Lunik - What Is Next

Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Lunik - What Is Next

Postautor: DarkMoonlight » 01 października 2012, 00:00

Lunik – What Is Next
Obrazek

01 – What Is Next
02 – Me-Time
03 – Little Fly In A Spiderweb
04 – The Bubble I Am In
05 – The Line
06 – Truly You
07 – Feet In The Sun
08 – Never Fit In
09 – Cat And Mouse
10 – Elijah
11 – Your Tomorrows
12 – Dot On The Horizon
13 – A Different You
14 – I Have Loved

Bardzo lubię usiąść sobie w kącie w moim pokoju i marzyć. Odpływać myślami gdzieś daleko, na chwilę zatrzymać się dla świata i pobyć w innym świecie. Tam wszystko jest piękne, wszystko jest wspaniałe i mogę robić na co tylko mam ochotę. Ale nie umiem ‘odpłynąć’ bez dobrej muzyki, potrzebuje jej by mi pomogła zamknąć oczy, wyciszyć się. I zwykle jest to Dead Can Dance. Ale dzisiaj stało się to przy nowopoznanym zespole ‘Lunik’. Nigdy wcześniej nie słyszałem o nich, nawet żadna piosenka nigdy nie obiła się o moje uszy. Dlatego włączyłem płytę What Is Next z pewną dozą niepewności. Wyszukałem gdzieś w Internecie, że zespół gra trip-hop. Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Oczywiście elementy tego gatunku są obecne na płytach projektu ‘Lunik’ ale ja ogólnie powiedziałbym, że muzyka ta po prostu pop. Ale pop, który łączy w sobie wiele elementów, które sprawiają, że nie jest to zwykła muzyka popularna ale coś więcej. Przede wszystkim muszę zwrócić uwagę na wokalistkę Rahel „Jaël” Krebs. Obdarzona głosem o ciepłej barwie Szwajcarka idealnie komponuje się z muzyką, jaką tworzą pozostali członkowie zespołu.
Album What Is Next jest idealny na każdą porę roku. Na płycie dominuje minimalizm. Co bardzo mi się podoba. Nie ma niepotrzebnego patosu, lukru ale po prostu piosenki, w których co jakiś czas pojawią się skrzypce, wiolonczela, trąbka ale one są tylko ozdobą. Nie są przesadzone, nie ma ich za dużo.
Wszystkie kompozycje są zgrabne, ładnie zapakowane ale gdy otworzymy zawartość to wysypią się po prostu emocje. Są momenty, gdy jest troszkę szybciej, skoczniej ale to też odpowiednio wyważone.
Z czystym sercem mogę polecić ten album każdemu, kto lubi ciepłe damskie wokale, miłą dla ucha muzyka i ładne emocjonalne teksty.
Ode mnie 5/6
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/

Wróć do „Recenzje”