Butterfly Explosion - Lost Trails

Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: DarkMoonlight » 19 lutego 2011, 14:45

Obrazek

1. Closer
2. Tracing Stars
3. Sophia
4. Chemistry
5. Automatic
6. Turn In You
7. Insulate Dreams
8. Carpark
9. Crash... See You On The Other Side
10. A Nearer Sky
11. A Warmer Moment

Polecony przez: Domina.

Nie znałem wcześniej tego projektu, zważywszy na to, że recenzowany album jest ich debiutem, więc recenzja będzie krótka. Nie wiedziałem jak się mam za nią zabrać. Zespół gra coś w kręgu shoegazing, dream pop, post-rock i wydaje mi się, że odealnie to odzwierciedla muzykę Butterfly Explosion.
Nie są oni jakimś niesamowicie oryginalnym tworem, bo wydaje mi się, że w tym kręgu słyszeliśmy już wszystko. Jedno jest pewne dobrze się tego słucha, ładne wokale ale... Właśnie tak miło jak się tego słucha, tak miło i szybko się o nich zapomina. Nie jestem w stanie zanucić ani jednego numeru po przesłuchaniu płyty, nic mi się nie wije w głowie, żadne dźwięki nie pojawiają się, nic sobie nie nucę. To dziwne. Być może wynika to z tego, że muzyka jest za ambitna i po prostu trudna ją odwzorować. Kto wie?
Zacznę może od okładki, ładna, kolorowa – zachęca do przesłuchania. Wokal jest delikatnym ozdobnikiem ale jak to bywa w dream popie, śpiew ma być taki eteryczny.
Wszystko jest piękne i zgrabne ale jednak czegoś mi brakuje. Sam nie wiem czego.
Moim faworytem jest zdecydowanie Sophia. Przyznam się, że mam słabość do piosenek z imionami żeńskimi, tak jakoś trafiają do mnie. Drugą perełką jest numer Turn In You. Spokojnie sobie płynie ładny, melancholijny tekst i wpewnym momencie „łupnięcie” i wszystko się staje bardziej agresywne, mocniejsze.
Przyznam szczerze, że może zacząłem słuchać ich w złym czasie dla mnie. W sensie, że nie miałem nastroju taką muzykę i stąd moja ocena, ale na pewno jest to bardzo dobra rzecz, a dla fanów post-rocka, shoegaze pozycja obowiązkowa.

Ocena: 3.75/6 tak bezpiecznie
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/

Wróć do „Recenzje”