7 Horns 7 Eyes "Throes Of Absolution"

Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 27 sierpnia 2012, 20:17

Obrazek

Tracklista:
01 the Divine Amnesty
02. Phumis: The Falsehood Of Affliction
03 The Hill Difficulty
04. Cycle Of Self
05 Delusions
06. A Finite Grasp - Of Infinite Disillusion
07. Vindicator
08 The Winnowing
09. Regeneration (Instrumental)

Wziąłem ten album do recenzji w najgorszym chyba momencie i tylko dlatego, że spodobał mi się jeden utwór. Można w przypadku tej płyty mówić o jej melodyjności i atmosferyczności tej muzyki, ale ostatni przywykłem do zgoła innego rozumienia tych określeń. I dlatego nie chciałbym popadając w stereotyp ocenić źle tej muzyki.
Utworem, który przykuł moją uwagę był pierwszy numer na płycie „Divine Amnesty” zaczynający się delikatnymi dźwiękami nie zapowiadającymi późniejszego gwałtu dla zmysłu słuchu. I muszę powiedzieć, że nadal mi się on podoba. Ma w sobie idealną równowagę pomiędzy ostrą i spokojną muzyka z dawką growlu jaką toleruję. Idealny początek płyty, w sam raz, żeby spokojnie usiąśc i wsłuchać się w resztę.
A reszta? Reszta jest podobna i jedynym co właściwie mogę traktować jako zarzut są solówki będące czymś co pasuje mi do tej muzyki jak świnia do Służewca. Będące czymś wyciągniętym z otchłani historii hard rocka. Wolałbym coś innego.
Mroczny i melancholijny są przymiotnikami, które charakteryzują resztę materiału z tej płyty, utwory są melodyjne poprzedzielane wspomnianymi już solówkami. Momentami muzyka przyciąga uwagę swoją intensywnością, by za chwilę zwolnić, dać chwile wytchnienia.
Każdy z utworów ma coś co przyciąga i pozwala myśleć, że mamy do czynienia z zespołem nietuzinkowym, zespołem, który na pewno nagra jeszcze niejedną ciekawą płytę.

Płyta polecona przez Domina. (jednak trochę to nie moja bajka ;) )

Ocena 4,5/6
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson

Wróć do „Recenzje”