Kadebostany - Pop Collection

Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 11 razy

Kadebostany - Pop Collection

Postautor: DarkMoonlight » 02 czerwca 2015, 08:23

Obrazek

1. Walking With A Ghost
2. Invisible Man
3. Castle In The Snow
4. Jolan
5. Bugs & Flowers
6. Hey!
7. Teddy Bear
8. K-Airline
9. The Eagle
10. Goodbye

Z cyklu gdzieś to już słyszałem… Przedstawiam państwu zespół Kadebostany. Band ten pochodzi ze Szwajcarii i powstał w 2008 roku. Przyznam się szczerze, że nie znałem wielu artystów z tego kraju. Jedyny twór jaki pamiętam to przyjemny dla ucha Lunik, z ciekawą elektroniką.
Kadebostany słucha się z przyjemnością. Jest to dobra muzyka do sprzątania, mycia garów i tańczenia. Lecz z pewnością nie do przeżywania. Nie odczuwałem absolutnie nic słuchając ich, poza czystą przyjemnością. Zaczyna się przepięknie od nastrojowego intro na fortepianie. Po chwili wchodzi wspaniały wokal o barwie oryginalnej, wyjątkowej. Lecz chwilę potem czar pryska. I dostajemy pierwsze dźwięki, które już kiedyś gdzieś słyszeliśmy. Czy to nie Black Eyed Peas z The White Stripes? NO takie słuchacz ma nieodparte wrażenie. Miłe, fajne ale w ogóle nie oryginalne. Niestety takich zapożyczeń jest na „Pop Collection” po prostu mnóstwo. Może, jak sugeruje sam tytuł. Jest to kolekcja popowych piosenek, niby nowych ale z drugiej strony jakby już słyszalnych przez nas. Z inspiracji z pewnością należy wymienić Adele, Beyonce a nawet Niki Mintaj.
Jedynym, moim zdaniem plusem tego albumu jest wokal. Jakby wokalistka nagrała solowy krążek, z pewnością odniósłby ogromny sukces. Oczywiście wszystko zależałoby od zawartości muzycznej ale sama barwa jest powalająca.
Podsumowując Kadebostany to zespół wtórny i mało oryginalny. Próbują wplatać jakąś elektroniką, są elementy rapu, jakieś nowe instrumenty ale jak już wspominałem wszystko to już gdzieś słyszałem. Dla mnie to jest taki niedorobiony The White Stripes z Adele na wokalu, który wspomaga Black Eyed Peas:)

Ocena 2.5/6
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/

Wróć do „Recenzje”