Submotion Orchestra

Czyli wszystko, co lżejsze od metalu
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Submotion Orchestra

Postautor: DarkMoonlight » 11 marca 2018, 16:03

Obrazek
Może kogoś z was zdziwię zakładając temat o tym zespole ale ja go po prostu uwielbiam:)
Nie tak dawno zachłysnąłem się nu-jazzem i poszukując kolejnych zespołów trafiłem na ten projekt właśnie.
Co mnie urzekło? Z pewnością profesjonalizm, wokal znakomitej Ruby Wood i ta pokręcona, często dubstepowa muzyka elektroniczna.
Od czasu niezapomnianego debiutu Submotion Orchestra zdobyli na europejskiej scenie markę jednego z najciekawszych zespołów, który z powodzeniem łączy tradycję downtempo, jazzu, trip-hopu i nowoczesnych basowych brzmień. Ich najnowszy krążek „Kites” ukaże się już niedługo. (zamówiłem swój egzemplarz na stronie internetowej). Jeden z muzyków jak podaje cgm.pl łumaczy powstanie nowego krążka: „Od czasu krążka „Colour Theory” wiele się wydarzyło, także w życiu prywatnym: od narodzin nowych członków rodziny po bolesne pożegnania z bliskimi. Doświadczenia życiowe stały się inspiracją dla nowego albumu – bardzo uczciwego, osobistego i pełnego emocji. Przeglądając nasze zdjęcia, wybraliśmy dziesięć dokumentujących różne życiowe momenty, różne emocje i te obrazy stanowiły impuls do napisania i nagrywania dziesięciu kompozycji z „Kites”. Chcieliśmy nagrać płytę uczciwą, szczerą i piękną” – mówi.

Submotion Orchestra wydali do tej pory 4 płyty. Jedne z nich były bardziej elektroniczne, inne mniej ale każdy, oczywiście wg mnie niesie ze sobą sporą dawkę emocji. Wystarczy posłuchać najbardziej znanego numeru grupy Always, czy świetnego imo All Yours. To, że wokalistka ma genialny głos słychać w akustycznych wersjach trochę bardziej All Yours (Acoustic).
Wydaje się, że nowa płyta będzie spokojniejsza. Będzie dla nas jak latawce na wietrze. Zasłuchajcie się w tytułowym utworze Kites oraz drugiego oficjalnego singla Prism
Bierzcie i słuchajcie a jak się spodoba kupujcie, bo w Empiku dwie płyty po 20 zł za każdą.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/

Wróć do „Inne kopaliny niemetalowe”