Gazety?

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”
- Kornel Makuszyński
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 7 razy

Gazety?

Postautor: Sushi » 27 czerwca 2011, 22:40

Czytujecie gazety, wszelkiego typu miesięczniki, tygodniki i inne pierdoły?
Ciekawa jestem, czy tylko ja mam stosy makulatury, które każdego miesiąca są coraz większe :lol:
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Re: Gazety?

Postautor: wisdom_tooth » 27 czerwca 2011, 22:44

Nie tylko Ty, ale Ty nie masz dzieci, które zanosiłyby makulaturę do szkoły. Tez mam tego w cholerę. Kupuje regularnie co m-c "Film", "Teraz Rock", "Kuchnię" i okresowo jak mnie zainteresuje CD Action. Poza tym czasami "Wyborcza"- poniedziałek i piątek (program- swoją drogą nie wiem po co). Czasami Vivę- jak jest jakiś fajny film.
Kolorowe nie chcą się palić w kominku!!!
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 2 razy

Postautor: Sushi » 27 czerwca 2011, 22:54

No widzisz chociaż ktoś u ciebie coś z tym robi a u mnie leży to wszystko xD
No nie chcą się palić w kominku, ale za to w piecu podobno idą :mrgreen:
Ja kupuję regularnie Newsweeka, którego kocham miłością wielką i prawdziwą i nie jestem w stanie przestać :lol:
Do tego dochodzi comiesięczna lektura National Geografic i National Geografic traveler. Jeśli jest też jakiś fajny artykuł, czyli mniej więcej co miesiąc :mrgreen: , dochodzi Bluszcz i, jeśli mam jeszcze resztki pieniędzy, Lampe xD
Aaaa no i Focus i od wielkiego dzwona Focus historia.
Osobiście uwielbiam gazety, wybitnie mnie relaksują. Nienawidzę natomiast gazet w internecie. Bleh nie da sie tego czytać :mrgreen:
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 27 czerwca 2011, 22:56

W necie to tylko tytuły i jak coś mnie zainteresuje. Zupełnie inny zestaw prasy. Focusa to ja tylko na urlopie czytuję...i tak mam mało czasu.
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 27 czerwca 2011, 23:01

Sushi pisze:Czytujecie gazety, wszelkiego typu miesięczniki, tygodniki i inne pierdoły?
Do maja 2011 roku odpowiedziałabym na to pytanie: tak, ja czytuję co miesiąc "Film" :D . Teraz w czerwcu nie kupiłam i w sumie nie wiem czy jeszcze kupię. Ostatnio z gazetami mam taki problem, że kupię i rzucam w kąt :lol: . Podobnie było w ostatnim czasie z "Filmem". Kupowałam, przekartkowałam i tyle widziałam. Natomiast, faktycznie. Jeżeli chodzi o magazyn o sztuce filmowej szeroko pojętej i kinie w ogóle, to "Film" jest chyba najmocniejszą pozycją na polskim rynku wśród gazet poruszających tę tematykę. Naprawdę dużo się z niego dowiedziałam o kinie. Zatem może jeszcze do niego powrócę? ;). I tak, potwierdzam. Zalegają mi tony "Filmu" w chacie :lol: .

Sushi pisze:Nienawidzę natomiast gazet w internecie. Bleh nie da sie tego czytać :mrgreen:
Niektóre są fajne ;) . Polecam Literadar- magazyn o książkach. W numerze szóstym było sporo o "Grze o tron" ;) . Ale fakt- szkopuł w tym, że oczy od tego bolą.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 27 czerwca 2011, 23:03

Ja właśnie częściej czytuję w Internecie, bo na zwykłe gazety (które są notabene coraz droższe) szkoda mi trochę kasy... Lampa jest dla mnie przeartyzowana, w ogóle nie lubię Dunin-Wąsowicza.. :D Z tygodników preferuję Politykę - mój ojciec czyta ją od około 40 lat - więc i ja czytałam to pismo od małego dzieciaka, szczególnie zaś uwielbiałam dział "Nauka". Po latach doceniłam dobre reportaże, artykuły socjologiczne i mocny dział kulturalny (aczkolwiek do działu naukowego również chętnie zaglądam). Teraz czytam ją w wersji papierowej tylko jak jestem w domu, tak to w Internecie.
Czasami na podróż kupię sobie "Angorę". A jak jestem w Olsztynie to na dworcu w takim specjalnym kiosku z przeterminowanymi gazetami kupię sobie "Nową Fantastykę". Fakt, trochę nieaktualną, ale kosztuje 5 a nie 10 zł, a opowiadania się nie przeterminowują ;)

Zdecydowanie nie przeszkadza mi czytanie gazet w internecie, ale niestety mają poważną wadę - nie można ich czytać w kibelku :D
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 28 czerwca 2011, 00:26

Ja kupuję co miesiąc tylko i wyłącznie Superlinię, która ma mnie motywować do pracy nad linią, chociaż różnie to wychodzi :lol:. Zawsze uwielbiałam ten miesięcznik, bo jest w nim mnóstwo ciekawych artykułów o odżywianiu, czasem jakieś fajne przepisy i generalnie napisany jest bardzo przystępnie, tak dla normalnych ludzi, a nie gwiazd holyłód, ale ostatnio zaczyna mnie wkurzać i chyba przestanę kupować... Nie dość, że pomimo rozsądnych rad dotyczących żywienia ciągle zamieszczają mordercze diety 1000 kcal, to jeszcze zaczęli się szmacić i trzaskać kasę na reklamach sukienek za 500zł. I tylko się człowiek wkurza, bo zobaczy coś ładnego, a potem i tak nie może tego mieć xD.

Generalnie kocham czytać gazety i podobnie jak Su niesamowicie się przy nich relaksuję, ale z drugiej strony nienawidzę wydawać pieniędzy na coś tak nietrwałego, niepraktycznego. Wiem, że przeczytam od deski do deski i już nigdy do niej nie wrócę. A nawet jeśli, to to będzie przypadek jeden na sto. A jak coś mi nie jest potrzebne, to to od razu wyrzucam, czy pozbywam się tego w inny sposób - mam na tym punkcie obsesję :D.

Za to mój brat ma zaprenumerowany National Geographic i mu podczytuję, a bratowa regularnie kupuje Cztery Kąty i tę gazetę również przeglądam. Zazwyczaj w każdym numerze jest jedna, albo dwie ładne rzeczy, czy ciekawe rozwiązania, ale uwielbiam nowinki ze świata projektowania/aranżowania/dekorowania wnętrz :D.

W Internecie nie czytam, nie mam do tego serca. Dla mnie gazetka, to leżenie na wyrku i picie kawki, a nie ślęczenie przed monitorem :D.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy

Postautor: Viento » 28 czerwca 2011, 11:51

W Internecie nie czytam, nie mam do tego serca. Dla mnie gazetka, to leżenie na wyrku i picie kawki, a nie ślęczenie przed monitorem

Całkowicie się zgadzam.

Prenumerujemy National Geographic i National Geographic Traveller - uwielbiam te magazyny. Bardzo rzadko trafi się coś co mnie nie zainteresuje, przeważnie chłonę wszystko od deski do deski. Poza tym kupuję Wyborczą, ale tylko w soboty.
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 28 czerwca 2011, 19:37

Przede wszystkim "Polityka". W miarę regularnie. Mają tam niesamowitych reportażystów.
Do tego "Wysokie Obcasy" i "Duży Format", ale głównie w necie.

Do pociągu kupuję sobie "Angorę" lub "Forum".

Od wielkiego dzwonu jakieś czasopisma literackie typu "Nowa Fantastyka". Filmowych ani muzycznych nie tykam, choć kiedyś namiętnie czytywałam.

W bibliotece sięgam po "Mówią wieki",
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy

Postautor: Viento » 29 czerwca 2011, 13:07

Moja biblioteka od jakiegoś czasu ma na stanie różne czasopisma i gazety i systematycznie kupują nowe numery. Będę od nich pożyczać właśnie Politykę.

Wróć do „Czytelnia”