Lana del Rey

Czyli wszystko, co lżejsze od metalu
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 16 razy

Re: Lana del Rey

Postautor: DarkMoonlight » 21 sierpnia 2015, 10:30

Lana pokazała znów swoje delikatne, zmysłowe, seksowne oblicze w piosence Lana Del Rey - Terrence Loves You
Ja jestem zachwycony, a wy?
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 25 razy

Postautor: Natta » 21 sierpnia 2015, 11:01

Wspaniały, jazzujący utwór z nieco space'owym klimatem, który nieprzypadkowo skojarzył mi się ze "Space Oddity", moją ukochaną piosenką Davida Bowiego. Nieprzypadkowo, bo w ostatniej zwrotce Lana śpiewa "Ground control to Major Tom" <3
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 86 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Luna » 21 września 2015, 01:58

Honeymoon ukazał się 18 września:

Obrazek

Słuchaliście już może? :)

Ja właśnie robię pierwsze podejście. Jazzowe smaczki i space'owy klimat znajdziemy nie tylko w "Terrence loves you", chociaż dawkowane są subtelnie. Po takim "High by the beach" chodziła mi po głowie myśl, że album może się okazać "piosenkowy", a tymczasem jest bardzo delikatny, płynący, przydymiony... piękny, słodki i urokliwy :zakochany:. Jestem kupiona całkowicie. Nie wiem jeszcze, czy to piękno nie jest przypadkiem powierzchowne, czy zatrzymam się przy tej muzyce na dłużej, ale jednak coś mi się zdaje, że właśnie narodziło się dzieło, które w mojej osobistej klasyfikacji zepchnie z piedestału Paradise :).
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 25 razy

Postautor: Natta » 24 września 2015, 23:53

Przesłuchałam Honeymoon jak na razie tylko dwa razy, ale już mi się bardzo spodobał. Jest stonowany, słodki, pudrowy i rozmarzony :) Chyba mamy godnego następcę Paradise.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 01 grudnia 2015, 19:35

"Music to Watch Boys To"

Lana miewała lepsze klipy, ale ten i tak przyjemnie się ogląda, jak wszystkie teledyski del Rey.

A to dowód na to, że Lana potrafi pięknie śpiewać i wcale nie potrzebuje komputerowych efektów, żeby brzmieć świetnie i stworzyć magiczny klimat:

"High By The Beach" (BBC Radio1 Session 2015)
"Terrence Loves You" (BBC Radio1 Session 2015) <3
"Honeymoon" (BBC Radio1 Session 2015)
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 28 października 2018, 00:45

Nic nie napisaliśmy o Lust for Life z 2017 i, szczerze mówiąc, po wejściu tutaj musiałam sobie przypomnieć, co w ogóle na tym albumie było... Słuchałam go trochę i podobał mi się, bo od Lany wszystko mi się podoba, jestem oczarowana jej unikalnym stylem. No, ale niestety od dłuższego czasu niemal wszystko od Lany brzmi podobnie. Czasem jest chwytliwiej, czasem delikatniej i można się rozmarzyć, ale na dłuższą metę zbyt mdło.

Nie przyszłam tu jednak, żeby pisać o Lust for Life, bo w 2019 roku pojawi się nowy album zatytułowany Norman Fucking Rockwell i dostaliśmy już dwa single:

"Mariners Apartment Complex"
"Venice Bitch" <3

Powiem tak: jeśli reszta będzie podobna, to istnieje możliwość, że Norman Fucking Rockwell będzie pierwszym wydawnictwem Del Rey od czasów Paradise, w którym naprawdę będę się zasłuchiwać :)
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 16 razy

Postautor: DarkMoonlight » 10 stycznia 2019, 09:21

Lana opublikowała wczoraj piosenkę, która zachwyciła mnie od pierwszego przesłuchania. Normalnie czysta magia, piękno. Jak ona emocjonalnie śpiewa. Pełna bólu, smutku ale i miłości. Dawno żadna piosenka tej pani mnie tak nie chwyciła za serce jak hope is a dangerous thing for a woman like me to have - but i have it
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/

Wróć do „Inne kopaliny niemetalowe”