Gry bez prądu

Gry i inne komputerowo-techniczne sprawy.
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 75 razy

Re: Gry bez prądu

Postautor: Vinlett » 18 lipca 2013, 21:32

Z tego co mi wiadomo to gra w mafię jest popularna na całym świecie. Ja grałam tylko w tę klasyczną odmianę gry. Poznałam ją w liceum na jednej z osiemnastek. Od tego momentu żadna inna impreza nie mogła się bez niej obejść :D.

W kalambury też grywaliśmy, ale potem nastały mroczne czasy mafii :lol:.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Viento » 19 lipca 2013, 14:28

Z czasów podstawówkowych i licealnych pamiętam jeszcze "w państwa i miasta", w statki i w kropki. Wystarczy długopis i kartka papieru, a ile radości.

W Agricoli kocham to, że jest bardzo relaksująca i spokojna - nie ma jakiejś zażartej rywalizacji pomiędzy uczestnikami. Figurki są misternie zrobione, po prostu urocze są te zwierzaki.
Awatar użytkownika
Macbeth

Postautor: Macbeth » 20 lipca 2013, 10:03

Viento są też gry, w których gracze muszą współpracować! :)
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 26 lipca 2013, 14:16

Tak, np. Gra o tron, gdzie zawiera się sojusze, ale też zdradza.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 12 listopada 2013, 14:20

Czekam teraz na dwie gry tzn czekam na pieniądze, żeby je kupić:

1. Świat Dysku - Wiedźmy, którą można rozgrywać w dwóch wariantach: współpracy lub rywalizacji pomiędzy grającymi. Już się nie mogę doczekać kiedy zagram np. Nianią Ogg :D

Akcja gry toczy się w naznaczonej magią krainie Lancre. Gracze wcielają się w role młodych wiedźm, takich jak Tiffany Obolała czy Petulia Chrząstka, które uczą się magii podczas rozwiązywania licznych problemów, jakie wiążą się z życiem mieszkańców Świata Dysku. Młode i niedoświadczone bohaterki, subtelnie łącząc głowologię, magię (no i czasem niezbędną filiżankę herbaty), będą musiały stanąć na przekór wyzwaniom – od błahych, jak choroba świnki, aż po tak poważne, jak inwazja elfów.

Życie młodej wiedźmy w Lancre potrafi dać w kość, ale gracze będą mogli wspomagać swoje bohaterki całą gamą najciekawszych postaci ze Świata Dysku. Obok Babci Weatherwax, Niani Ogg czy Magrat Garlick, po stronie graczy stanie cała plejada bohaterów zrodzonych w wyobraźni Terry’ego Pratchetta. A gdy sprawy będą się miały naprawdę źle, a młoda wiedźma zacznie zachowywać się jak Czarna Alis, zawsze będzie mogła liczyć na wsparcie koleżanek i herbatę we wspierającym gronie.

2. Enclave - powstałe na podstawie książki Kossakowskiej (Zakon krańca świata). Książka była słaba, ale gra zapowiada się ciekawie. Jest jak łamigłówka.

Spisek Mistrzów Blasku, wielkich przywódców religijnych, którzy odkryli sposób kontrolowania rzeczywistości, doprowadził do upadku ludzkości. Wszędzie dookoła widać znaki tej tragedii.
Czy jest jakaś nadzieja? Czy jest jakaś szansa aby odzyskać człowieczeństwo?
Wydaje się że jedynym karkołomnym, trudnym i niebezpiecznym sposobem na odbudowanie dawnej pozycji ludzkości jest organizowanie wypraw w wyższy wymiar! Pozyskiwacze posiadają ten niesamowity talent do abordażu. Mogą przenosić się do wyższego wymiaru, aby zdobywać cenne pryzy. Wybrańcy będą jednak musiel

Strasznie mnie wciągnęło granie - w przeciwieństwie do gier komputerowych, które dla mnie są płaskie i bezosobowe. Przy planszówkach można się spotkać ze znajomymi, pogadać, pojeść, popić, pośmiać się.
Awatar użytkownika
Macbeth

Postautor: Macbeth » 13 lipca 2014, 13:29

Ostatnio miałem okazję zagrać w dwie gry: Pędzące żółwie ( :lol: ) i Potwory w Tokio. Pierwsza z nich to bardzo prosta gra, która polega na doprowadzeniu swojego żółwia do sałaty poprzez rzucanie wylosowanych kart, które mogą przesuwać poszczególne żółwie. Problem polega na tym, że żaden z przeciwników nie wie, którym żółwiem jesteś. Zabawa przednia. Potwory to już bardziej skomplikowana rozgrywka, w której naprawdę dużo zależy od szczęścia (dużo rzuca się kośćmi), ale gwarantuje naprawdę duże emocje. Obie polecam :)
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 08 września 2015, 18:01

Nie wierzę własnym oczom, jaka genialna układanka!

Cat Jenga:

http://www.boredpanda.com/cat-jenga-game-comma/
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 17 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: ecia » 01 lutego 2016, 20:48

Ja ostatnio grywam w Spadające Małpki :lol: :lol: Obrazek Świetna gra, zwłaszcza, że Darek myśli, że wygrywa ten, któremu spadnie najwięcej małpek i bardzo się smuci jak wyciągnie bierkę bez małpek :przytul:

A jeżeli chodzi o konkretniejszą rozrywkę, to grywamy w Carcassone. Gra strategiczna do 6 graczy. Krótki opis: Gracze kolejno losują i wykładają na stół kwadratowe karty (zwane kafelkami) z fragmentem terenu, dokładając je do już wyłożonych. Kafelki terenu przedstawiają fragmenty łąk, dróg, miast oraz mogą zawierać klasztory. Zwycięzcą w grze zostaje posiadacz największej ilości punktów, zdobywanych w chwili ukończenia fragmentów terenu.
Obrazek Do gry jest sporo dodatków, ale już sama podstawa daje możliwość fajnej rozgrywki na jakieś 30minut.

Szwagierka kupiła ostatnio grę Wysokie Napięcie, też fajna strategiczna gra, taka ekonomiczna - trzeba rozbudowywać swoje elektrownie, sieci przesyłowe i zasilać jaknajwięcej miast.Obrazek Czas rozgrywki już dłuższy, zwłaszcza jeśli jest więcej graczy niż 3.
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.

Wróć do „Gry”