Regina Spektor

Czyli wszystko, co lżejsze od metalu
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 16 razy

Regina Spektor

Postautor: DarkMoonlight » 05 listopada 2012, 00:09

Obrazek
Regina Spektor amerykańska piosenkarka żydowskiego pochodzenia, która spędziła swoje pierwsze 9 lat w ZSRR. Dużo koncertuje jako piosenkarka, jest autorką wielu swoich piosenek i tekstów, pianistką i producentem muzycznym. Jej muzyka zalicza się do nowego gatunku muzycznego, anti-folk. Stylistycznie podobna trochę do Tori Amos. Nagrała pięć wspaniałych albumów:
2001 – 11:11 (Regina Spektor - Pavlov's Daughter)
2002 – Songs (Samson)
2004 – Soviet Kitsch (Us)
2006 – Begin to Hope (Regina Spektor - 20 Years of Snow)
2009 - Far (Two Birds)
2012 - What We Saw from the Cheap Seats (How)

Nie wiem, czy znacie, czy lubicie, czy nienawidzicie ale mnie po prostu oczarowała. Jest ona dla mnie alternatywą po chwilowym rozczarowaniu Tori Amos. W teledysku do 'How' jest taka śliczna.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 16 razy

Re: Regina Spektor

Postautor: DarkMoonlight » 06 stycznia 2019, 19:18

Regina nagrała od tamtej pory jeden album - Remember Us to Life, który był oczywiście przeze mnie katowany. Krążek ten znajduje się u mnie na półce i wracam do niego bardzo często. Ale to nie jedyna nowość z obozu artystki. A mianowicie Regina w listopadzie wypuściła nowy singiel zatytułowany Birdsong, który wg wielu zapowiada jej nowe dziecko. Jak wam się podoba ten numer? Jest bardzo jazzowy ale typowo Reginowy:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/

Wróć do „Inne kopaliny niemetalowe”