That's amazing!

Piszta, co chceta byle z sensem.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 11 razy

Re: That's amazing!

Postautor: Viento » 18 marca 2016, 10:20

Alexa Capra - moje guru w szkoleniu psów:

https://www.facebook.com/alexa.capra/vi ... 394965194/

Patrzcie, jak doskonale potrafi skupić uwagę psa na sobie, jak pies pracuje dla niej mimo rozpraszających go zabawek.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 36 razy

Postautor: Luna » 20 marca 2016, 01:18

Ja wiem, że to może i jest super, że pies się cieszy, lubi to itd., ale dla mnie to jednak jest jakaś przesada... Nie wiem, jak to napisać, żeby źle nie zabrzmiało. Po prostu nieprzyjemnie mi się patrzy, kiedy piesek skacze, jak małpka. Co innego, kiedy ludzie sami tańczą z psami lub robią akrobacje, bo czuć w tym radość i współpracę mającą jakiś sens. Ale kiedy patrzę na taką psinę biegającą z tyłkiem przyklejonym do nóg człowieka, to zastanawiam się, gdzie kończy się radość ze spędzania czasu ze zwierzakiem i uczenie go pożytecznych rzeczy lub dobrego zachowania, a zaczyna wybujałe ego trenera.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 20 marca 2016, 07:08

To zupełnie nie tak, to jest osoba, która od lat szkoli psy i wykłada na seminariach poświęconych komunikacji z nimi. To zachowanie, o którym piszesz zostało wypracowane metodą kształtowania i dlatego tak wygląda. Polega to na wzmacnianiu łańcuszka pośrednich zachowań, aż dochodzi się do docelowego zachowania. Używa się klikera. Dla psów jest to stymulacja umysłowa i zabawa, ponieważ same muszą wykombinować, co zrobić dalej, wykazują inicjatywę, często towarzyszą temu wygłupy i często trener wykorzystuje coś, co pies już robi i rozwija to zachowanie zamiast realizować z góry założony plan. Można tak szkolić np. kurczaki. Spórbuj zmusić kurczaka, żeby coś zrobił jak nie będzie chciał. ;) Tańce z psami, o których wspomniałaś, wypracowuje się właśnie w ten sposób, bo tylko tak można uzyskać skomplikowane zachowania. Widzisz na filmie efekt końcowy, którego osiągnięcie zajęło całe życie Pumy (to pies Alexy) i dlatego jest w tym taka precyzja. Poza tym trenerzy odróżniają sytuacje codzienne, kiedy psy mają luz i się zajmują sobą od sytuacji szkoleniowych kiedy pies jest skupiony na właścicielu. Często używa się zupełnie innych słów w tych dwóch sytuacjach, np. do przywołania używa się "wróć", a w domu, kiedy chce się, żeby pies podszedł na mizianki cmoka się na psa lub mówi się "chodź", które nie jest zrobione jak komenda i pies ma tu wybór, żeby ziewnąć, odkręcić się i pokazać - a nie, nie chce mi się. I dla trenerów (przynajmniej tych, którzy rozsądnych i stosujących pozytywne metody) to jest ok. To nie jest tak, że Puma chodzi tak bez przerwy i bez przerwy patrzy w Alexę jak w obrazek.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 20 marca 2016, 10:38

Ja to całkowicie rozumiem i szanuję. Człowiek ambitny zawsze dąży do doskonałości i nie zakończy przecież szkolenia na jakimś etapie, bo tak. Czuję jednak jakiś dysonans, nieprzyjemny zgrzyt, kiedy widzę, jak taki mądry pies robi dziwne rzeczy jak nakręcony, zamiast hasać po łące za piłką lub bawić z człowiekiem w szukanie smakołyków. Dlatego takie filmy wolę zostawiać fachowcom i pasjonatom, akceptując je, jako część świata psiej nauki, a sama zachwycać się pieskiem robiącym salta i radośnie skaczącym po drzewach wraz ze swym człowiekiem ;).
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 03 kwietnia 2016, 08:30

Czuję jednak jakiś dysonans, nieprzyjemny zgrzyt, kiedy widzę, jak taki mądry pies robi dziwne rzeczy jak nakręcony, zamiast hasać po łące za piłką lub bawić z człowiekiem w szukanie smakołyków.

Szkolenie nie jest zamiast zabawy i hasania. To po prostu kolejny rodzaj aktywności. Możesz na tym samym polu pohasać, porzucać piłki i potem zrobić trochę ćwiczeń ze szkolenia.

EDIT: Chata hobbita!

http://www.biznesistyl.pl/lifestyle/pod ... ownie.html
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 04 kwietnia 2016, 10:13

O matko, jakie piękności! <3 Niektórzy, to mają poryte banie :D. Uwielbiam takich ludzi. Modlę się tylko, żeby po tym rozgłosie ktoś się do Pana Bogusia nie dopierdzielił i nie zaczął egzekwować prawa budowlanego :lol:. Chociaż, to architekt, więc może załatwił pozwolenia, tylko te "metody prób i błędów" wydają się podejrzane :lol:. Posiedziałabym na tej ławeczce przed domkiem <3.
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: Vinlett » 17 kwietnia 2016, 20:09

Zawsze jak widzę takie niezwykłe rzeczy jak ten dom hobbita, to zastanawiam się, skąd w ludziach tyle wyobraźni i pomysłowości ;).

Panu Theo Jansenowi również ich nie brakuje :). Ten holenderski fizyk i artysta stworzył coś, co nazwał strandbeest. Są to ruchome rzeźby, imitujące formy życia, które poruszają się z wykorzystaniem siły wiatru. Wgląda to tak: https://www.youtube.com/watch?v=PuxtdylbwVs
Więcej na oficjalnej stronie.
Let us go in.
The fog is rising...

Emily Dickinson
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 29 razy

Postautor: Natta » 17 kwietnia 2016, 23:16

Wygląda to niesamowicie i nieco niepokojąco :roll: Trzeba mieć niezwykle rozwinięty umysł, żeby robić takie rzeczy. Jestem pod wrażeniem!
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 18 kwietnia 2016, 08:24

Mi się one skojarzyły z inwazją obcych z Wojny światów.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 31 sierpnia 2016, 07:34

Piękne, tajemnicze zdjęcia kotów:

http://www.boredpanda.com/mysterious-cat/

Wróć do „Hyde Park zwany offtopem”