Ulver

Czyli wszystko, co lżejsze od metalu
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Re: Ulver

Postautor: DarkMoonlight » 28 kwietnia 2017, 15:51

Natta dzięki za te informacje o warstwie lirycznej. Skąd Ty bierzesz takie informacje? Czytałaś gdzieś, czy sama tak zanalizowałaś te teksty i doszłaś do takich wniosków?
Co do nowej płyty, to jestem w niej zakochany od pierwszej do ostatniej nuty. Podoba mi się, że zespół ciągle idzie w inną stronę ale nigdy nie przestaje być sobą. Ciężko mi wyróżnić nawet najmocniejsze punkty tego krążka, bo każdy jest wyjątkowy. Chyba jednak zwracałbym się w kierunku Coming Home za to co dzieje się na końcu. Może zdziwicie się jeszcze bardziej, gdy powiem wam, że chórki na albumie (chyba w piosence Rolling Stone) śpiewa ta pani. Co mnie jeszcze urzeka i cieszy? A mianowicie, że na krążku, na gitarze udziela się nie kto inny jak Daniel O'Sullivan. U mnie krążek na mocne 9/10
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: Natta » 28 kwietnia 2017, 22:25

DarkMoonlight pisze:Natta dzięki za te informacje o warstwie lirycznej. Skąd Ty bierzesz takie informacje? Czytałaś gdzieś, czy sama tak zanalizowałaś te teksty i doszłaś do takich wniosków?

Trochę czytałam (z tym przemówieniem Earla Spencera), sporo wygooglowałam z ciekawości, a reszta jest efektem indoktrynowania mnie łaciną i kulturą antyczną w czasie edukacji, i dobrej pamięci do dat :)
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 75 razy
Podziękowano: 53 razy

Postautor: Luna » 04 maja 2017, 03:06

Zgadzam się ze wszystkim, co napisaliście o The Assassination of Julius Caesar. Może tylko nie zachwycam się tak bardzo tekstami, bo nie pociąga mnie ta tematyka, ale ich złożoność rzeczywiście jest godna podziwu. Pod względem muzycznym album jest przepiękny, od początku do końca. Czasami tylko troszkę uwiera mnie to synth popowe plumkanie, ale szybko o nim zapominam :) Aktualnie jestem zakochana w "Angelus Novus", ale to się u mnie co chwilę zmienia. Miód na moje serce <3

DarkMoonlight pisze:Może zdziwicie się jeszcze bardziej, gdy powiem wam, że chórki na albumie (chyba w piosence Rolling Stone) śpiewa ta pani.

Nie znam człowieka ;) Ale początek "Rolling Stone", to mi się tak jakoś gatheringowo kojarzy :mrgreen:
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 12 listopada 2017, 19:55

Dla mnie ten krążek Ulvera to płyta roku. Ja pierdykam. Niesamowite jest to, że za każdym razem jak jej słucham, to urzeka mnie coś nowego. Niedawno zespół umieścił nowy utwór na YT. Mowa o kawałku Bring Out Your Dead. I znów miłość do lat 80 - tych. W ogóle czytałem wywiad z Garmem i powiedział, że oni przy The Assassination of Julius Caesar nie inspirowali się Depeche Mode, choć każdy im to zarzuca.
Ostatnio oglądałem na YT Live In Concert: The Norwegian National Opera i miałem ciary od pierwszej do ostatniej minuty tego spektaklu, bo nie da się inaczej tego nazwać.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: Natta » 12 listopada 2017, 21:39

Świetny jest ten nowy kawałek. Nawet nie przeszkadza mi, że są tam wmiksowane chamskie trance'owe umcyk-umcyki z przełomu lat 90. i 00. Jest też dużo ejtisowych nawiązań, co jest teraz bardzo na czasie. Garm jest bogiem <3
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 15 listopada 2017, 18:10

Kocham Ulver, po prostu kocham, kocham. Słyszeliście ich wersję The power of love ? Jak dla mnie rewelacja. To chyba najlepsze wykonanie tej piosenki. Na bandcampie zespołu można posłuchać całej Ep-ki, z której pochodzi ten cover. To najlepsze inspiracje latami 80 - tymi, jakie dane było mi usłyszeć.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 75 razy
Podziękowano: 53 razy

Postautor: Luna » 04 lutego 2018, 20:40

Piękny jest ten minialbum <3 Początek "Bring Out Your Dead" jest już drugą rzeczą, która przypomina mi motyw ze "Stranger Things". Chyba tak po prostu brzmiały lata 80. :D Wszyscy zakochali się w tej nostalgii.

Jeśli chodzi o "The Power of Love", to to jest moja ukochana wersja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ale Wilkom też wyszło pięknie, zwłaszcza te anielskie refreny <3

Wróć do „Inne kopaliny niemetalowe”