Sleepmakeswaves ─ In Today Already Walks Tomorrow

Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 18 marca 2013, 17:47

Obrazek

1. I will write peace on your wings and you will fly over the world [07:22]
2. Exits to nowhere [03:41]
3. One day you will teach me to let go of my fears [06:21]
4. So that the children will always shout her name [07:03]
5. It’s dark, it’s cold, it’s winter [04:46]
6. What we cannot speak of, must be passed over in silence [08:03]

Całkowity czas: 37:16

Płyta polecona przez Ecię... i to już drugi raz.

Jak ja nie lubię postrocka... I drugi raz dostaje mi się ta sama płyta, poprzednim razem się wykpiłem, teraz chyba już mi się nie uda. Nie mogę zawieść drugi raz Eci.... a Ona chyba lubi tę płytę. Piękna jest okładka płyty i to chyba jest jej największy plus...
Cóż poradzę, że nudzą mnie takie przestrzenne dźwięki, że ten rodzaj wzruszeń muzycznych jakoś do mnie nie trafia. Może grać sobie w tle dla jakichkolwiek codziennych czynności i mam zagwarantowane, że nie będzie dla nich żadną przeszkodą, nie zapomnę się, nie walnę się w palec itp. I nie wiem co miałoby ten akurat zespół wyróżnić z masy postrockowej. Wałkuję tą płytę już kilka razy, na szczęście jest krótka i nic. Żadnych skojarzeń, żadnych emocji.
Zdaję sobie przy tym sprawę, że czas na taka muzykę jest dla mnie jak najgorszy i moja ocena daleka jest od obiektywizmu. I do tego te tytuły... jak się ich nauczyć.
Zaraz, zaraz ... utwór "What We Cannot Speak..." ma ciekawe momenty, piękny początek i natarczywy, bardzo melodyjny riff. Piękny jest też "One Day You Will Teach Me..." takim pięknem dającym nadzieję, można nim rozpoczynać dzień, kiedy się nie chce wstać z łóżka, a potrzebny jest pozytywny feedback.
A reszta?? Nie wiem czy znowu kiedyś sięgnę po ta płytę.

Ocena 3/6

... tylko czemu jej dalej słucham??...
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson

Wróć do „Recenzje”