Gazety?

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”
- Kornel Makuszyński
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Re: Gazety?

Postautor: Viento » 09 września 2014, 08:55

Polubiłam Wysokie Obcasy Extra. To chyba jedyne czasopismo kobiece, które nie bombarduje mnie tonami wywiadów z bzdurnymi celebrytami i tonami stron o tym jak modnie nosić taki i siaki sweterek. Zaprenumerowałam sobie nawet to czasopismo. W prenumeracie 2 numery na rok są gratis. Poza tym trafiła mi się gratka czyli oferta na grouponie ze zniżką na prenumeratę mojego ukochanego National Geographic i zamówiłam roczną prenumeratę za pół ceny.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 09 września 2014, 11:12

Ja teraz mam fioła na punkcie gazet na temat dzieci. Mam już spory zapas tego wszystkiego. Wiele się można z nich dowiedzieć, choć pierdoł też nie brakuje. Ale cena nie jest jakaś wygórowana więc można co dwa tygodnie kupić:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 09 września 2014, 19:55

DarkMoonlight pisze:Ja teraz mam fioła na punkcie gazet na temat dzieci.
To zrozumiałe :D.

"National Geographic" ma bardzo ładną szatę graficzną, dobry papier i przede wszystkim piękne zdjęcia. Niestety, z tego co pamiętam, ma też słabe teksty. Gdyby nie to, kto wie, może bym się skusiła na taką prenumeratę ;).

Nie pamiętam, kiedy ostatnio kupiłam jakąś gazetę. Chyba w zeszłym roku jeden numer "Fantastyki" i to wszystko. Odzwyczaiłam się od wszelakich magazynów, przynajmniej na razie.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 10 września 2014, 13:29

Ja tylko "Politykę" i "Angorę" podczytuję z tego wszystkiego. Kupowałabym może "Nową Fantastykę", ale cena mnie odstrasza. Wolę sobie kupić prenumeratę cyfrowej Polityki za jakieś 16 zł miesięcznie i przychodzi mi ładnie co wtorek wieczór na Kindla. A czasami są promocje! Ostatnio była długa ankieta dla stałych prenumeratorów, której wypełnienie zajęło mi dobry kwadrans. Ale warto było, bo zyskałam dostęp na kolejne 3 miesiące i nie muszę się martwić do połowy grudnia o dostawę magazynu ;) A potem może będzie jakaś jesienna promocja, jak w zeszłym roku (35 chyba zł za kwartał), i przedłużę sobie jeszcze bardziej. Bo jeżeli wykupujesz/otrzymujesz dostęp, na przykład na miesiąc, a potem dokupujesz sobie dostęp na 3 miesiące, to one nie nachodzą na siebie tylko następują jedno po drugim. Więc fajnie ;)

Co do gazet muzycznych, to miałam wielkie obrzydzenie do nich swego czasu. Jakieś badziewie w stylu Teraz Rock czy Mystic Art. Nic w nich nie było ciekawego, czego nie ma w Internecie. Ale ostatnio wpadły mi w ręce dwie ciekawe gazety - 7 Gates Mega-sin i nowiutki, dopiero co utworzony kwartalnik, Noise Magazine. Mają spoko reportaże, wywiady i recenzje. Ten Noise ma naprawdę ciekawą obsadę, pisywać do nich ma m.in. Łukasz Orbitowski, a oprawą graficzną i DTP zajmuje się Patryk Zwoliński (tak, ten z Blindead).
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 10 września 2014, 16:41

"National Geographic" ma bardzo ładną szatę graficzną, dobry papier i przede wszystkim piękne zdjęcia. Niestety, z tego co pamiętam, ma też słabe teksty. Gdyby nie to, kto wie, może bym się skusiła na taką prenumeratę

Hmm, ostatni raz czytałam je jakoś tak w 2011 i wtedy było dla mnie ok. Czyżby coś się zmieniło? No nic, najwyżej zdjęcia ładne pooglądam.

Dobra, muszę się rozejrzeć za cyfrową prenumeratą Polityki.
Awatar użytkownika
Natta

Postautor: Natta » 10 września 2014, 17:28

Proszę bardzo: http://www.polityka.pl/pelnewydanie/stronasprzedazowa

Jak sobie skonfigurujesz w ustawieniach na Amazonie, to nowy numer będzie lądował na Twoim Kindlu w każdy wtorkowy wieczór (w kioskach normalnie jest w środę). Poza tym uzyskasz dostęp do artykułów na stronie i do wydania w formacie PDF.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 11 września 2014, 10:27

Tylko kiedy ja to wszystko będę czytać?
Awatar użytkownika
Natta

Postautor: Natta » 11 września 2014, 12:23

A tego to ja już nie wiem :lol:
Awatar użytkownika
Lena

Postautor: Lena » 11 września 2014, 20:26

Wydaje mi się że to podziękowanie redakcji "Polityki" w formie darmowego dostępu do wersji cyfrowej było strzałem w dziesiątkę. Przynajmniej w moim przypadku - przerzucę się na tę cyfrową, którą sobie ściągam na telefon w pdfie bez łażenia po kioskach i hula aż miło, chociaż zawsze byłam fanką formy papierowej. W zasadzie nadal jestem, ale jako że "Polityka" to jedyna gazeta, którą jeszcze czytam, to chyba moja miłość do papieru będzie od teraz czysto platoniczna :D
ex WorseThanDevil

I don't have an ego, I just love how awesome I am.

Wróć do „Czytelnia”