Cecilia Bartoli

„Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.”
- André Malraux
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Cecilia Bartoli

Postautor: Luna » 12 czerwca 2009, 03:16

Cecilia Bartoli

Obrazek

Cecilia Bartoli, to włoska śpiewaczka operująca mezzo-sopranem. Kobieta niezwykle charyzmatyczna, obalająca mit posągowego wizerunku div operowych. W swoje występy pompuje gros emocji, dramatyzmu i aktorstwa. Jest niezwykle odważna, nie boi się żadnego repertuaru - zasłynęła z interpretacji niezwykle trudnych utworów Antonio Vivaldiego.

Dyskografia:

https://www.discogs.com/artist/861805-Cecilia-Bartoli

"Vagante Armatae Face Et Anguibus" - nie mogę wyjść z podziwu co się z nią dzieje podczas wykonywania tego utworu! Spójrzcie, jak się angażuje, jest autentycznie wściekła! Ile czasu zajęło jej dojście do siebie po zaśpiewaniu!
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Re: Cecilia Bartoli

Postautor: Luna » 30 listopada 2009, 17:29

Dorwałam ostatnio najnowszy album Bartoli.

Sacrificium
Obrazek

1. Nicola Porpora: Come nave in mezzo all'onde (Siface)
2. Antonio Caldara: Profezie, di me diceste (Sedecia)
3. Francesco Araia: Cadro, ma qual si mira (Berenice)
4. Nicola Porpora: Parto, ti lascio, o cara (Germanico in Germania)
5. Nicola Porpora: Usignolo sventurato (Siface)
6. Carl Heinrich Graun: Misero pargoletto (Demofoonte)
7. Nicola Porpora: In braccio a mille furie (Semiramide riconosciuta)
8. Leonardo Leo: Qual farfalla (Zenobia in Palmira)
9. Nicola Porpora: Nobil onda (Adelaide)
10. Carl Heinrich Graun: Dh, tu bel Dio d'amore ? Ov'e il mio bene? (Adriano in Siria)
11. Leonardo Vinci: Chi temea Giove regnante (Farnace)
12. Antonio Caldara: Quel buon pastor son io (La Morte d'Ábel figura di quella del nostro Redentore)

Wykonania oczywiście jak zwykle perfekcyjne, choć sam "repertuar" imo do najciekawszych nie należy. No, ale Bartoli ma to do siebie, że sięga przeważnie po dziwne rzeczy :D.

Na razie najczęściej słucham pełnego energii Come nave in mezzo all'onde (Nicola Porpora).

Fantastyczny wywiad:
http://www.youtube.com/watch?v=v-QuU0d3Wko
http://www.youtube.com/watch?v=j66yZkQlNIs
Uwielbiam na nią patrzeć nawet, jak nie śpiewa, bo mówi z takim samym zaangażowaniem, jak podczas występów.
Awatar użytkownika
misiek14

Re: Cecilia Bartoli

Postautor: misiek14 » 10 lutego 2013, 14:03

Mam jeden album - Sospiri. Troszkę nudny repertuar, ale jest OK. Wracam do tej płyty, a to coś znaczy. ;) Bartoli ma specyficzną barwę, ale jakoś się przemogłem. ;)

Luna, czy Cecilia ma jakieś płyty z szybszym, dynamiczniejszym repertuarem? Bo mam zamiar dogłębniej zapoznać się z jej dyskografią. Ale wszystko po kolei. ;)

Wróć do „Kultura”