Trylogia "Millennium". Książki i filmy.

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”
- Kornel Makuszyński
Awatar użytkownika
Lena

Trylogia "Millennium". Książki i filmy.

Postautor: Lena » 11 sierpnia 2011, 22:22

Założyłam temat, bo jest coraz więcej nowych informacji i warto podyskutować ;)

Więc, na nowo powstałej stronie http://dragontattoo.com/ można już popatrzeć i poczytać co nieco o postaciach pierwszej części. 18 nazwisk aktorów opatrzonych jest zdjęciem i krótkim tekstem dotyczącym postaci. Data amerykańskiej premiery została ustalona na 21.12.2011r.

A tutaj można posłuchać kolejnej próbki tego, co razem tworzą Reznor & Ross.

Ciekawa jestem, co myślicie o doborze aktorów? Dla mnie większość z nich jest nietrafiona. Krótko mówiąc, nowe informacje mojego sceptycznego nastawienia nie zmieniły.
ex WorseThanDevil

I don't have an ego, I just love how awesome I am.
Awatar użytkownika
Bastet

Re: Trylogia "Millenium" w reż. Davida Finchera

Postautor: Bastet » 11 sierpnia 2011, 22:24

Nienawiść! Ageresywna, lekko irracjonalna nienawiść, że ktokolwiek ośmielił się zastąpić Noomi Rapace. Podróbkom mówimy zdecydowane nie.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Viento » 12 sierpnia 2011, 14:23

Ja jestem fanką oryginalnej wersji. I kropka.
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 2 razy

Postautor: Sushi » 12 sierpnia 2011, 14:39

Bastet pisze:Nienawiść! Ageresywna, lekko irracjonalna nienawiść, że ktokolwiek ośmielił się zastąpić Noomi Rapace. Podróbkom mówimy zdecydowane nie.

Podpiszę się pod tym wszystkimi swoimi odnogami.

A poza zastąpieniem Noomi, to ogólnie jestem niezwykle sceptyczna. Szwedzi zrobili kawał niesamowitej roboty, coś rewelacyjnego dzięki minimalnym środkom.
Pomimo tego, że kocham Finchera chociażby za The Social Network, a za Zodiaka całowałabym mu stopy (aawwraaahhhh :oops: ), nie jestem pewna, czy uda mu się chociażby w małym stopniu powtórzyć sukces Szwedów. Kurde to Ameryka, oni nie mają tego wyczucia, tego chłodu i skurwysyństwa w oczach...
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Lena

Postautor: Lena » 23 września 2011, 13:54

http://www.youtube.com/watch?v=ir4i6SnJ ... r_embedded

Nowy trailer. Warto obejrzeć, choćby po to, żeby poznać świat stworzony przez Finchera trochę lepiej. Tym niemniej jednak, ja nadal jestem na nie.

EDIT.

W H&M w grudniu pojawi się nowa linia ubrań. Zwać się będzie Dragon Tattoo, a inspirowana będzie uwaga, uwaga... postacią Lisbeth Salander! W tworzeniu tej linii z H&M współpracuje Trish Summerville, odpowiedzialna za kostiumy w filimie Finchera. Wszystko to, oczywiście, z okazji zbliżającej się premiery amerykańskiej adaptacji pierwszej części Millenium. Nie spodziewałam się niczego innego. :roll: Swoją drogą, te ubrania imo są niesamowicie brzydkie, stylizowane na siłę.

Lineczki:
http://www.youtube.com/watch?v=1e3OfLUV-Kc

http://alemodelki.pl/id,2635,omodzie,newsy.html
ex WorseThanDevil

Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 12 stycznia 2012, 14:46

To jest nowy zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=WVLvMg62RPA a jutro premiera. Szczerze mówiąc zwiastun nie odrzuca mnie kompletnie i zastanawiam się czy na to nie pójść do kina. Ktoś się wybiera?
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 12 stycznia 2012, 21:34

Złamałem się, idę, tylko nie wiem kiedy ;) .
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 13 stycznia 2012, 22:03

Kurna, mnie to kusi, bo to jednak film Finchera ;/ Ale do kina nie pójdę, z solidarności dla jedynej słusznej wersji szwedzkiej :)
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 14 stycznia 2012, 17:18

Ja też pewnie obejrzę jak ściągnę. Szkoda kasy na oglądanie filmu, w którym wiadomo co się stanie (bo czytałam książke i widziałam szwedzką wersję). Tymczasem słucham soundtracku i jest super.
Awatar użytkownika
Lena

Postautor: Lena » 17 stycznia 2012, 22:46

No i stało się. Poszłam do kina na "Dziewczynę z tatuażem". Głębsze refleksje jutro (mam duuuuuużo do powiedzenia na temat Lisbeth według Mary i Finchera), na razie tylko tyle - moim największym przekleństwem było porównywanie tej wersji do szwedzkiej. Gdybym nie widziała filmów Opleva i nie czytała książek od deski do deski, to pewnie byłabym pod sporym wrażeniem.
ex WorseThanDevil

Wróć do „Czytelnia”