Lisa Hannigan

Czyli wszystko, co lżejsze od metalu
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Lisa Hannigan

Postautor: DarkMoonlight » 22 sierpnia 2016, 17:10

Obrazek

Lisa Margaret Hannigan to Irlandzka wokalistka, autorka tekstów. Pewnie niektórzy z was kojarzą ja, gdy śpiewała u Damiena Rice m.in. w pięknym utworze 9 crimes. Po latach śpiewania u swojego kolegi postanowiła zacząć działać w pojedynkę...
W 2008 roku wydała swój debiutancki album Sea Sew. Powstał klip do ostatniej na płycie piosenki Lille
Trzy lata później "na świat przychodzi drugie dziecko" artystki zatytułowane Passenger. Z tego krążka warto się zapoznać z kompozycjami takimi jak Little Bird, Knots oraz z Flowers
19 sierpnia premierę miał nowy krążek Lisy - At Swim. Stylistycznie niewiele się zmieniło ale jednak, to jest inna płyta. Nie wiem, może więcej na niej przestrzeni, więcej mroku, czerni ale nie jest to takie zwykłe folkowe granie i śpiewanie.
Nowa płyta urzekła mnie od pierwszego przesłuchania. Na dodatek z okładki spogląda na mnie przepiękna wokalistka. Zdjęcie czarno-białe idealnie oddaje zawartość albumu. Ja uwielbiam już wszystkie piosenki z tej płyty ale wy zapoznajcie się z tymi:
Prayer For The Dying, Snow, Funeral Suit.
Jest w tej pani nutka Norah Jones, wokalistki Lamb - Lou Rhodes ale przede wszystkim jest to świadoma artystka, która wie co i po co robi. Ta jej barwa mnie oczarowała, otuliła ciepłym szalem. Wiem, wiem mamy jeszcze lato, a ja wam każę słuchać takiej spokojnej, nostalgicznej muzyki ale szkoda byłoby, gdybyście pominęli gdzieś to wydawnictwo. Bo nawet jeśli ktoś z was nie lubi takiego rodzaju muzyki, takiego sposobu śpiewania czy takiego instrumentarium to jednak z pewnością odnajdzie w tych dźwiękach, tekstach, muzyce coś dla siebie.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/

Wróć do „Inne kopaliny niemetalowe”