ja się nie mogę oderwać, jak do tej pory gram oczywiście czarownicą... Świetna postać. Ruszyłam też trochę szamana i łowcę demonów, ale barbuch i mnich też kusi. Mam zamiar przejść tę grę wszystkimi postaciami, ale nie wiem jak w takim układzie zaliczę sesję :lol:
Awatar użytkownika
Macbeth

Postautor: Macbeth » 19 maja 2012, 14:25

Najpierw muszę napisać pracę, poprawić pracę, złożyć pracę, zaliczyć przedsesję, zaliczyć sesję, opracować zagadnienia na obronę, obronić się, znaleźć pracę, zarobić na komputer, zarobić na grę i potem to już mogę grać i grać.

Wróć do „Gry”