Duch - Duch

Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 17 razy

Duch - Duch

Postautor: DarkMoonlight » 15 sierpnia 2012, 01:16

Duch- Duch
Obrazek
01 vademecum
02 jestem z upływającej wody
03 mów do mnie jeszcze
04 świat zamknięty
05 deszcz
06 cisza
07 spleen
08 czarne koła
09 vademecum [instrumental]

Polecone przez: Natta

Recenzowana przeze mnie płyta była mi całkowicie obca. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z zespołem o nazwie Duch. Zastanawiałem się jaki gatunek reprezentuje ten band. I ciężko było mi stwierdzić. I nazwałem to ‘smyczkowa poezja o smaku tajemniczości’.
Muszę powiedzieć, że krążek bardzo przypadł mi do gustu. Ciekawy kobiecy wokal, który spokojnie mógłby osiągnąć jakiś sukces w przeglądzie piosenki aktorskiej. I instrumenty smyczkowe plus gitary, bębny. I teksty o czymś. Nie puste frazesy w stylu: kocham Cię, jestem tu, brak mi tchu… Tylko o czymś, które można nazwać i nie boję się użyć tego słowa ‘poezją’.
Duch nie straszy, duch przychodzi. Siada ci na kolanach i zabiera cię w muzyczną ucztę.
Nie będę pojedynczo opisywał każdego z numerów zawartych na płycie. Moim faworytem jest Cisza. Piękny kawałek, który rozpoczyna się spokojnie od smyczków i głosu wokalistki. Potem jest mocniej, agresywniej, ciężej, głośniej.
Jedynym minusem może być to, że piosenki są do siebie bardzo podobne. I wokal nie zawsze jest taki jaki chciałbym żeby był. Nie wiem, może to jakość nagrania ale jednak małe mankamenty się zdarzają. Dziwi mnie, że o zespole jest cicho. Spokojnie mogliby stać na półce obok Nosowskiej, Pustek czy innych podobnych projektów. Polecam każdemu kto lubi smyczki, damskie wokale i teksty opowiadające o czymś.
Ocena: 4.5/6
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/

Wróć do „Recenzje”