Rosemary & Garlic

Czyli wszystko, co lżejsze od metalu
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Rosemary & Garlic

Postautor: Luna » 03 lutego 2015, 06:33

Rosemary & Garlic

Obrazek

Obrazek

The Dancers
I'll Come to You
California
The Kingfisher
Old Now

Rosemary & Garlic, to holenderski projekt Anne van den Hoogen, która zaśpiewała w "Capital of Nowhere" oraz Dolfa Smolenaersa. Pierwszy minialbum muzyków, The Kingfisher, ukazał się 10 stycznia i TUTAJ można posłuchać go za darmo.

Wiem, że to niewiele materiału, ale mnie ta muzyka sponiewierała, więc myślę, że w pełni zasługuje na osobny temat :). Jestem oczarowana całym The Kingfisher, choć w chwili obecnej największe wrażenie robi na mnie "Old Now". Piękne...
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Re: Rosemary & Garlic

Postautor: Natta » 03 lutego 2015, 15:05

To taka miła, ciepła i przyjemna muzyka. Wokal van Hoogen jest bezpretensjonalny, dziewczęcy i ładny - niby nic, ale ma w sobie jednak coś uzależniającego ;) Może to z sentymentu, bo zawsze bardzo lubiłam "Capital of Nowhere" łącznie z bardzo ładnym tekstem, który też napisała Anne. Miło, że założyłaś osobny temat. Warto śledzić takie perełeczki! :)
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 13 sierpnia 2015, 00:27

Natta pisze:Wokal van Hoogen jest bezpretensjonalny, dziewczęcy i ładny - niby nic, ale ma w sobie jednak coś uzależniającego ;)

No właśnie, w tym cała moc :). Anne ma mnóstwo emocji w głosie, ale przekazuje je bardzo prościutko i delikatnie :).

Teledysk: "The Kingfisher"

Jestem wzruszona i zahipnotyzowana. Przepiękne widoki, przepiękne pastele... No i od razu robi się troszkę chłodniej i przyjemniej w ten paskudny upał :D.
Awatar użytkownika
Natta

Postautor: Natta » 13 sierpnia 2015, 01:00

Przepiękny klip, chociaż mi akurat upały nie przeszkadzają teraz i czuję pewien dysonans pomiędzy tym, że mam 27 stopni w pokoju i oglądam ładną dziewczynę jeżdżącą na łyżwach po skutym lodem jeziorze ;)
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 13 sierpnia 2015, 07:45

Przepiękny obraz. Jak tak patrzę na ten śnieg i lód, to mimo że nie lubię zimy, to z chęcią bym się zamienił z tą panią na łyżwach:) Idealnie to wszystko pasuje do siebie, cudownie połączone. Ten głos i wideo - jestem pod wrażeniem.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 14 sierpnia 2015, 04:43

Darku, a słuchałeś pozostałych utworów? Jak Ci się podobają? :)
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 14 sierpnia 2015, 07:31

Oczywiście, że słuchałem. Cała płyta podoba mi się bardzo. Lubię takie granie, śpiewanie - minimalizm, który rośnie w sercu... The Dancers fajnie się rozwija na końcu. Kingfisher to mój ulubiony utwór z tej płyty. Kocham takie pianino. Dzięki takim numerom zamykam oczy i udaje się właśnie do mroźnej, wspaniałej krainy, gdzie jestem bezpieczny. Ogólnie oceniam tę płytę na mocną czwórkę, bo mogli trochę bardziej poeksperymentować ale i tak jest bardzo, bardzo ładnie:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Natta

Postautor: Natta » 14 sierpnia 2015, 09:47

A ja nie zawsze mam ochotę na wymysły i eksperymenty, dlatego oceniłabym ten album wyżej. Co człowiek, to opinia :) Taka właśnie prostota i oszczędne stosowanie różnych środków wyrazu czasami są lepsze niż momentami zbyt przekombinowane eksperymentatorstwo.
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Sushi » 19 sierpnia 2015, 20:29

Muzyka bardzo dobra i wzbudzająca emocje, jednak nie dla mnie. Nie latem. Jestem pewna, że jesienią i zimą będę się w nich zasłuchiwać, jednak teraz nie jestem w stanie słuchać ich dłużej niż przez pięć minut, teraz mam czas na darcie mordy i ogień z du.... Z gitary :mrgreen:
Teledysk sam w sobie jest przepiękny. Uwielbiam takie delikatne i proste obrazy, które często więcej nam przekazują, niż zawalone gwałtownymi obrazami kilkuminutowe teledyski.
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Natta

Postautor: Natta » 18 lutego 2017, 11:09

Darku poprosił o parę wykonań na żywo z Anne, więc wrzucam je tutaj, żeby nie spamować w temacie o Habitants :)

Old Now
The Tempest
Występ w programie TV "Literatuur Late Night"

Wróć do „Inne kopaliny niemetalowe”