Lethian Dreams "Bleak Silver Streams"

Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 9 razy

Lethian Dreams "Bleak Silver Streams"

Postautor: ecia » 15 września 2012, 12:08

Obrazek
1.Elusive
2.In Seclusion
3.Under Her Wings
4.Requiem
5.Severance
6.For A Brighter Death

Wyzwanie od Darka
Zespołu nie znałam wcześniej. Lubię w sumie takie doomowe klimaty, ale jakoś tak dziwnym trafem ograniczam się do MDB, Draconiana i kilku innych, nigdy nie zagłębiałam się bardzo w ten gatunek. Pierwsze moje wrażenie – bardzo klimatyczna okładka, gdybym na tej podstawie miała oceniać tę płytę, to dostałaby co najmniej 5/6. Kiedy usłyszałam pierwsze dźwięki „Bleak Silver Streams”, to przeleciała mi przez głowę myśl: „My Dying Bride mi się włączyło?”. Skojarzenie z MDB pojawiało się później w kilku momentach (te recytacje!), ale to raczej takie doomowe smaczki, niż jakiś plagiat czy coś takiego.
Kobiecy wokal mnie zaskoczył, właściwie bez powodu - nie miałam wcześniej styczności z Lethian Dreams, więc nie wiedziałam czego się spodziewać, a jednak myślałam, że nie uraczę tu kobiety. Wokale fajnie się komponują z melodią, chwilami mam też takie skojarzenia z Draconianem(a ilez jeszcze mogłoby być skojarzeń, gdybym siedziała bardziej w tym gatunku?). Damski wokal dodaje dużo melodyjności utworom. Mam takie odczucie, że na płycie nie ma żadnego wybijającego się utworu. Melodie są dosyć jednostajne i zlewające się w całość.
Niby to wszystko już gdzieś było. Niby ten format w stylu „piękna i bestia” został już wyczerpany do cna, a jednak płyty słuchało mi się bardzo przyjemnie. Byłoby dobrze, gdyby wpletli tam jakieś partie skrzypiec.

Także ode mnie dostaną takie 4/6

PS. Posłuchałam sobie dla porównania ich tegorocznego albumu – „Season of Raven Words” i tu już nie nasuwały się tak liczne skojarzenia. Nowa płyta jest może muzycznie delikatniejsza, ale nastrój jest nadal przytłaczający, wyczuwalna jest taka melancholia. A do tego jeszcze lepsza okładka. Zdecydowanie bardziej spodobała mi się ta płyta.
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.

Wróć do „Recenzje”