Émilie Simon

Czyli wszystko, co lżejsze od metalu
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Émilie Simon

Postautor: DarkMoonlight » 28 sierpnia 2016, 21:10

Obrazek

Émilie Simon to artystka z Francji, która (pisząc w dużym skrócie) tworzy muzykę elektroniczną. Zawsze widziałem u znajomych na lastfm, że słuchają tej pani ale jakoś nigdy nie było mi po drodze z nią. Artystka studiowała muzykologię oraz muzykę elektroniczną ( w ogóle co to za kierunek?), więc jest muzykiem z krwi i kości. Światowy rozgłos zyskała za sprawą ścieżki dźwiękowej do filmu dokumentalnego "Marsz pingwinów", której jest kompozytorką i na której także wykonuje kilka utworów. Przez krytyków została okrzyknięta francuską Björk. Émilie Simon wydała dotąd pięć studyjnych albumów. W 2006 ukazała się jej płyta pt. "Végétal", będąca surrealistyczną bajką, której bohaterami są kwiaty i rośliny. Na płycie głos Simon uzupełniają tradycyjne instrumenty: flet, harfa czy wiolonczela. I właśnie ta bajkowość najlepiej oddaje chyba twórczość tej uroczej Francuzki. Sama artystka tak opisuje jak tworzy nowe kompozycje: "Najpierw tworzę piosenki z gitarą i pianinem oraz piszę słowa. A potem zaczynam używać komputera i zajmuje się stroną producencką."
Ja jestem zafascynowany tą dziewczyną... Okładki płyt, teledyski - wszystko jest takie bajeczne, magiczne, piękne i eteryczne. Wiem, że to śmieszne ale tak naprawdę sięgnąłem po krążek Simon, bo moja żona ma fioła na punkcie biedronek i jak zobaczyłem gdzieś okładkę krążka debiutanckiego - Émilie Simon musiałem sięgnąć po niego.
Obrazek
Ostatni album pochodzi z 2014 roku, więc może czas na nowe dziecko? Ja jestem jak najbardziej za:)
1. Menteur
2. Dreamland
3. Flowers <3
4. Franky's Princess
5. All is White
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/

Wróć do „Inne kopaliny niemetalowe”