Savannah Pryor "Experiences"

Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 24 września 2012, 16:47

Obrazek

1 Ilorona
2 venus in furs
3 Der Mond feat. Wundenkind
4 Where do you go
5 Feigheit Feat. Wundenkind
6 Feigheit (french vers.)
7 Histoire d'un meurte (2009)

Nie jestem poliglotą i niezbyt mi odpowiada nagranie materiału , bo to nie jest pełna płyta- 7 utworów w czterech językach. Słuchając tej muzyki nieodparcie nasuwają się skojarzenia z ulubioną już moją artystką, czyli z Soap&Skin. Savannah Pryor pochodzi z artystycznej rodziny, jej mama jest fotografką, tata muzykiem, jeden z jej wujków jest malarzem, a inny fotografikiem, do tego układaczy drzew genealogicznych przyprawiłaby o siwiznę swoim pochodzeniem. Savannah Pryor nie jest artystką znaną, jak do tej pory nie wydała płyty, ale ptaszki już śpiewają, że rychło to nastąpi. W przypadku takich artystów trudno ocenić co sprawia, może poza samą promocją, że akurat ci wybijają się na popularność. W swojej muzyce Savannah ma wszystko to co lubię, posępne pianino i niezły, nieco neurotyczny głos. Będę się jej dlatego przyglądał, kiedyś może stanie się synonimem muzyki ocierającej się o ideał, docierającej do wnętrza, pięknej i smutnej, tajemniczej i poruszającej.
Wobec małej ilości materiału na płycie "Experiences" sięgnąłem również po inne jej nagrania i nie wszystkie mi podeszły. Ale były to pojedyncze utwory.

Dwa moje ulubione jej utwory pochodzą spoza tej płyty:
Lhasa
Broken Clock
Dla chcących posłuchać:
http://soundcloud.com/savannah-pryor

Płyta polecona przez Nattę

4,5/6
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson

Wróć do „Recenzje”