Butterfly Explosion - Lost Trails

Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Lokalizacja: Góry
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy
Płeć: Mężczyzna

Butterfly Explosion - Lost Trails

Postautor: DarkMoonlight » 19 lutego 2011, 14:45

Butterfly Explosion - Lost Trails
Obrazek1. Closer
2. Tracing Stars
3. Sophia
4. Chemistry
5. Automatic
6. Turn In You
7. Insulate Dreams
8. Carpark
9. Crash... See You On The Other Side
10. A Nearer Sky
11. A Warmer Moment

Polecony przez: Domina.

Nie znałem wcześniej tego projektu, zważywszy na to, że recenzowany album jest ich debiutem, więc recenzja będzie krótka. Nie wiedziałem jak się mam za nią zabrać. Zespół gra coś w kręgu shoegazing, dream pop, post-rock i wydaje mi się, że odealnie to odzwierciedla muzykę Butterfly Explosion.
Nie są oni jakimś niesamowicie oryginalnym tworem, bo wydaje mi się, że w tym kręgu słyszeliśmy już wszystko. Jedno jest pewne dobrze się tego słucha, ładne wokale ale... Właśnie tak miło jak się tego słucha, tak miło i szybko się o nich zapomina. Nie jestem w stanie zanucić ani jednego numeru po przesłuchaniu płyty, nic mi się nie wije w głowie, żadne dźwięki nie pojawiają się, nic sobie nie nucę. To dziwne. Być może wynika to z tego, że muzyka jest za ambitna i po prostu trudna ją odwzorować. Kto wie?
Zacznę może od okładki, ładna, kolorowa – zachęca do przesłuchania. Wokal jest delikatnym ozdobnikiem ale jak to bywa w dream popie, śpiew ma być taki eteryczny.
Wszystko jest piękne i zgrabne ale jednak czegoś mi brakuje. Sam nie wiem czego.
Moim faworytem jest zdecydowanie Sophia. Przyznam się, że mam słabość do piosenek z imionami żeńskimi, tak jakoś trafiają do mnie. Drugą perełką jest numer Turn In You. Spokojnie sobie płynie ładny, melancholijny tekst i wpewnym momencie „łupnięcie” i wszystko się staje bardziej agresywne, mocniejsze.
Przyznam szczerze, że może zacząłem słuchać ich w złym czasie dla mnie. W sensie, że nie miałem nastroju taką muzykę i stąd moja ocena, ale na pewno jest to bardzo dobra rzecz, a dla fanów post-rocka, shoegaze pozycja obowiązkowa.

Ocena: 3.75/6 tak bezpiecznie
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/

Wróć do „Recenzje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość