Anna Calvi

Czyli wszystko, co lżejsze od metalu
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Anna Calvi

Postautor: DarkMoonlight » 22 lutego 2017, 21:37

Obrazek
Anna Calvi to po pierwsze, co rzuca się w oczy urodziwa kobieta. Po drugie to brytyjska artystka, która 6 grudnia 2010 roku została nominowana w konkursie BBC Sound of 2011 jako jedna z najlepiej rokujących wokalistek. Jej debiutancki album ukazał się w Wielkiej Brytanii 17 stycznia 2011 roku, debiutując 23 stycznia na czterdziestym miejscu listy najlepiej sprzedających się albumów. Calvi jest porównywana do jej rodaczek PJ Harvey czy Siouxsie. Styl Calvi jest opisywany jako mroczny, romantyczny i nastrojowy pop.
Pamiętam jak dziś, że na początku w ogóle mi się nie spodobała. Zastanawiałem się co ludzie w niej widzą. Ale pewnego pięknego dnia złapało na dobre i tak trzyma. Na przykład teraz słucham koncertowej EP-ki zatytułowanej Live For Burberry i mam ciarki na całym ciele. Cudowna jest. Boska, choć nie wiem, czy to określenie do niej pasuje. Raczej diabelna, diabelska. I na początek daję numer The Devil. Z drugiego krążka polecam mój ukochany Tristan.
Zakochałem się na zabój w piosence zaśpiewanej z Davidem Byrne - Strange Weather. Zakochałem się od momentu, gdy pierwszy raz usłyszałem i ta miłość trzyma mnie do dzisiaj. Jest zmysłowo, seksownie, tajemniczo - niczym z filmów Davida Lyncha. Polecam też jej wykonanie piosenki Davida Bowie - Blackstar zaśpiewanej z Amandą Palmer.
Znacie, lubicie? Nie znacie, spodobała wam się?
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/

Wróć do „Inne kopaliny niemetalowe”